Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АСПРОВІТ С
Назва: АСПРОВІТ С | Шукати АСПРОВІТ С в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: ТОВ "Вітал-XД", Естонія
Лікарська форма: Таблетки шипучі
Форма випуску: Таблетки шипучі № 10, № 20 у пеналах поліпропіленових; № 10 (5х2) у стрипах
Діючі речовини: 1 таблетка містить: кислоти ацетилсаліцилової 0,4 г, кислоти аскорбінової 0,3 г
Допоміжні речовини: Натрію гідрокарбонат, кислота лимонна, гліцин, натрію бензоат, повідон
Фармакотерапевтична група: Нестероїдні протизапальні препарати
Показання: Ревматизм, лихоманкові стани при грипі та інших респіраторних інфекціях, помірно виражений больовий синдром різної етіології; профілактика і лікування стенокардії, інфаркту міокарда, ішемічного інсульту.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3882/01/01
Термін дії посвідчення: з 01.12.2005 до 01.12.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АСПРОВІТ С
АТ код: N02BA51
Наказ МОЗ: 657 від 01.12.2005


Інструкція для застосування АСПРОВІТ С

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АСПРОВІТ С

(АSPROVITUM C)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, з фаскою, з цілісними краями;

склад: 1 шипуча таблетка містить кислоти ацетил саліцилової 0,4 г, кислоти аскорбінової - 0,3 г;

допоміжні речовини: натрію гідро карбонат, кислота лимонна, гліцин, натрію бензоат, повідон.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02BA51

Фармакологічні властивості. Препарат має протизапальні, жарознижуючі, болезаспокійливі властивості, зменшує агрегацію тромбоцитів.

Фармакодинаміка. Кислота ацетил саліцилова має жарознижуючі, аналгезуючі та протизапальні властивості, а також зменшує агрегацію тромбоцитів.

В основі механізму дії ацетил саліцилової кислоти є інактивація ферменту циклооксигенази, внаслідок якої порушується синтезпростагландинів, проста цикліну і тромбоксану. В результаті зменшення продукціїпростагландинів знижується пірог енний вплив простагландинів на центри терморегуляції. Зменшується сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливі нервові закінчення (що приводить до зниження їх чутливості до медіаторів болю). Необоротне порушення синтезу у тромбоцитах тромбоксану А2 зумовлюєанти агрегатну дію ацетил саліцилової кислоти.

Фармакокінетика. Всмоктуванняацетил саліцилової кислоти в шлунково-кишковому тракті відбувається швидко іповністю. Максимальний рівень концентрації в плазмі крові досягається через 10-20 хв. Ступінь зв’язування з білками плазми крові залежить від концентрації і становить 49-70 %. Ацетил саліцилова кислота на 50 % від введеної дозиметаболізується при первинному проходженні через печінку. Виводиться у вигляді метаболітів нирками. Період напів виведення (Т1/2) ацетил саліцилової кислоти - 20 хв. Проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, у спинномозкову рідину, синовіальну рідину, потрапляє в грудне молоко.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування грипу, застудних захворювань, які супроводжуються гарячкою, больовим синдромом, головним болем, болем у суглобах і м’язовим болем.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньо після розчинення таблетки в склянці (150-200 мл) переваренної води кімнатної температури. Яканалгезивний та жарознижувальний препарат дорослим призначають по 1-2розчинених у воді таблетки на добу. Випивають напій в декілька прийомів, післяїди. Максимальна добова доза - 8 таблеток. Курс лікування - 3-5 днів.

Побічна дія. Шум у вухах, порушення слуху, біль у шлунку, загострення виразки шлунка та 12-палої кишки, алергічні реакції, нудота, анорексія, виразкові ураження та кровотечі з ШКТ, тромбоцит опенія, анемія, синдром Рейє.

Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату таінших неспецифічних протизапальних засобів, виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, тяжкі захворювання печінки та нирок. Не призначають препарат жінкам при вагітності, та в період годування грудю, при схильності до кровотеч, при бронхіальній астмі. Дітям до 14 років при грипі і ГРВІ, вітряній віспі препарат не призначається у зв’язку із загрозою розвитку синдрому Рейє.

Передозування. Нудота, блювання, шум у вухах, порушення свідомості судоми, ниркова недостатність, набряк легенів.

Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти, симптоматичне лікування.

Особливості застосування.

З обережністю призначають при алергічних захворюваннях, захворюваннях печінки, нирок.

За 5-7 днів до операції відміняють препарат узв’язку із загрозою розвитку кровотеч.

На час лікування припиняють годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підсилює побічні ефектиметотрексату, дію антикоагулянтів, цукрознижувальних засобів (похіднихсульфонілсечовини), послаблює дію фуросеміду, спіронолактону, урикозуричнихзасобів.

При застосуванні препарату разом з кортикостероїда мита не стероїдними протизапальними засобами підвищується ризик шлункових кровотеч.

Зменшує дію гіпотензивних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігають у сухому, захищеному від світлата недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС. Источник

Термін придатності – 2 роки.

Смотрите также: Цены на Аспровит в аптеках




На сайті також шукають: Панкреатин, Оваріум композитум інструкція, Ко-пренеса застосування, Моторикс побічні дії, Пімафуцин протипоказання