Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛАТИКОРТ
Назва: ЛАТИКОРТ
Міжнародна непатентована назва: Hydrocortisone
Виробник: "Jelfa" Pharmaceutical Works S.A., Польща
Лікарська форма: Мазь
Форма випуску: Мазь 0,1% по 15 г у тубах
Діючі речовини: 100 г мазі містять гідрокортизону бутірату - 0.1 г
Допоміжні речовини: Вазелін білий до 1 г
Фармакотерапевтична група: Гормони кори надниркових залоз та їх синтетичні аналоги
Показання: Екзема (у т.ч. контактна, хронічна, дитяча), нейродерміт, дерматит (у т.ч. алергічний, атопічний, себорейний), псорiаз, червоний плескатий або бородавчастий лишай, рожеві вугри, дерматози, перебіг яких супроводжується свербежем (статевих органів, задньог
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/2877/02/01
Термін дії посвідчення: з 14.03.2005 до 14.03.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛАТИКОРТ
АТ код: D07AB02
Наказ МОЗ: 106 від 14.03.2005


    Інструкція для застосування ЛАТИКОРТ

    IНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЛАТИКОРТ

    ( LATICORT ® )

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: hydrocortisone butyrate;

    основні фізико-хімічні властивості - майже безбарвна, жирнамаса, що просвічується;

    склад: 1 г мазі містить гідрокортизону 17-н-бутирату 1 мг;

    допоміжні речовини: вазелін білий.

    Лікарська форма. Мазь 0,1%.

    Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування у дерматології.

    Код АТС D07AВ 02.

    Фармакологічні властивості.

    Гідрокортизону бутират - модифікованийглюкокортикостероїд для місцевого застосування на шкірі, якому притаманні протизапальна, проти алергійна, проти ексудативна, протисвербіжна дії.

    Фармакокінетика.

    Після місцевого застосування гідрокортизону бутират легко проникає в ороговілий шаршкіри, де повільно метаболізується і може акумулюватися. У незначній кількості може проникати через шкіру, проявляючи системну дію. Після всмоктування організмом препарат метаболізується переважно в печінці. У вигляді сполук зглюкуроновою кислотою у незначній кількості в незміненому вигляді виводиться зсечею. Може також у незначній кількості виводиться з жовчю.

    Всмоктування гідрокортизону бутирату в шкіру збільшується під час застосування препарату навеликих ділянках, при застосуванні на шкірі обличчя або в зоні складок, а такожпри застосуванні оклюзійної пов’язки.

    Удітей гідрокортизону бутират проникає через шкіру у незначній кількості порівняно з дорослими.

    Показання для застосування.

    Лікування під гострих і хронічних, неінфікованих сухих запальних уражень шкіри різного походження та симптомів свербежу при запальних станах шкіри, які супроводжуються надмірним кератозом: себорейний дерматит, контактна екзема, атопічний дерматит, застарілий псоріаз, еритродермія, мультиформна еритема, плескатий лишай з сильним свербежем, екзема з ліхеніфікацією.

    Спосіб застосування та дози.

    Препарат призначений для місцевого застосування.

    При гострих запальних станах з мокнуттям рекомендується застосовувати крем. Припiдгострих запальних станах та ліхеніфікації слід застосовувати мазь. Латикортмазь наноситься тонким шаром на уражені ділянки шкіри 1-2 рази на добу.

    Протягом тижня рекомендується застосувати не більше однієї туби. Лікування не слід проводити безперервно більше 2 тижнів. Не можна застосовувати на шкіру обличчя більше одного тижня.

    Слідз обережністю застосовувати препарат дітям від 2 років, тільки 1 раз на добу, на невеликій ділянці шкіри; не наносити на шкіру обличчя дитини.

    При хронічних випадках з ліхеніфікацією та гіпертрофією рекомендується оклюзійнапов’язка, яку змінюють кожні 24-48 годин не більше одного тижня.

    Тривалість лікування - зазвичай 1 - 2 тижні.

    Побічна дія.

    Можуть спостерігатися такі побічні ефекти: вугри, після стероїднапурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофія підшкірної клітковини, сухість шкіри, надмірний ріст волосся на тілі або алопеція, знебарвлення абогіперпігментація шкіри, атрофія та порушення цілісності шкіри, телеангіоектазія, пері оральний дерматит (dermatitis perioralis), запалення волосяних фолікулів, вторинні інфекції, алергічні реакції. В окремих випадках можуть з’явитися кропив’янка, плямисто-папульозні висипання. Застосування мазі під оклюзійнупов’язку, враховуючи підвищене всмоктування, може спричинити загальносистемну дію, яка проявляється у вигляді набряків, гіпертензії, підвищеної чутливості до інфекцій. При зовнішньому застосуванні на шкірі повік іноді може розвинутися катаракта або глаукома.

    Протипоказання.

    Не рекомендується застосовувати мазь Латикорт при бактеріальних, грибкових та вірусних інфекціях шкіри, пухлинах та передракових станах шкірного покриву, звичайних та рожевих вуграх, пері оральному дерматиті (dermatitisperioralis), після профілактичних щеплень, а також у випадку підтвердженої підвищеної чутливості до гідрокортизону бутирату і до окремих компонентів препарату.

    Не слід застосовувати дітям до 2 років.

    Не рекомендується застосовувати препарат під час вагітності та годування груддю.

    Передозування.

    При тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри можуть з’явитися симптоми передозування, що проявляються посиленням місцевих побічних ефектів.

    Терапія симптоматична.

    Особливості застосування.

    Не застосовувати безперервно більше двох тижнів. При довго тривалому застосуванні на великих ділянках шкіри збільшується частота прояву побічних ефектів .

    У випадку розвитку інфекції у місці застосування мазі слід припинити застосування мазі на період лікування інфекції. Треба уникати нанесення препарату на повіки або шкіру навколо очей пацієнтам, хворим на закрито кутову тавідкритокутову глаукому, а також пацієнтам з катарактою, враховуючи можливість посилення симптомів захворювання.

    На шкірі обличчя, пахвини, а також у пахвовій ділянці застосовувати тільки у разі особливої необхідності, оскільки можливе підвищення всмоктування та високий ризик розвитку побічних ефектів (телеангіектазії, dermatitisperioralis), навіть після нетривалого застосування.

    Слід обережно застосовувати лікарський засіб за наявності атрофії підшкірної клітковини, переважно особам похилого віку.

    Підчас лікування не рекомендують робити профілактичні щеплення .

    Застосування під час вагітності та лактації

    Не можна застосовувати препарат під час вагітності.

    Жінки, які годують дитину груддю, в окремих випадках можуть застосовувати короткочасно на невеликих ділянках шкіри. Не слід наносити препарат на шкіру молочних залоз.

    Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

    Лікарський засіб необмежує психічну та рухову здатність, а також здатність керувати транспортними засобами та механізмами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    При місцевому застосуванні не виявлена. Латикорт може посилювати діюімуносупресивних лікарських засобів і пригнічувати дію імуностимулюючихлікарських засобів. Источник

    Умовита термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки. Забороняється застосовувати препарат після закінчення дати, зазначеної на упаковці.





    На сайті також шукають: Пірацетам, Тофф плюс інструкція, Екстра застосування, Таденан побічні дії, Трамадол-в протипоказання