Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КОРОНАЛ 10
Назва: КОРОНАЛ 10
Міжнародна непатентована назва: Bisoprolol
Виробник: "Zentiva" a.s., Словацька Республіка
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 10 мг № 10х1, № 10х3, № 10х6, № 10х10
Діючі речовини: 1 таблетка містить бісопрололу фумарату - 10.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 400, титану діоксид Е 171, заліза оксид червоний Е 172
Фармакотерапевтична група: Бета-адреноблокатори
Показання: Артеріальна гіпертензія, стабільна стенокардія.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3117/01/01
Термін дії посвідчення: з 25.05.2005 до 25.05.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КОРОНАЛ 10
АТ код: C07AB07
Наказ МОЗ: 230 від 25.05.2005


    Інструкція для застосування КОРОНАЛ 10

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КОРОНАЛ 5

    (CORONAL® 5)

    КОРОНАЛ 10

    (CORONAL® 10)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: bisoprolol;(±)-1-[[α-(Ізопропоксіетокси)-n-толіл]окси]-3-(ізопропіл аміно)-2-пропанол фумарат (2:1) сіль;

    основні фізико-хімічні властивості: Коронал 5: світло-жовті двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з розподільчою рискою з однієї сторони;

    Коронал 10: світло-рожеві двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з розподільчою рискою з однієї сторони;

    склад: 1 таблетка містить бісопрололу фумарату 5 або 10 мг;

    допоміжні речовини: Коронал 5: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магніюстеарат, гіпромелоза, макрогол 400, титану діоксид Е 171, заліза оксид жовтий Е 172;

    Коронал 10: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, натріюлаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гіпромелоза, макрогол 400, титану діоксид Е 171, заліза оксид червоний Е 172.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Селективні блокатори b-адренорецепторів. Код АТС C07AB07.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бісопрололу фумарат – селективнийb1-адреноблокатор без внутрішньої симпатоміметичної активності тамембраностабілізуючої активності. Має гіпотензивну та антиангінальну дію. Тривалість дії (24 години) досягається за рахунок фармакокінетики препарату (біологічний період напів виведення становить 10 – 12 годин).

    Препарат має високу кардіоселективність. Клінічні випробування показали, що ефективність 100 мг Короналу на день така сама, як і ефективність добової дози в 100 мг атенололу, 100 мг метопрололу або 160 мг пропранололу.

    Фармакокінетика. Після перорального прийому абсорбується 90% препарату.30% препарату зв’язується з білками плазми. Біологічний період напів виведення становить 10 – 12 годин, завдяки чому досягається дія протягом 24 годин. 98% препарату виводиться через нирки та 2% з калом. 50% загальної дозиметаболізується в печінці до неактивних метаболітів, які виводяться нирками.50%, що залишились, виводяться нирками в незмінному стані. Внаслідок цього у пацієнтів з легким та середнім ступенем ниркової недостатності немає необхідності корегувати дозу.

    Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця (стенокардія).

    Спосіб застосування та дози. При всіх показаннях добова доза становить 5мг Короналу. У деяких випадках може бути достатнім прийом Короналу в дозі 2,5мг бісопрололу фумарату. При необхідності дозу може бути збільшено до 10 мг надень. Подальше збільшення дози можливе лише у виключних випадках. Максимальна добова доза становить 20 мг.

    Коректування дози непотрібне у пацієнтів з легкими та середньої важкості розладами функції печінки та нирок. У пацієнтів з вираженими порушеннями функції нирок (кліренс креатині ну нижче 0,33 мл/с) та у пацієнтів зтяжкими розладами функції печінки добова доза не повинна перевищувати 10 мгбісопрололу фумарату. В усіх випадках дозу препарату слід коректувати індивідуально, виходячи з частоти серцевих скорочень та терапевтичної ефективності.

    Не можна раптово припиняти терапію Короналом, дозу слід зменшувати поступово. Це потрібно мати на увазі особливо при лікуванні пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

    Таблетку слід ковтати цілою вранці натщесерце або разом з їжею, запиваючи нейтральною рідиною.

    Побічна дія.

    Серцево-судинна система: зрідка спостерігається зниження артеріального тиску, в тому числі ортостатична гіпотензія, брадикардія, порушення провідності, парестезії, погіршення симптоматики у пацієнтів, що страждають на переміжну кульгавість або синдром Рейно.

