Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТИМОЛОЛ
Назва: ТИМОЛОЛ
Міжнародна непатентована назва: Timolol
Виробник: ТОВ "Стиролбіофарм", Донецька обл., м. Горлівка, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні 0.5% по 1 мл у тюбик-крапельницях № 5, № 10
Діючі речовини: 1 мл крапель містить тимололу - 5.0 мг
Допоміжні речовини: Натрію хлорид, натрію фосфат однозаміщений 2-водний, натрію фосфат двозаміщений 12-водний, трилон Б, бензалконію хлорид, вода для ін`єкцій
Фармакотерапевтична група: Бета-адреноблокатори
Показання: Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, після травми, після асфікції); гострий напад глаукоми; закритокутова глаукома у комбінації з міотиками, адреноміметиками.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5083/01/01
Термін дії посвідчення: з 26.02.2002 до 26.02.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТИМОЛОЛ
АТ код: S01ED01
Наказ МОЗ: 611 від 09.09.2006


    Інструкція для застосування ТИМОЛОЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ТИМОЛОЛ

     (TIMOLOL)

    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назва: Timolol(S)-1,1,1-діметилетіламіно-3(4-морфоліно-1,2,5-тіадизол-3-іл)-оксі]-2-пропанолагідро (Z)-бутенодіоат.

    основні фізико-хімічні властивості: прозорий безколірний розчин рН 6,3 ¸7,3;

    склад: 1 мл розчину містить 5 мг тимололу малеату (в перерахуванні натимолол);

    допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію фосфат однозаміщенний 2-водний, натрію фосфат двозаміщенний 12-водний, трилон Б, бензалконію хлорид, вода для ін'єкцій.

    Форма випуску. Очні краплі.

    Фармакотерапевтична група. Бета-адреноблокатори. Код АТС S01Е D01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинамика. Неселективний блокатор b1 і b2 -адренорецепторів. При закапуванні в око знижує внутрішньо очний тиск в основному за рахунок зменшення продукції водянистої вологи. Ефект пов'язаний з пригніченням аденілатциклазної системи циліарної тканини, яка здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньо очну рідину, що призводить до зниження інтенсивності процесу волого утворення.

    Зниження внутрішньо очного тиску починається через 20 хв. після закапування, максимальний ефект - через 1-2 години; тривалість дії - 8-24години. Ступінь зниження внутрішньо очного тиску залежить від концентрації препарату.

    Не діє на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці.

    Фармакокінетика. При місцевому застосуванні тимололу малеатшвидко проникає через рогівку. У незначній кількості потрапляє в системнийкровоток.

    Показання до застосування. Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, афакічна, після травматична), гостре підвищення офтальмотонусу.

    Спосіб застосування та дози. Для відкриття тюбик-крапельниці повернути кришку до ії повного відокремлювання від корпусу. Закапувати по 1 краплі 2 разина добу в кон’юнктивальний мішок ураженого ока шляхом легкого натискування настінки тюбик-крапельниці.

    Тривалість лікування встановлюють індивідуально, в залежності від показань та початкового рівня внутришньоочного тиску.

    Побічна дія. Зменшення сльозовиділення, поверхнева крапчастакератопатія і корнеальна анестезія, симптоми слабкого подразнення. В окремих хворих при тривалому застосуванні препарату можливі явища загальнорезорбтивноїдії, характерні для b-блокаторів: брадикардія, аритмія, системна гіпотензія, атакож бронхоспазм, задишка, запаморочення.

    Протипоказання. Бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легенів. Синусова брадикардія, атриовентрикулярна блокада II і IIIступеня, серцева недостатність. Індивідуальна непереносимість якого-будь із компонентів препарату.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З метою досягнення більш вираженої ітривалої гіпотензивної дії тимолол можна комбінувати з міотиками (пілокарпін), адреноміме тиками, інгібіторами карбоангідрази, тауфоном.

    Передозування. При передозуванні Тимололу можливий розвиток загальнорезорбтивнихефектів, характерних для b-блокаторів.

    Особливості застосування. Не рекомендується застосування препарату у недоношених дітей, новонароджених, у вагітних, у хворих на цукровий діабет; атакож одночасне застосування з іншими b-адрено блокаторами. При тривалому застосуванні Тимололу можливо послаблення ефекту (тахіфілаксія). При застосуванні препарату слід контролю вати не менш 1 разу у 6 місяців функцію сльозовиділення, цілістність рогової оболонки, поле зору.

    Консервант бензалконію хлорид, що входить до складу препарату, може відкладатися на матеріалі м’яких контактних лінз, тому лінзи необхідно зняти перед застосуванням крапель; не раніше, як через 15 хв. після закапування препарату можна одягти контактні лінзи. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному, захищеному відсвітла місці. Тривалість зберігання - 2 роки. Термін придатності після відкриття тюбик-крапельниці - 28 діб.





    На сайті також шукають: Гуарем, Супрадин інструкція, Енгістол застосування, Ципронат побічні дії, Зилт протипоказання