Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЗВІРОБОЮ ТРАВА
Назва: ЗВІРОБОЮ ТРАВА
Міжнародна непатентована назва: Hypericum perforatum
Виробник: ТОВ "Фітолік", м.Івано-Франківськ, Україна
Лікарська форма: Трава
Форма випуску: Трава по 50 г у пакетах поліетиленових, вкладених у пачку
Діючі речовини: звіробою трава (HERBA HYPERICI)
Фармакотерапевтична група: В'яжучі, обволікаючі та антацидні засоби
Показання: В'яжучий та антисептичний засіб при колітах, проносах, запальних процесах у стоматологічній практиці.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4387/01/01
Термін дії посвідчення: з 13.04.2006 до 13.04.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЗВІРОБОЮ ТРАВА
АТ код: A01AD11
Наказ МОЗ: 223 від 13.04.2006


    Інструкція для застосування ЗВІРОБОЮ ТРАВА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЗВІРОБОЮ ТРАВА

    (Herba Hyperici)

    Загальна характеристика.

    міжнародна назва: Hypericum perforatum / Quadrangulum;

    основні фізико-хімічні властивості: суміш сухих подрібнених стебел, листя (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольору) і недозрілих плодів зі слабким, своєрідним запахом, злегка в’яжуча,

    склад: трава звіробою.

    Форма випуску. Трава.

    Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.

    Код АТС А 01А DII.

    Фармакологічні властивості. Трава звіробою перфорованого (Hypericum perforatumL.) та звіробою чотиригранного (H. quadrangulum) містить флавонові сполуки, ефірну олію (до складу якої входять терпени, сесквітерпени, складні ефіриізовалеріанової кислоти), барвники, дубильні речовини, каротин, цериловийспирт, холін, сліди алкалоїдів.

    Препарати звіробою мають в’яжучу, протизапальну та помірну антибактеріальну дію, прискорюють регенерацію тканин, стимулюють виділення жовчі та шлункового соку.

    Показання для застосування. Препарати звіробою призначають зовнішньо для профілактики та лікування запальних процесів ротової порожнини (гінгівіти, стоматити), а також внутрішньо при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, хронічний гепатит, холецистит) та при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжуються проносом і метеоризмом (гострийта хронічний коліти, гастрит з секреторною недостатністю).

    Спосіб застосування та дози. Для приготування відвару 10 г (1,5 столові ложки) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої перевареної води, закривають кришкою та нагрівають на киплячій водяній бані 30хвилин, потім охолоджують протягом 15 хвилин при кімнатній температурі, проціджують і віджимають. Об’єм одержаного відвару доводять перевареною водоюдо 200 мл.

    Препарат використовують для полоскання порожнини рота або приймають внутрішньо за 30 хвилин до їжі, попередньо збовтуючи.

    Дорослим і підліткам для перорального застосування призначають по 1/3склянки відвару 3 рази на день. Дітям віком від 1 до 12 років рекомендують вживати від 2 чайних до 2 столових ложок 2 - 3 рази на день.

    Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

    Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж, набрякання шкіри).

    Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальнійнепереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

    Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

    Особливості застосування. Перед застосуванням відвар, приготовлений із трави звіробою, рекомендується збовтувати.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище від 15 °С до 25 °С. Термін придатності - 3 роки.

    Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці. Источник

    Приготований відвар зберігають у прохолодному (8 – 15 °С) місці небільше 2 діб.





    На сайті також шукають: Арикстра, Ломфлокс інструкція, Гіоксизон застосування, Бронхосан побічні дії, Пентаса протипоказання