    Нервова система: на початку лікування можлива підвищена втомлюваність, головний біль, запаморочення, розлади сну, яскраві сновидіння та психічні зміни (пригнічений настрій і т. п.).

    Очі: поодинокі випадки розладів зору, зменшення сльозовиділення (слідмати на увазі при користуванні контактними лінзами), виникнення кон’юнктивітів.

    Дихальна система: рідко скарги з боку дихальної системи у хворих на бронхіальну астму, закладеність носа, риніт, задишка, бронхоспазм.

    Шлунково-кишковий тракт: запор, діарея, нудота, біль в животі, описані поодинокі випадки гепатотоксичної дії бісопрололу.

    М’язи та суглоби: біль у м’язах, судоми, артропатія.

    Шкіра: шкірні реакції, наприклад, почервоніння шкіри, свербіж та підвищена пітливість.

    Сечостатева система: дуже рідко порушення ерекції, дизурія.

    Метаболізм: підвищення рівня печінкових ферментів у сироватці крові, гепатит. У пацієнтів, хворих на латентну форму цукрового діабету, або зманіфест ними проявами цукрового діабету може знижуватись толерантність доглюкози. Ознаки гіпоглікемії можуть маскуватись. Є повідомлення про індивідуальні випадки підвищення рівнів три гліцеридів, появу псоріазу або погіршення його симптомів, або виникнення псоріаформних висипів.

    В спорадичних випадках при лікуванні b-блокаторами спостерігалисьалопеція, порушення слуху та дзвін у вухах, підвищення маси тіла, емоційна лабільність, короткочасна втрата пам’яті, алергічний риніт, пластична індурація пеніса.

    Алергічні реакції, неспецифічні реакції (біль у м’язах, суглобах, м’язова слабкість, судоми).

    Протипоказання. Коронал не можна застосовувати у пацієнтів зсерцевою недостатністю в стадії декомпенсації, у стані шоку, у пацієнтів затріовентрикулярною блокадою другого та третього ступенів, синдромом слабкостісинусового вузла, тяжким ступенем синоатріальної блокади, брадикардією зчастотою серцевих скорочень менш ніж 50 за хвилину до початку терапії, пригіпотензії (систолічний тиск нижче за 90 мм рт. ст.), тенденції до розвиткубронхоспазму (бронхіальна астма, обструктивні захворювання легень), при тяжкому ступені недостатності периферичного кровообігу та одночасному введенні інгібіторів МАО (виняток: МАО-Б інгібітори), при тяжких реакціяхгіпер чутливості в анамнезі.

    Вагітність і період лактації, дитячий вік до 12 років.

    Коронал не можна призначати у випадку відомої гіпер чутливості добісопрололу або до споріднених речовин.

    Передозування. Симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, серцева недостатність, бронхоспазм. При інтоксикації кардіодепресивний ефект превалює над зниженням частоти серцевих скорочень та зменшенням скоротливої здатності. Розлади дихання можуть бути викликані бронхоспазмом.

    Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти (активоване вугілля), послаблюючі засоби (натрію сульфат). Симптоми інтоксикації можуть бути усуненіза допомогою внутрішньо венного повільного введення атропіну 0,5 – 2,0 мг. Можливо застосовування глюкагону 1 – 5 мг. При бронхоспазмі можна застосовуватибронходилатуючі препарати, наприклад, фенотерол або сальбутамол в аерозолі.

    Особливості застосування. Коронал слід застосовувати з обережністю при таких станах:

    - застійна серцева недостатність;

    - порушення функції нирок або печінки (кліренс креатині ну менше 20мл/хв);

    - тиреотоксикоз, псоріаз, міастенія, наявність депресії, в тому числі ванамнезі (після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик);

    - цукровий діабет з незбалансованим рівнем глікемії;

    - повне голодування;

    - метаболічний ацидоз;

    - десенсибілізацій на терапія, що триває;

    - A-V блокада першого ступеня;

    - стенокардія Принц метала.

    Як правило, пацієнти з хронічними обструктивними захворюваннями дихальних шляхів не повинні застосовувати b-блокатори або, за необхідності, вживати їх у мінімальних дозах (початкова доза – 2,5 мг на добу), у комбінації з бронходилятаторами.

    Потрібна обережність при застосуванні у пацієнтів з метаболічним ацидозом.

    Пацієнтам, що хворіють на псоріаз або мають обтяжений сімейний анамнез щодо псоріазу,b-блокатори (в тому числі Коронал) слід призначати лише після ретельного зважування ризику та користі.

