ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
РЕОПОЛІГЛЮКІН
(RHEOPOLYGLUCIN)
Склад:
діючі речовини: 1 л препарату містить декстрану 40 (у перерахунку на суху речовину) 100 г; натрію хлориду 9 г;
допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.
Лікарська форма. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Кровозамінники і пер фузійні розчини. Декстран.
Код АТС B05А A05.
Клінічні характеристики.
Показання. Препарат застосовують для:
поліпшення капілярного кровотоку з метою профілактики та лікування травматичного, операційного, токсичного та опікового шоку;
поліпшення артеріального і венозного кровообігу з метою профілактики та лікування тромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів, хвороби Рейно;
додавання до пер фузійної рідини в апаратах штучного кровообігу при операціях на серці;
поліпшення мікро циркуляції і зниження тенденції до тромбозу в трансплантаті при судинних і пластичних операціях;
дезінтоксикації при перитоніті, панкреатиті, виразково-некротичному коліті, харчових токсикоінфекціях, поширених гнійно-некротичних процесах м× яких тканин.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Тромбоцит опенія, захворювання нирок, що супроводжуються анурією, серцева недостатність, стани, при яких не можна вводити рідину у великих об'ємах. Реополіглюкін з 0,9 % розчином натрію хлориду не слід вводити при патологічних змінах у нирках, а з 5 % розчином глюкози - при порушенні вуглеводного обміну, особливо при цукровому діабеті.
Спосіб застосування та дози.
Дози і швидкість введення препарату визначають індивідуально:
при порушенні капілярного кровотоку (різні форми шоку) вводять внутрішньо венно, краплинно 400-1000 мл (до 1500 мл) протягом 30 – 60 хв, дітям в дозі 5-10 мл/кг (при необхідності до 15 мл/кг). Не рекомендується знижувати величину гематокриту до 25 %;
при серцево-судинних і пластичних операціях вводять внутрішньо венно, краплинно, безпосередньо перед операцією, дорослим і дітям протягом 30 – 60 хв у дозі 10 мл/кг під час операції – дорослим 500 мл (дітям - 15 мл/кг), після операції протягом 5-6 днів - внутрішньо венно, краплинно (протягом 60 хв) з розрахунку: дорослим 10 мл/кг на одноразове введення (дітям віком до 2-3 років - до 10 мл/кг 1 раз на добу; від 3 до 8 років – 7-10 мл/кг 1 – 2 рази на добу; від 8 до 13 років – 5-7 мл/кг 1 – 2 рази на добу; старше 14 років – дозу для дорослих);
при операціях зі штучним кровообігом додають у кров з розрахунку 10-20 мл/кг для заповнення насосу оксигенатора; концентрація декстрану в пер фузійному розчині не повинна перевищувати 3 %. У після операційний період препарат застосовують у таких же дозах, як при порушенні капілярного кровотоку;
з метою дезінтоксикації вводять внутрішньо венно, крапельно у разовій дозі від 500 до 1250 мл (у дітей 5-10 мл/кг) протягом 60 – 90 хв. При необхідності можна в першу добу ввести ще 500 мл препарату (у дітей введення препарату в першу добу може бути повторено у тих же дозах). В наступні дні препарат вводять крапельно, дорослим – в добовій дозі 500 мл, дітям – з розрахунку 5-10 мл/кг. Спільно доцільно вводити кристалоїд ні розчини в такій кількості, щоб нормалізувати водно-електролітний баланс (особливо важливо при лікуванні зневоджених хворих і після хірургічної операції), препарат, як правило, викликає збільшення діурезу (зменшення діурезу вказує на зневодження організму хворого).
Побічні реакції. Як правило, препарат спричиняє збільшення діурезу. Однак іноді при застосуванні Реополіглюкіну спостерігається зменшення діурезу, сеча стає в'язкою, що вказує на дегідратацію організму хворого. У цьому випадку необхідно ввести внутрішньо венно кристалоїд ні розчини для відновлення та підтримки водно-електролітного балансу. Можливі коливання артеріального тиску, алергічні реакції: анафілактичний шок, ангіо невротичний набряк, шкірні висипання, свербіж.
Передозування. Можливе виникнення гіперволемії, гіпокоагуляції. Терапія симптоматична.
Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат застосовують за життєвими показаннями та з урахуванням співвідношення ризик/користь.
