Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ГЛУТАРГІН
Назва: ГЛУТАРГІН | Шукати ГЛУТАРГІН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Arginine glutamate
Виробник: ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я", м. Харків, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 4 % по 5 мл в ампулах № 10, № 5, № 5х2
Діючі речовини: 1 мл містить аргініну глутамату 40 мг
Допоміжні речовини: Вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Амінокислоти
Показання: У комплексній терапії гострих та хронічних гепатитів різної етіології, у т. ч. при от¬руєнні гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними та лікарськими речовинами), цирозі печінки, лептоспірозі.Печінкова енцефалопатія, прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією. Стан гострого алкогольного отруєння середнього та тяжкого ступеня, у тому числі алкогольна енцефалопатія та кома. Постінтоксикаційні розлади, що спричинені вживанням алкоголю.Ускладнення в III триместрі вагітності: пізній гестоз, включаючи тяжкі його форми – прееклампсію та еклампсію; фетоплацентарна недостатність, хронічні патології гепатобіліарної системи у вагітних.
Термін придатності: 2 роки.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4022/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.09.2010 по 01.09.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ГЛУТАРГІН
АТ код: A05BA01
Наказ МОЗ: 752 від 01.09.2010


Інструкція для застосування ГЛУТАРГІН

 1. ІНСТРУКЦІЯ

 2. для медичного застосування препарату


 1. ГЛУТАРГІН

(GLUTARGIN)


Склад:

діюча речовина: arginine glutamate;

1 мл містить аргініну глутамату 40 мг;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.


 1. Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.


 1. Фармакотерапевтична група.

 2. Препарати, що застосовують при захворюваннях печінки, ліпот ропні речовини. Гепатотропні препарати. Аргініну глутамат. Код АТС А 05В А 01.


Клінічні характеристики.

Показання.

Показання. У комплексній терапії гострих та хронічних гепатитів різної етіології, у т. ч. при от­ руєнні гепатотропними отрутами (блідою поганкою, хімічними та лікарськими речовинами), цирозі печінки, лептоспірозі.

Печінкова енцефалопатія, прекома та кома, що супроводжуються гіперамоніємією.

Стан гострого алкогольного отруєння середнього та тяжкого ступеня, у тому числі алкогольна енцефалопатія та кома. Постінтоксикаційні розлади, що спричинені вживанням алкоголю.

Ускладнення в III триместрі вагітності: пізній гестоз, включаючи тяжкі його форми – пре еклампсію та еклампсію; фетоплацентарна недостатність, хронічні патології гепатобіліарної системи у вагітних.    


Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Відносним протипоказанням є стан пропасниці, підвищена збудливість та психотичні реакції з бурхливим перебігом, тяжке порушення фільтраційної (азотовидільної) функції нирок.


Спосіб застосування та дози. Препарат призначають дорослим внутрішньо­ венно.

Гепатити, гіперамоніємія.   Вводять краплинно 2 рази на добу по 50 мл (2 г)   на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину. У тяж­ ких випадках добову дозу препарату підвищують до 150-200 мл (6-8 г). Курс лікування – 5-10 діб.   Вища   добова   доза – 200   мл  (8 г).

Алкогольне отруєння. Призначають по 20 мл (0,8 г) і вводять краплинно на 150-250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду зі швидкістю 60-70 крапель за хвилину 2 рази на добу протягом 2-3 днів, потім дозу зменшують до 10 мл (0,4 г) 2 рази на добу протягом 10 днів. У тяжких випадках (алкогольна кома) добову дозу підвищують до 50 мл (2 г) 2 рази на добу.

Після курсу лікування 4 % розчином Глутаргіну при необхідності слід перейти на при­ йом таблеток Глутаргіну.

Патологїї вагітності (ІІІ триместр). Вводять 1-2 рази на добу по 50 мл (по 2 г). Курс лікування – 5-7 діб. Вища добова доза – 100 мл (4 г).


 1. Побічні реакції.
 2. Рідко можливі побічні реакції:

загальні порушення: задишка, біль за грудиною, гіпертермія, озноб;

 1. з боку серцево-судинної системи: порушення ритму серця у вигляді миготливої аритмії,   артеріальна гіпотензія, тахікардія;

з боку травного тракту: нудота, біль в епігастральній ділянці;

з боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор, слабкість;

з боку шкіри: свербіж, висипання, гіперемія;

з боку імунної системи: кропив’янка, набряк Квінке;

місцеві порушення: зміни в місці введення, флебіт.


Передозування.

Симптоми: біль у ділянці грудної клітки, атріовентрикулярна блокада.

Лікування: внутрішньо венне введення кортикостероїдів.

