ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ВІНОРЕЛБІН
(VINORELBIN)
Cклад:
діюча речовина: vinorelbine;
1 флакон містить 1 мл (10 мг) або 5 мл (50 мг) вінорелбіну у вигляді вінорелбіну тартрату;
допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.
Лікарська форма.
Концентрат для приготування розчину для інфузій.
Фармакотерапевтична група.
Антинеопластичні засоби. Код АТС L01C A04.
Клінічні характеристики.
Показання.
Рак молочної залози з метастазами, прогресуючий рак молочної залози, не дрібноклітинний рак легенів III, IV ступеня.
Протипоказання.
Препарат протипоказаний, якщо:
відома гіпер чутливість до вінорелбіну або до інших алкалоїдів;
кількість нейтрофілів <1500 мм2 або тяжка поточна або недавно перенесена інфекція (протягом останніх 2 тижнів);
тяжкі порушення функції печінки, не пов'язані з пухлинним процесом;
вагітність та період годування груддю.
Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовують при лікуванні дорослих пацієнтів. Внутрішньо венно - тільки у вигляді інфузій. Вінорелбін застосовують виключно під наглядом лікаря, який має досвід лікування хіміотерапією. Інтратекальне застосування протипоказане.
Перед застосуванням у вигляді вливання (5 - 10 хвилин) препарат повинен бути розчинений у 20-100 мл фізіологічного розчину або 5% розчині глюкози. Після проведення вливання потрібно промити вену ізотонічним розчином об’ємом не менше 250 мл.
При моно терапії звичайна доза становить від 25 до 30 мг/м2 1 раз у тиждень.
При полі хіміотерапії звичайна доза (від 25 до 30 мг/м2) може не змінюватись, але при цьому скорочується частота до 1-го і 5-го дня кожного третього тижня або 1-го і 8-го дня кожного третього тижня відповідно до плану лікування.
Корекція доз
У разі тяжких порушень функції печінки дози вінорелбіну слід знижувати (зазвичай дози зменшують на третину і більше).
У разі тяжких порушень функції нирок рекомендовано користуватися консервативним підходом, скорочуючи кожну дозу на 1/3 і проводячи при цьому спостереження гематологічних параметрів.
Під час лікування вінорелбіном слід постійно контролю вати картину крові.
Максимальна разова доза – 35 мг/м2 поверхні тіла.
Максимальна курсова доза – 60 мг.
Побічні реакції.
Побічні реакції класифіковані в такі групи відповідно до частоти виникнення: дуже часті (> 1/10), часті (> 1/100, < 1/10), нечасті (> 1/1000, < 1/100), поодинокі (> 1/10 000, < 1/1 000), рідкісні (< 1/10 000), включаючи окремі повідомлення.
Можливі загрозливі побічні реакції:
Загрозливі побічні ефекти, які провокуються застосуванням лікарського засобу людиною - це побічні ефекти, що призводять до фатальних наслідків, загрожують життю, вимагають госпіталізації пацієнта до стаціонару або продовження його поточної госпіталізації, призведуть до недієздатності або вад розвитку.
Дуже часті
|
Блювання, діарея, запалення слизової оболонки рота, знижений рівень спеціальних форм білих кров'яних тілець, знижений рівень червоних кров'яних тілець. |
Часті
|
Втрата глибоких сухожильних рефлексів, серйозне поколювання або пощипування кінчиків пальців рук і ніг, знижений рівень тромбоцитів у крові, утруднення дихання, переймоподібне скорочення бронхів. |
Поодинокі
|
Запалення підшлункової залози, атонія шлунково-кишкового тракту, стенокардія, біль у грудях у зв'язку з тимчасовою ішемією серця, інфаркт міокарда, загальні шкірні реакції, запалення тканин легень, омертвіння тканин у ділянці ін'єкції, серйозне зниження рівня натрію в крові.
Автономна нейропатія. Головним симптомом є парез кишечнику, що спричиняє запори. В окремих випадках може розвинутися паралітична непрохідність кишечнику. Лікування вінорелбіном можна продовжувати після відновлення нормальної перистальтики. |
Меньш загрозливі побічні реакції:
Дуже часті
|
Почервоніння в ділянці місця ін'єкції, біль у ділянці місця ін'єкції, зміни кольору в ділянці місця ін'єкції, місцеве запалення вени, запор, нудота, випадіння волосся, втома, гарячка, підвищення рівня ферментів печінки без клінічних симптомів. |
Часті
|
Біль у суглобах, включаючи біль у ділянці щелепи, м'язах, біль в інших частинах організму, зокрема біль у грудях та в ділянці пухлини. |
Поодинокі
|
Слабкість у нижніх кінцівках. |
Передозування.
Випадки передозування можуть призвести до недо розвинення кісткового мозку, а іноді - до інфекцій, гарячки і функціональної кишкової непрохідності. Зазвичай ініціюється проведення підтримуючої терапії, зокрема переливання крові або широкомасштабне лікування за допомогою антибіотичних засобів. При лікуванні паралітичної непрохідності кишечнику застосовується назог астральна аспірація. Антидот невідомий.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вінорелбін не слід призначати в період вагітності. Пацієнтки повинні запобігати вагітності в період лікування препаратом. Якщо пацієнтка все ж завагітніла під час терапії вінорелбіном, щодо подальших дій слід проконсультуватися з фахівцем-генетиком.
Не відомо, чи потрапляє вінорелбін у материнське молоко, тому годування груддю слід припинити до початку лікування препаратом.
Діти.
Відомості про ефективність і безпеку лікування Вінорелбіном дітей дотепер відсутні, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.
Особливі заходи безпеки.