Діти. Препарат застосовують у дітей.
Особливості застосування. Застосовують тільки під контролем лікаря.
Реополіглюкін можна вводити тільки після попереднього проведення внутрішньо шкірної проби, за винятком випадків надання невідкладної (ургентної) допомоги при шоковому стані. У таких випадках потрібно мати необхідні препарати для усунення всіх можливих алергійних реакцій.
Внутрішньо шкірна проба для визначення індивідуальної чутливості до Реополіглюкіну проводиться за 24 години до введення препарату. Для цього з пляшки з препаратом, дотримуючись правил асептики, шприцом відбирають 0,2-0,3 мл Реополіглюкіну. Після заміни голки на шприці на стерильну голку для ін'єкцій внутрішньо шкірно вводять 0,05 мл препарату в середню третину внутрішньої поверхні передпліччя.
Правильність введення препарату контролюється візуально (одержання «лимонної шкірки»). Оцінку реакції лікар здійснює через 24 години.
Наявність місцевої реакції у вигляді почервоніння (пляма, діаметр якої більше 1,5 см), виникнення папули або симптомів загальної реакції організму (нудота, блювання, запаморочення, больові відчуття, задишка, підвищення температури) свідчать про підвищену чутливість організму до Реополіглюкіну і неможливість застосування препарату для даного хворого.
За відсутності будь-яких реакцій хворому вводять необхідну кількість препарату тієї серії, що була використана для проведення внутрішньо шкірної проби. Результати проби реєструються в історії хвороби.
Внутрішньо шкірна проба не дозволяє виявити сенсибілізацію до Реополіглюкіну у 100 % хворих. Тому перші 5-10 хв протягом внутрішньо венного введення препарату необхідно уважно стежити за станом хворого.
При необхідності термінового введення Реополіглюкіну з метою надання невідкладної допомоги після повільного введення перших 10 крапель припиняють введення на 3-5 хвилин, потім вводять ще 30 крапель і знову припиняють введення на 3-5 хвилин. За відсутності реакції продовжують введення препарату. Результати проби реєструють в історії хвороби.
Застосовують з обережністю для введення хворим з порушеною видільною функцією нирок, при необхідності обмеження введення натрію хлориду призначають Реополіглюкін з 5 % розчином глюкози. При порушеннях вуглеводного обміну та інших станів, при яких протипоказане введення вуглеводів, Реополіглюкін застосовують з 0,9 % розчином натрію хлориду. З обережністю застосовують для введення хворим з гіпертонічною хворобою у зв’язку з можливістю підвищення артеріального тиску та хворим з порушенням серцевої діяльності.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Не досліджувалась.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванню з антикоагулянтами необхідно знизити їх дози. Присутність декстрану в крові може вплинути на результати визначення кількості білірубіну, білка, групи крові. Тому зазначені дослідження слід проводити перед введенням препарату.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Реополіглюкін - це 10 % колоїдний розчин декстрану (полімер декстрози/глюкози) з молекулярною масою 35 000 - 45 000 з додаванням 0,9 % розчину натрію хлориду. Він є плазмозамінним розчином, що поліпшує реологічні властивості крові, знижує її в'язкість, сприяє відновленню кровотоку в дрібних капілярах, запобігає і зменшує агрегацію формених елементів крові, чинить дезінтоксикаційну дію. При швидкому введенні препарату об'єм плазми крові може збільшуватися майже у 2 рази порівняно з об'ємом введеного препарату.
Фармакокінетика. З організму виводиться, в основному, нирками із сечею (за 1 добу - близько 70 %). Решта 30 % надходить у ретикулоендотеліальну систему, де поступово розпадається до глюкози. Період напіврозпаду – 6 годин.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або жовтувата рідина.
Несумісність. Враховуючи можливу фізико-хімічну несумісність, не можна додавати будь-які інші лікарські засоби до розчину Реополіглюкіну.
Термін придатності. 4 роки.
Умови зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі від 15 0С до 25 0С. Заморожування препарату при транспортуванні та зберіганні не допускається.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка. По 200 мл, 400 мл у пляшках. По одній пляшці в картонній пачці або без картонної пачки (за узгодженням зі споживачем).
Категорія відпуску. За рецептом.
Виробник. ВАТ “Біофарма”. Источник
Місцезнаходження. Україна, 03038, м. Київ-38, вул. М. Амосова, 9.