    Пацієнтам з феохромоцитомою не можна приймати Коронал без блокадиα-адренорецепторів. При призначенні дози необхідно брати до уваги порушення функції нирок та печінки.

    Лікування артеріальної гіпертензії препаратом вимагає регулярного медичного контролю. Перебіг реакцій гіпер чутливості у пацієнтів, що приймаютьb-блокатори, може бути більш тяжким внаслідок надмірної анафілактичної реакціїта зниженої адренергічної контр регуляції.

    Для хворих похилого віку корекція дозування бісопрололу не потрібна, проте ця категорія пацієнтів може виявляти підвищену чутливість навіть до звичайних доз препарату.

    У разі необхідності проведення планового хірургічного втручання, відміну препарату проводять за 48 годин до початку загальної анестезії, якщо цеможливо. При відміні слід додержуватися загального для b-блокаторів правила –знижувати дозу препарату на ¼ у 3 – 4 дні через ризик розвитку синдрому відміни.

    Під час лікування слід дотримуватися обережності при діяльності, яка потребує високої швидкості психічних і фізичних реакцій (наприклад, керування транспортними засобами, обслуговування машин, робота на висоті тощо).

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з інгібіторами МАОповинно призначатися з обережністю, оскільки після припинення прийому інгібіторів МАО підвищується артеріальний тиск.

    Алергени, які використовуються для імунотерапії/екстракти алергенів для шкірних проб у комбінації з b-адрено блокаторами, можуть провокувати тяжкі системні алергічні реакції.

    З обережністю слід застосовувати анти аритмічні препарати класу I(наприклад, дизопірамід, хіні дин, лідокаїн, дифеніл, пропафенон) і класу III(аміодарон, соталол).

    З обережністю слід застосовувати баклофен (підвищенняантигіпертензивної активності).

    Коронал може потенціювати ефекти інших антигіпертензивних препараті впри одночасному прийомі.

    Одночасне застосування резерпіну, α-метилдопа, клонідину, препаратів дигіталісу або гуанфацину може викликати сповільнення проведення електричних імпульсів по провідній системі серця.

    Одночасне введення симпатоміметичних препаратів (наприклад, очні крапліабо назальні краплі, протикашльові засоби) може знижувати терапевтичну ефективність Короналу.

    Одночасне застосування препаратів групи рифампіцину, які є активаторами печінкових ферментів, може скорочувати біологічний період напів виведення Короналу. Корекція дози непотрібна. Комбінація з блокаторами кальцієвих каналів групиверапамілу, блокаторами кальцієвих каналів групи ніфедипіну або з деякимианти аритмічними препаратами може призводити до брадикардії, порушень провідності або до розвитку серцевої недостатності, в той час як комбінація зіншими вазодилатуючими препаратами може викликати гіпотензію. У результаті можливості розвитку гіпертонічного кризу лікування Короналом слід припиняти за декілька днів до закінчення одночасного введення клонідину.

    Одночасне застосування Короналу та похідних ерготаміну може викликати порушення периферичного кровообігу.

    b-блокатори можуть потенціювати дію інсуліну або пероральнихпротидіабетичних препаратів та маскувати ознаки гіпоглікемії (тахікардія). У зв’язкуз цим необхідно проводити регулярний моніторинг рівнів глюкози в крові у хворихна цукровий діабет.

    Кортикостероїди: можливо зниження антигіпертензивного ефекту внаслідок затримки води і натрію.

    У випадку, коли пацієнт має бути прооперований під загальною анестезією, анестезіологу необхідно повідомити про те, що пацієнт приймає Коронал. Засоби для інгаляційного наркозу, похідні вуглеводнів (хлороформ, циклоп ропан он, галоман, метоксифлуранта ін.) при одночасному застосуванні b-блокаторами збільшують ризик пригнічення функції міокарда та розвитку гіпотензивних реакцій.

    Циметидин може зменшити кліренс b-адреноблокаторів, які метаболізуються в печінці та, відповідно, збільшити їх біодоступність.

    Ксантини (амінофілін, теофілін) можуть взаємно ослаблювати терапевтичні ефекти при комбінації з b-адрено блокаторами. Источник

    Умови та термін зберігання. Препарат необхідно зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Вокадин, Кофол інструкція, Ренальган застосування, Касодекс побічні дії, Профазі протипоказання