Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО ЛИСТЯ
Назва: ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО ЛИСТЯ
Міжнародна непатентована назва: Plantago
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фабрика "Віола", м.Запоріжжя, Україна
Лікарська форма: Листя
Форма випуску: Листя по 50 г у пакетах
Діючі речовини: Листя подорожника великого - 100%
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють відхаркування
Показання: Гострі і хронічні бронхіти, трахеобронхіти, бронхопневмонії та інші захворювання, що супроводжуються кашлем; гастрити з секреторною недостатністю, хронічні коліти.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2263/01/01
Термін дії посвідчення: з 26.02.2003 до 26.02.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО ЛИСТЯ
АТ код: R05CA17
Наказ МОЗ: 610 від 09.12.2004


    Інструкція для застосування ПОДОРОЖНИКА ВЕЛИКОГО ЛИСТЯ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

     ПОДОРОЖНИКАВЕЛИКОГО ЛИСТЯ

    (Folia Plantaginis majoris)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: Plantagо major;

    основні фізико-хімічні властивості: колір листя зелений або бурувато-зелений, запах слабкий, смак слабко-гіркуватий; у листах подорожника великого (Plantagomajor L.) міститься флавоноіди, глікозид, вітамін К, аскорбінова кислота, пектини, дубильні речовини, гіркоти, сліди алкалоїдів, полісахариди, слизи, каротин та інші речовини. Здрібнена сировина має зелений колір, слабкий запах, слабко-гіркуватий смак.

    Форма випуску. Листя.

    Фармакотерапевтична група. Відхаркувальний засіб. Код АТС R05C A17.

    Фармакологічні властивості. Препарати з подорожника листя мають відхаркувальну, ранозаживляючу, кровоспинну, бактеріостатичну, протизапальну дію і (як гіркота) підвищують секреторну функцію шлунково-кишкового тракту.

     Показання для застосування. Застосовують як відхаркувальний засіб при захворюванні дихальних шляхів, для підвищення кислотності шлункового соку – при анацидних гастритах, а також при хронічних колітах; зовнішньо – для прискорення загоєння ран.

    Спосіб застосування та дози. 2 столові ложки листя поміщають у емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою та нагрівають у киплячій воді (водяній лазні) 30 хвилин, охолоджують 10 хвилин при кімнатній температурі, проціджують сировину що залишилася. Об'єм отриманого відвару доводять кип’яченою водою до початкового об’єму 200 мл.

    Приймають усередину по ½ склянки 3-4 рази на день за 15 хвилиндо їжі.

    Для зовнішнього застосування відваром змочують марлеву серветку і накладають на уражену ділянку шкіри.

    Протипоказання. Безпечність та ефективність застосування подорожника листя у дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років. Підвищена індивідуальна чутливість.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

    Передозування. Препарат, як правило, переноситься добре, проте удеяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння та висипи на шкірі, свербіж).

    Умови та термін зберігання. Листя зберігати у сухому, захищеному відсвітла місці при кімнатній (15-25 0С) температурі. Источник

    Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Денебол, Авелокс інструкція, Березові бруньки застосування, Тарцева побічні дії, Декаметоксин протипоказання