ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ТРАМАЛ®
(ТRAMAL®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: tramadol; (1RS;2RS)-2-(диметил аміном етил)-1-(m-метоксифеніл)-циклогексанолу гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: від білого до блідо-жовтого кольору, воскоподібні супозиторії, гомогенної структури, без запаху;
склад: 1 супозиторій містить трамадолу гідро хлориду 100мг;
допоміжна речовина: жир твердий.
Форма випуску. Супозиторії ректальні.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики-опіоїди. КодАТС N02AX02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Трамал® -аналгетик центральної дії. Має змішаний механізм дії. Є неселективним чистимагоністом опіоїдних мю-, дельта- і капа-рецепторів. Іншими механізмами, щоберуть участь у забезпеченні аналгезивної дії Трамалу®, єінгібування зворотного захоплення норадреналіну в нейронах і посиленнясеротонінергічної відповіді. Трамал® виявляє також протикашльову дію. При застосуванні в терапевтичних дозах препарат не пригнічує дихання і незмінює моторику кишечнику.
Фармакокінетика. Після ректального введення максимальна концентрація в плазмі досягається через 2 год. Абсолютна біодоступність –приблизно 65%. Зв’язування з білками плазми – приблизно 4%. Проникає черезгематоенцефалічний та плацентарний бар’єри. 0,1% препарату виділяється згрудним молоком. Метаболізується в печінці. Період напів виведення – 6 год. Трамадол та його метаболіти виводяться нирками (25 - 35%) в незміненому вигляді.
Показання для застосування. Гострий і хронічний больовий синдром помірного і значного ступенявираженості (перед- і після операційні періоди, злоякісні пухлини, травми, невралгія); проведення болючих діагностичних і лікувальних маніпуляцій.
Спосіб застосування та дози. Дози і тривалість лікування встановлюються індивідуально з урахуванням інтенсивності больового синдрому.
Дорослим і дітям старше 14 років призначають по 1 свічці (100 мг) 2 рази на добу, вранці і ввечері. Добова доза не повинна перевищувати 400 мг.
Хворим з порушеннями функції печінки/нирок, а також особам похилого віку (75 років і старше) може знадобитисяіндивідуальний підбір дози.
Свічки Трамал(R) вводять у пряму кишку. Після введення рекомендується десь 30 хв спокою у положенні лежачи.
Побічна дія. Часто спостергіаються запаморочення, нудота, головний біль, блювання, запор.
У поодиноких випадках можуть спотсрегіатисятакі побічні ефекти.
З боку нервової системи: слабкість, загальмованість, зниження швидкості реакцій, порушення сну, спазми м’язів, ейфорія, галюцинації, тривожність, емоційна лабільність, депресія, амнезія, парестезії; в окремих випадках – напади судом церебрального генезу (при внутрішньо венному введенні високих доз або при одночасному призначенні нейролептиків).
З боку шлунково-кишкового тракту: сухість уроті, метеоризм, біль в епігастрії, діарея.
З боку серцево-судинної системи: тахікардія, рідко – відчуття серцебиття; зниження артеріального тиску, аж до колапсу (ортостатичний колапс).
Алергічні реакції: кропив’янка, свербіж, екзантема, бульозні висипання.
З боку сечовидільної системи: утруднене сечовипускання, дизурія, затримка сечі.
З боку органів чуття: порушення зору, смаку.
З боку дихальної системи: диспное.
Інші: порушення менструального циклу.
Протипоказання. Гостра алкогольна інтоксикація, гостре отруєння снодійними, аналгетичними або психотропними препаратами; тяжка печінкова/ниркова недостатність (кліренс креатині ну менше 10 мл/хв); підвищена чутливість до трамадолу. Вагітність, лактація. Діти до 14 років.
Передозування.
Симптоми: блювання, міоз, колапс, пригнічення свідомості (аж до коми), судоми, зниження артеріального тиску, тахікардія, звуження або розширення зіниць, утруднення дихання аж до зупинки.
Лікування: основними невідкладними заходамиє забезпечення прохідності дихальних шляхів, підтримання дихання і функцій серцево-судинної системи. Трамадол слабко виводиться при гемодіалізі ігемофільтрації. Тому ця терапія неефективна.
Антидотом при пригніченні дихального центрує налоксон, при судомах – бензодіазепін.
Особливості застосування. Варто дотримуватися особливої обережності при призначенні Трамалу® при сплутаній свідомості, порушенні функції дихального центру, підвищеному внутрішньо черепному тиску, судомному синдромі церебрального генезу, а також пацієнтам з підвищеною чутливістю до опіатів.
Трамал® не слід застосовувати для терапії синдрому відміни наркотичних речовин.
Під час лікування Трамалом® неслід вживати алкоголь.
При тривалому застосуванні Трамалу®може розвинутися звикання та лікарська залежність.
Вагітність і лактація.
Під час застосування Трамалу® вперіод вагітності необхідно враховувати, що трамадол проникає через плацентарний бар’єр. Якщо знеболювальна терапія опіоїдами показана під час вагітності, то застосування Трамалу® повинно бути обмежене одноразовими прийомами. Застосування Трамалу® в період вагітності слід уникати через ризик розвитку звикання у плода і виникнення синдрому відміни в неонатальному періоді.
При застосуванні Трамалу® вперіод лактації необхідно враховувати, що трамадол у незначній кількості виділяється з грудним молоком. У випадку одноразового прийому препарат узазвичай немає необхідності переривати годування груддю, оскільки концентраціятрамадолу в молоці становить приблизно 0,1% від концентрації у плазмі.
Вплив на керування автотранспортними засобами або іншими складними механізмами.
При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному призначенні Трамалу(R)з препаратами, які пригнічують центральну нервову систему, можливе взаємне посилення центральних ефектів, у тому числі пригнічення дихання.
Індуктори мікросомального окислення (карбамазепін, барбітурати) зменшують вираженість аналгетичного ефекту і тривалість дії. Тривале застосування опіоїдних аналгетиків або барбітуратів стимулює розвиток перехресної толерантності.
Анксіолітики підвищують вираженістьаналгетичного ефекту, тривалість анестезії збільшується при комбінації з барбітуратами. Налоксон активізує дихання, усуваючи аналгезію після застосування опіоїдних аналгетиків. Інгібітори МАО, фуразолідон, прокарбазин, нейролептики – ризик розвитку судом.
Хінідин підвищує плазмову концентраціютрамадолу і знижує вміст метаболіту М 1 за рахунок конкурентного інгібуванняізоензиму CYP2D6. Источник
Умови та термін зберіганя. Зберігати в недоступному для дітей місціпри температурі не вище 25°С. Термін придатності – 5 років.