Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АТЕНОЛОЛ
Назва: АТЕНОЛОЛ
Міжнародна непатентована назва: Atenolol
Виробник: "Matrix Pharmaceuticals Pvt. Ltd.", Індія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 50 мг № 10, № 20, № 100
Діючі речовини: 1 таблетка містить атенололу - 50.0 мг
Допоміжні речовини: Повідон (К30), целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Бета-адреноблокатори
Показання: Артеріальна гіпертензія, профілактика нападів стенокардії напруження, суправентрикулярні та шлуночкові аритмії, синусова тахікардія, гіперкінетичний кардіальний синдром функціонального генезу.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2213/01/01
Термін дії посвідчення: з 03.12.2004 до 03.12.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АТЕНОЛОЛ
АТ код: C07AB03
Наказ МОЗ: 659 від 01.12.2005


    Інструкція для застосування АТЕНОЛОЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АТЕНОЛОЛ

    (ATENOLOL)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Atenolol;2-[р-[2-гідрокси-3-(ізопропіл аміно) пропокси]-феніл]-ацетамід;

    основні фізико-хімічні властивості: 50 мг - білі, з мармуровим відтінком, круглі, плоскі таблетки з фасеткою, гладкі з одного боку і з лінією розламу на другому;100 мг - білі, з мармуровим відтінком, круглі, плоскі таблетки з фасеткою, гладкі з обох боків;

    склад: 1 таблетка містить атенололу 50 мг або 100мг;

    допоміжні речовини: повідон (К 30), целюлоза мікрокристалічна, натрію

     крохмальгліколят, магнію стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Селективний блокатор b-адренорецепторів. Код АТСС 07А В 0З

    Фармакотерапевтичні властивості.

    Фармакодинаміка. Атенолол проявляє антиангінальну, анти аритмічнуі антигіпертензивну дію. Блокує b1-адренорецептори серця, зменшує стимулюючий вплив на міокард симпатичного відділу вегетативної нервової системи і циркулюючих в крові катехоламінів. Атенолол зменшує автоматизм синусного вузла, частоту серцевих скорочень (в стані спокою і при фізичному навантаженні), скоротливість міокарда, уповільнює AV-провідність, знижує потребу міокарда вкисні. При систематичному застосуванні поступово знижує артеріальний тиск. Гіпотензивний ефект стабілізується наприкінці другого тижня регулярного застосування препарату.

    Фармакокінетика. У травному тракті всмоктується приблизно 50% препарату. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 – 4 год. після прийому. Препарат практично не метаболізується в печінці; виводиться, в основному, з сечею. Період напів виведення 6 - 7 год. При курсовому застосуванні препарату його фармакокінетичний профіль суттєво не змінюється. Гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин після прийому препарату.

    Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія, профілактика нападів стенокардії, синусова тахікардія, профілактика суправентрикулярнихтахіаритмій, гіперкінетичний кардіальний синдром.

    Спосіб застосування та дози. Схему дозування встановлюють індивідуально. При артеріальній гіпертензії призначають у початковій дозі 25-50 мг один-два разина добу; в разі недостатньої вираженості гіпотензивного ефекту протягом 1 – 2тижнів дозу підвищують до 100 мг на добу. Подальше підвищення дози не сприяє суттєвому збільшенню гіпотензивного ефекту. При стенокардії, порушеннях серцевого ритму препарат призначають у початковій дозі 50 мг один раз на добу; при недостатній вираженості ефекту протягом одного тижня лікування дозу підвищують до 100 мг на добу. Максимальна добова доза - 200 мг. Пригіперкінетичному кардіально му синдромі призначають по 25-50 мг один-два рази надобу.

    Побічна дія. На початку лікування можливі запаморочення, легкий головний біль, депресія, посилене потовиділення, порушення сну, нудота, діарея, запори, свербіж, відчуття холоду у кінцівках. В окремих випадках можуть виникати порушення атріовентрикулярної провідності, недостатність кровообігу, надмірна брадикардія, симптоми серцевої недостатності, гіпоглікемічний стан ухворих на цукровий діабет, кон’юнктивіт.

    Протипоказання. Препарат не слід застосовувати при підвищеній чутливості до атенололу, при атріовентрикулярній блокаді ІІ та ІІІступенів, синоаурикулярній блокаді, брадикардії з частотою серцевих скорочень менше 50уд/хв, синдромі слабкості синусового вузла, артеріальній гіпотензії, кардіогенному шоку, хронічній серцевій недостатність ІІБ - ІІІ стадій, гострій серцевій недостатністі, метаболічному ацидозі, бронхіальній астмі. Не можна застосовувати препарат дітям до 12 років.

    Передозування. Основними проявами передозування є порушення з боку серцево- судиної системи та центральної нервової системи.

    Передозування може призвести до артеріальної гіпотензії, серцевої недостатності, кардіогенного шоку. У тяжких випадках спостерігаються порушення дихання та свідомості, у дуже поодиноких випадках – генералізовані судомні напади.

    Особливості застосування. Припиняти застосування атенололу при ішемічній хворобі серця слід поступово, оскільки при раптовій відміні препарату можливе посилення ангінозного синдрому та явищ ішемії міокарда, зменшення толерантності до фізичного навантаження.

    Кардіоселективність Атенололу дозволяє з обережністю застосовувати йогоу лікуванні пацієнтів з бронхоспастичними захворюваннями, резистентними доінших антигіпертензивних препаратів. Препарат при цьому слід призначати у мінімально ефективних дозах.

     Атенолол слід з обережністю призначати хворим на цукровий діабет, оскільки β-адреноблокатори можуть маскувати прояви гіпоглікемії та потенціювати гіпоглікемічну дію антидіабетичних засобів.

    З обережністю слід призначати препарат хворим на хворобу Рейно, облітеруючі захворювання периферичних артерій, феохромоцитози (у такому разі необхідно попереднє лікування α-адрено блокаторами), пацієнтам з вираженими порушеннями функції нирок або печінки.

    Хворим похилого віку препарат призначають у мінімально ефективних дозах,

     особливо при порушеннях функції нирок.

    β-блокатори можуть маскувати вираженість деяких клінічних проявів гіпертиреозу. Різка відміна β-адреноблокаторів може спровокувати розвитоктирео токсичного кризу.

    Призначення Атенололу під час вагітності і лактації показано лише у тих випадках, коли очікувана користь перевищує можливий негативний вплив на плід або дитину. Особлива обережність необхідна при призначенні препарату водіям автотранспорту та особам, що працюють в умовах підвищеного ризику виробництва, здебільшого на початку лікування.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Атенололу з інсуліном, цукрознижувальними, антигіпертензивними препаратами дія останніх посилюється. При одночасному застосуванні Атенололу з резерпіном,α-метилдофою, клонідином, гуанфацином, верапамілом можливе виникнення вираженої брадикардії. При одночасному лікуванні клонідином його застосування можна припинити тільки через декілька днів після відміни Атенололу. Слід дуже обережно затосовувати комбінацію Атенололу з верапамілом, оскільки це пов’язаноз підвищеним ризиком розвитку брадикардії і порушень АВ-провідності.

    Як і інші β-адреноблокатори, Атенолол не рекомендується застосовувати одночасно з нейролептиками, транквілізаторами та інгібіторамиМАО. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 250С, в захищеному від світла, та недоступному для дітей місці. Термін придатності. 3роки.





    На сайті також шукають: Доктор мом, Конвулекс інструкція, Кальцію цитрат застосування, Кардонат побічні дії, Димексид протипоказання