Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РИБОКСИН
Назва: РИБОКСИН
Міжнародна непатентована назва: Inosine
Виробник: ВАТ "Київмедпрепарат"м. Київ для АТ "Галичфарм" м.Львів, Україна
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, по 0,2 г № 10х5 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить: рибоксину 0,2 г
Допоміжні речовини: Кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор-пудра, "Opadry" № 33G22623
Фармакотерапевтична група: Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси
Показання: Комплексна терапія ішемічної хвороби серця, після перенесеного інфаркту міокарда, міокардідиострофія, порушення ритму серця, захворювання печінки, отруєннях лікарськими речовинами, лікування урокорпопорфірії.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4137/01/01
Термін дії посвідчення: з 23.01.2006 до 23.01.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РИБОКСИН
АТ код: C01EB14
Наказ МОЗ: 18 від 22.01.2007


    Інструкція для застосування РИБОКСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    РИБОКСИН

    (RIBOXIN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: inosine; 9-бета-D-рибофуранозилгіпоксантин;

    основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, жовтого кольору на поперечному розрізі видно два шари;

    склад: 1 таблетка містить рибоксину 0,2 г;

    допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор-пудра,opadry.

    Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

    Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е В 14**.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Рибоксин має антигіпоксичні, анти аритмічнівластивості, анаболічну дію. Він є попередником АТФ, бере безпосередню участь вобміні глюкози і сприяє активізації метаболізму в умовах гіпоксії і за відсутності АТФ. Препарат активує метаболізм піровиноградної кислоти для забезпечення нормального процесу тканинного дихання і сприяє активації ксантиндегідрогенази. Рибоксин позитивно впливає на обмін речовин у міокарді, зокрема підвищує енергетичний баланс клітин, стимулює синтез нуклеотидів, підвищує активність ряду ферментів циклу Кребса. Препарат нормалізує скоротність міокарда та сприяє повнішому розслабленню міокарда у діастолі за рахунок здатності зв’язувати іони кальцію, що проникли до клітин у фазі їх збудження, активує регенерацію тканин (особливо міокарда та слизової оболонки травного каналу).

    Фармакокінетика. Препарат добре абсорбується в травному каналі. З плином крові надходить в клітини, де може перетворюватися в нуклеотиди, якіберуть участь в енергетичному та білковому обміні. Інозин метаболізується упечінці з утворенням глюкуронової кислоти та подальшим її окислюванням. Екскретує переважно із сечею, незначно – з фекаліями і жовчю.

    Показання для застосування. Комплексне лікування ішемічної хвороби серця (стан після інфаркту міокарда, стенокардія), порушення ритму серця, інтоксикація препаратами серцевих глікозидів, лікування кардіоміопатій різногогенезу, міокардитів (на фоні фізичних перевантажень), захворювання печінки (гепатити, цироз печінки, жирова дистрофія печінки), урокопропорфірія; профілактика лейкопенії при опроміненні. Як засіб, що поліпшує зорові функції, Рибоксин застосовується при відкритокутовій глаукомі з нормалізованим (за допомогою антигіпертензивних препаратів) внутрішньо очним тиском.

    Спосіб застосування та дози. Рибоксин приймають внутрішньо, перед їдою.

    Добова доза для дорослих та дітей старшого віку встановлюється індивідуально і дорівнює 0,6 - 2,4 г на добу.

    Звичайно на початку лікування препарат призначають у добовій дозі 0,6 -0,8 г (по 1 таблетці 3 - 4 рази на добу). Якщо препарат добре переноситься, дозу поступово (протягом 2 - 3 днів) підвищують спочатку до 1,2 г на добу (по 2таблетки 3 рази на день), далі - по 2,4 г на день (по 4 таблетки 3 рази надень).

    При урокопропорфірії Рибоксин призначають по 0,8 г на добу (по 1таблетці 4 рази на день). Тривалість курсу лікування – 1 - 3 місяці.

    Побічна дія. У пацієнтів з підвищеною чутливістю до препарату може виникнути свербіж, гіперемія шкіри. У поодиноких випадках при лікуванні може бути підвищення рівня сечовини у крові, при тривалому лікуванні –загострення подагри.

    При виникненні побічних реакцій препарат слід відмінити.

    Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату. Подагра, гіперурикемія. Обмеженням до прийому препарату є ниркова недостатність.

    Передозування. Можлива індивідуальна непереносимість препарату увигляді свербежу, гіперемії шкіри (препарат відміняють і проводятьдесенсибілізувальну терапію).

    Особливості застосування. При нирковій недостатності призначення препарату є доцільним лише тоді, коли, на думку лікаря, очікуваний позитивний ефект переважає можливий ризик при застосуванні.

    Під час лікування слід регулярно контролю вати рівень сечової кислоти вкрові.

    Препарат не має негативної дії на здатність керувати автомобілем і працювати зі складними механізмами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Рибоксину збета-адрено блокаторами ефект Рибоксину не зменшується. У поєднанні з серцевимиглікозидами препарат може запобігати виникненню аритмій і посилювати інотропнудію. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від +15°С до +25°С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Атаракс, Конкор кор інструкція, Синекод застосування, Трипсидан побічні дії, Бромгексин протипоказання