Терапія симптоматична.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпека клінічного застосування препарату у I та II триместрах вагітності та у період годування груддю не досліджена. За необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.


Діти.

Ефективність і безпека застосування препарату дітям вивчені недостатньо, тому препарат не слід застосовувати цій віковій категорії пацієнтів.


Особливості застосування.

При призначенні Глутаргіну пацієнтам з порушеннями функ­ цій ендокринних залоз слід враховувати, що препарат стимулює секрецію інсу­ ліну та гормону росту.

Глутаргін активує зв’язування аміаку у сечовину, що закономірно може супроводжуватися короткочасним підвищенням її рівня в крові.

Після курсу лікування розчином Глутаргіну при необхідності можна перейти на при­ йом таблеток Глутаргіну.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Оскільки під час лікування Глутаргіном можуть виникати побічні реакції з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, тремор) слід дотримуватися обережності при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні амінофілін потенціює підвищення концентрації ендогенного інсуліну в крові. Глутаргін може посилювати ефект антиагрегаційних засобів (дипіридамолу та ін.). Попереджує та послаблює нейротоксичні   явища, які можуть виникнути при застосуванні ізоніазиду. Послаблює ефект вінбластину.


 1. Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Глутаргін є поєднанням аргініну та глутамінової кис­ лоти, які відіграють важливу роль у забезпеченні біохімічних процесів нейтралі­ зації і виведення з організму високо токсичного метаболіту обміну азотистих речовин – аміаку. Гіпоамоніємічні ефекти препарату реалізуються шляхом активації знешкодження аміаку в орнітиновому циклі синтезу сечовини, зв’язування аміаку в нетоксичний глутамін, а також підсилення виведення аміаку з центральної нервової системи та його екскреції з організму. Завдяки цим властивос­ тям Глутаргіну знижуються загально токсичні, у тому числі нейротоксичні ефе­ кти аміаку.

Глутаргін чинить також гепатопротекторну дію завдяки своїм антиоксидант­ ним, антигіпоксичним та мембраностабілізуючим властивостям, позитивно впливає на процеси енергозабезпечення в гепатоцитах.

При алкогольній інтоксикації Глутаргін стимулює утилізацію алкоголю в монооксигеназній системі печінки, попереджує пригнічення ключового ферменту утилізації етанолу – алкогольдегідрогенази; прискорює інактивацію та виведення токсичних продуктів метаболізму етанолу в результаті збільшення утворення та окислення бурштинової кислоти; знижує пригнічую чий вплив алкоголю на центральну нервову систему за рахунок нейромедіатор них властивостей збуджуючої глутамінової кислоти. Завдяки цим властивостям Глутаргін виявляє антитоксичні та витверезні ефекти.

При патології вагітності завдяки ендотелійпротективній дії Глутаргін нормалізує порушену проникність і тромборезистентність судин, попереджує гіперкоагуляцію, знижує чутливість судин до судинозвужувальних агентів (ендотелін, ангіотензин, тромбоксан), що викликають генералізований вазоспазм. Аргінін після попередньої біо трансформації в оксид азоту чинить судинорозширювальну дію, позитивно впливає на згортання крові та функціональні властивості циркулюючих елементів крові. У результаті судинорозширювальних та антигіпоксичних ефектів Глутаргіну поліпшується материнсько-плодова гемодинаміка, знижується внутрішньоутробна гіпоксія плода. При патології вагітності препарат виявляє також антитоксичну та гепатозахисну активність, виступає як неспецифічний метаболічний регулятор обмінних процесів. Завдяки цим властивостям Глутаргіну в період вагітності знижується рівень циркулюючих в крові імунних комплексів, зменшується вираженість синдрому «метаболічної» інтоксикації та імунотоксикозу, активізуються компенсаторно-пристосувальні реакції організму.

Глутаргін не виявляє ембріотоксичних, гонадо токсичних і мутагенних ефектів, не спричиняє алергічних та імунотоксичних реакцій.

Фармакокінетика. Не досліджувалась.


Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.


Несумісність. Дані відсутні. Використовувати рекомендований розчинник.


Термін придатності. 2 роки.


Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 0С.  

Зберігати у недоступному для дітей місці.


Упаковка.  

Розчин для ін’єкцій, 4 % по 5 мл в ампулах № 10 у коробці; № 5, № 5 × 2 у блістері у коробці.


 1. Категорія відпуску.

 2. За рецептом.


 1. Виробник.

 2. ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я».


Місцезнаходження. Источник

Україна, 61013, м. Харків, вул. Шевченка, 22.

Смотрите также: Цены на Глутаргин в аптеках
На сайті також шукають: Едем, Діане-35 інструкція, Супрадин застосування, Трамадол побічні дії, Простатилен протипоказання