Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦЕЛАСКОН® ЧЕРВОНИЙ АПЕЛЬСИН
Назва: ЦЕЛАСКОН® ЧЕРВОНИЙ АПЕЛЬСИН
Міжнародна непатентована назва: Ascorbic acid
Виробник: "Zentiva" a.s., Словацька Республіка
Лікарська форма: Таблетки шипучі
Форма випуску: Таблетки шипучі по 500 мг (по 10 таблеток у тубі) у тубах № 1, № 3; (по 20 таблеток у тубі) у тубах № 1
Діючі речовини: 1 таблетка містить: аскорбінової кислоти 500 мг
Допоміжні речовини: Кислота лимонна, сорбіт, натрію бікарбонат, лактоза, ароматизатор апельсиновий Bolexo, макрогол 6 000, ацесульфам К, барвник спеціальний червоний AC
Фармакотерапевтична група: Група вітаміну С
Показання: Недостатность вітаміну С, в період підвищеної потреби організму: в період одужання від тяжких захворювань, при порушенні всмоктування, для підвищення імунітету
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3878/01/01
Термін дії посвідчення: з 09.11.2005 до 09.11.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦЕЛАСКОН® ЧЕРВОНИЙ АПЕЛЬСИН
АТ код: A11GA01
Наказ МОЗ: 657 від 01.12.2005


    Інструкція для застосування ЦЕЛАСКОН® ЧЕРВОНИЙ АПЕЛЬСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦЕЛАСКОН® ЧЕРВОНИЙ АПЕЛЬСИН

    (CELASKON® RED ORANGE)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ascorbic acid; L-аскорбінова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі рожеві таблетки зі смаком апельсину, на поверхні допускається мармуровість;

    склад: 1 таблетка містить аскорбінової кислоти 500 мг;

    допоміжні речовини: кислота лимонна, сорбіт, натрію бікарбонат, лактоза, ароматизатор апельсиновий Bolexo, макрогол 6 000, ацесульфам К, барвник спеціальний червоний AC.

    Форма випуску. Таблетки шипучі.

    Фармакотерапевтична група. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С).Код АТС A11GA01.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітамін С (аскорбінова кислота) належить до групи водорозчинних вітамінів. Аскорбінова кислота є необхідною для належного функціонування та формування сполучних тканин, зокрема міжклітинної речовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь у гідроксилюванніпроліну та лізину у пептидному ланцюжку. Аскорбінова кислота є частиною багатьох окисно-відновних реакцій в організмі і бере участь, наприклад, у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістамінута деяких ферментних систем, які беруть участь у синтезі ліпідів, протеїнів тау гідроксилюванні карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінку капілярів і підвищує абсорбцію заліза.

    Фармакокінетика. Аскорбінова кислота легко всмоктується вшлунково-кишковому тракті та проникає в тканини. Найвища концентрація виявляється у надниркових залозах, гіпофізі та у кишковій стінці. Більша частина аскорбінової кислоти оборотно окислюється до дегідроаскорбінової кислоти, яка має повну біологічну активність вітаміну С. Біо трансформація маємісце у печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота, яка виводиться із сечею. Нирковий поріг для вітаміну С становить 1,4 мг/100 мл. Виділення із сечею є ознакою насичення організму вітаміном С. Аскорбінова кислота проникає крізь плаценту, потрапляє у грудне молоко. Її можливо вивестиз організму за допомогою гемодіалізу.

    Показання для застосування. Лікування дефіциту аскорбінової кислоти в організмі:

    - С-авітаміноз (цинга);

    - для підсилення імунітету при інфекційних захворюваннях (застосування вітаміну С скорочує тривалість і знижує тяжкість перебігу грипу або застуди);

    - алкоголізм, тютюнопаління;

    - довготривале одужання, повільне загоєння ран;

    - кровотеча (гематурія, гематоптиз, гемофілія, ретинальний крововилив, геморагічний діатез);

    - метгемоглобінемія;

    - лікуванняпередцингових станів, пов’язаних з кровотечею з ясен, анорексією та підвищеною втомлюваністю. Препарат застосовують як частину підтримуючої терапії при грипоподібних вірусних захворюваннях, для лікування синільної пурпури, гіперхолестеринемії, особливо в осіб похилого віку; при печінкових хворобах настадії метаболічної недостатності, особливо з проявами холестазу; при довго тривалому загоєнні переломів і ран, при трофічних виразках і варикозних синдромах, пролежнях;

    - у випадках тривалого застосування лікарських засобів, наприкладатарактичних або саліцилатних препаратів; при анемії; при отруєнняхнітрозамінниками, аніліновими барвниками, анілідами.

     

    Спосіб застосування та дози. Дітям старше 3 років призначають по 250 мг (1/2 таблетки), підліткам і дорослим призначають по 500 мг (1 таблетка) надобу. Вищі дози – до 1 000 мг на день – застосовують при лікуванні гіповітамінозу. Тривалість курсу лікування встановлює лікар індивідуально.

    Перед застосуванням таблетку слід розчинити в склянці води (приблизно 150 мл), потім – випити.

    Побічна дія. При пероральному застосуванні препарат звичайно добре переноситься, але можливі деякі реакції:

    - з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання, діарея;

    - з боку кровоносної та лімфатичної систем – гемолітична анемія;

    - з боку імунної системи – екзема, кропив’янка;

    - з боку нирок і сечового тракту – оксалатні камені у нирках, ниркова недостатність;

    - алергічні реакції – шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, ангіо невротичний набряк;

    - інші –стомлюваність.

    Протипоказання. Протипоказаний при підвищеній чутливості до аскорбінової кислоти або до будь-яких компонентів препарату, тромбози, тромбофлебіти.

    Препарат містить натрію бікарбонат, тому його не призначають дітям до 3років.

    Передозування. Вітамін С дуже добре переноситься. Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться із сечею.

    Застосування великих доз препарату може призвести до блювання, нудоти або діареї, як ізникають після його відміни. Специфічна терапія відсутня. Лікування є симптоматичним.

    Особливості застосування. Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:

    - з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози аскорбінової кислоти можуть спровокувати гемолітичну анемію);

    - з нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів усечовому тракті після прийому великих доз аскорбінової кислоти);

    - з діабетом (пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози);

    - з розладами метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз).

    Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот підчас ацилювання сечі з ризиком випадіння в осад оксалатних конкрементів.

    Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз.

    При застосуванні рекомендованих доз препарату не було відмічено ніякого впливу на стан здоров’ямалюків, яких годують груддю.

    При прийомі високих доз вітаміну С можуть змінюватися результати деяких лабораторних тестів: оцінка рівня глюкози у крові, тест на приховану кровотечу в калі.

    Застосування високих доз вітаміну С у період вагітності може спричинити парадоксальний гіповітаміноз у новонароджених, тому слід дотримуватисьрекомендованого дозування.

    Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює ресорбцію заліза, V-пеніциліну та етинілест радіолу. Ацетил саліцилова кислота може знижувати рівень вітаміну С у крові, і вітамін Сможе підвищувати ниркову реабсорбцію саліцилатів. При високих дозах він може вплинути на ефективність антикоагулянтної терапії, вітамін С впливає на резорбцію вітаміну В12.

    Вітамін С підсилює виділення оксалатів ізсечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С. Источник

    Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Кислота аскорбінова, Синафлану мазь інструкція, Раунатин застосування, Цитраль побічні дії, Ріабал протипоказання