При роботі з Вінорелбіном, як і з іншими цито токсичними препаратами, треба бути обережним і обов'язково користуватися рукавичками, масками та захисним одягом. Приготуванням розчинів для інфузій повинен займатися підготований персонал у спеціально відведеній зоні. Робоче місце повинно бути закрите одноразовими аркушами абсорбуючого паперу з плівковим покриттям зі зворотного боку. Вагітним не рекомендується працювати з препаратом.
Слід запобігати потраплянню вінорелбіну в очі, оскільки це може спричинити тяжке подразнення очей і навіть утворення виразок на рогівці. Якщо це все ж сталося, слід негайно промити очі великою кількістю 0,9% розчину натрію хлориду (промивати протягом 15 хвилин) і звернутися за медичною допомогою.
Невикористані розчини, інструменти та матеріали, що контактували з розчинами вінорелбіну, повинні знищуватися згідно з процедурою, визначеною місцевими органами охорони здоров'я.
Особливості застосування.
При застосуванні пацієнтами літнього віку не було виявлено ніяких особливостей, однак це не є доказом того, що в таких пацієнтів не буде спостерігатися підвищена чутливість до препарату.
Під час лікування вінорельбіном слід постійно контролю вати гематологічні показники (перед кожним введенням препарату слід визначати рівень гемоглобіну, кількість лейкоцитів, гранулоцитів і тромбоцитів). Якщо кількість нейтрофілів знижується до рівня < 2000/мм3, введення вінорельбіну треба відкласти до відновлення функції кісткового мозку, а пацієнт повинен перебувати під пильним наглядом.
У разі появи симптомів інфекційних процесів пацієнта треба негайно обстежити і призначити відповідне лікування.
У разі значних порушень функції печінки дози вінорельбіну необхідно знижувати.
У разі порушень функції нирок знижувати дози немає потреби, оскільки ниркова екскреція вінорельбіну незначна.
Вінорельбін не слід призначати в комбінації з променевою терапією на ділянку печінки.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не відомо, чи впливає вінорелбін на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Застосування вінорелбіну в комбінації з іншими препаратами, що пригнічують діяльність кісткового мозку, призводить до посилення такої дії (пригнічення діяльності кісткового мозку). Оскільки процес метаболізму препарату включає, головним чином, CYP3A4, комбінування з індукторами або інгібуючими речовинами цього ферменту може призвести до зміни фармакокінетичних властивостей вінорелбіну.
Застосування препарату в комбінації з цисплатином (дуже часта комбінація) не впливає на фармакокінетичні властивості. Однак існує більша імовірність захворіти на гранулоцит опенію при комбінованому застосуванні вінорелбіну з цисплатином, ніж при застосуванні вінорелбіну як моно терапії.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Вінорелбін є протипухлинним засобом сімейства алкалоїдів рослинного походження. На молекулярному рівні препарат впливає на динамічну рівновагу тубулінів у мікротубулярній системі клітини.
Вінорелбін перешкоджає полімеризації тубуліну, впливаючи тільки на аксон альні мікротубуліни при високій концентрації. Вінорелбін блокує мітоз на фазі G2-M, що призводить до смерті клітини в інтерфазі або при наступному мітозі.
Фармакокінетика. Після внутрішньо венних болюсних ін'єкцій або вливань у пацієнтів концентрація вінорелбіну у крові характеризується експонентною кривою кліренсу, що виявляється фазою елімінації з довготривалим періодом напіврозпаду.
У крові визначалися середні фармакокінетичні параметри. Кінцевий період напіврозпаду настає, в середньому, через 38 ± 10 годин. Концентрація плазми є високою і досягає максимуму при кровотоці через печінку 0,72 л/год/кг (інтервал: 0,32 - 1,26 л/год/кг), при тому, що об’єм розподілу в стабільному стані є вищий, в середньому 21,2 л/кг. На підставі даних біопсії легень, проникнення вінорелбіну в легеневі тканини є значним, при цьому рівень концентрації в тканинах/плазмі досягає 300. Присутність вінорелбіну в центральній нервовій системі не була виявлена. Зв'язування протеїнів є помірним (13,5%). Вінорелбін зв'язує кров'яні тільця, зокрема тромбоцити (78%). Лінійна фармакокінетика для внутрішньо венного застосування засобу була визначена до рівня дози 45 мг/м2.
Метаболізм вінорелбіну головним чином здійснюється за допомогою CYP3A4 цитохрому Р 450. Усі продукти обміну речовин були визначені і всі вони виявилися активними, за винятком 4-о-декатилвінорелбіну, що є основним продуктом обміну речовин у крові. Складних сполук сірки і глюкурону не виявлено. Виведення з організму нирками знаходиться на низькому рівні (<20% дози) і головним чином складається з вихідних сполук.
Вплив розладу функції нирок на розподіл вінорелбіну в організмі не вивчався. Незважаючи на це, при лікуванні було рекомендовано користуватися консервативним підходом, скорочуючи кожну дозу на 1/3 і проводячи при цьому спостереження гематологічних параметрів організму пацієнтів із тяжкими порушеннями діяльності нирок.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, від безбарвного до блідо-жовтого кольору.
Несумісність.
Застосовувати лише ті розчинники, які вказані в розділі «Спосіб застосування та дози».
Термін придатності.
3 роки з дати виготовлення «in bulk».
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання.
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 0С до 8 0С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Зберігати в оригінальній упаковці з метою запобігання проникненню сонячного світла.
Упаковка.
По 1 мл (10 мг) або 5 мл (50 мг) у флаконі, по 1 флакону у пачці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
ТОВ «ЛЮМ’ЄР ФАРМА».
Місцезнаходження. Источник
Україна, 03069, м. Київ, вул. Кіровоградська, 100-Б.