ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
БРОМГЕКСИН
(BROMHEXINUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: бромгексин;N-(2-аміно-3,5-дибромбензил)-N-метил-циклогексиламіну гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки рожевого кольору;
склад: 1 таблетка містить бромгексину гідро хлориду 0,008 г;
допоміжні речовини: цукор-рафінад, цукор молочний, руберозум, крохмаль картопляний або кукурудзяний, кальцію стеарат.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засіб, який застосовують при кашлю та простудних захворюваннях. Муколітичний засіб. Код АТС: RО 5C B02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Муколітичний засіб. Бромгексин має муколітичний (секретолітичний) і відхаркувальний ефекти. Першийз яких обумовлений де полімеризацією і розрідженням мукополісахаридних імукопротеїнових волокон. Значну роль у механізмі дії препарату також відіграє його здатність стимулювати утворення сурфактанту - поверхнево-активної речовиниліпідо-білково-мукополісахаридної природи, що синтезується в клітинах альвеол. Препарат має також невеликий противокашльовий вплив. Ефект бромгексину проявляється, звичайно, через 1 - 2 доби після початку прийому.
Фармакокінетика. Швидко, протягом 30 хв., і цілком всмоктується зі шлунково-кишкового тракту (99 %). Бідоступність – близько 80 %.
Проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр. У печінці піддається деметилюванню й окислюванню. Період напів виведення становить 15 год.(внаслідок повільної зворотньої дифузії з тканин). Екскретується нирками. При хронічній нирковій недостатності порушується виведення метаболітів. При багаторазовому застосуванні бромгексин може кумулювати.
Показання для застосування. Трахеїт, гострий і хронічний бронхіт різного походження, включаючи ускладнений бронхоектазами, бронхіальна астма, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легень. Крім того, препарат призначають для прискорення виділення рентгенконтрасної речовини при бронхографії, у передопераційному періоді (санація бронхіального “дерева” для профілактики накопичення в бронхах в’язкого мокротиння після операцій на легенях).
Спосіб застосування та дози. Усередину незалежно від прийому їди. Дорослим призначають по 0,016 г (2 таблетки) 3 - 4 рази на добу. Дітям вікомвід 5 до 14 років - по 0,004 г 3 рази на добу. Курс лікування - від 4 днів до 4тижнів.
Побічна дія. Бромгексин добре переноситься, у деяких хворих можуть розвитися алергічі реакції (шкірний висип, риніт і т. ін.), а при тривалому застосуванні - диспептичні явища, що зникають після відміни препарату.
Протипоказання. Вік до 3-х років, підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності і лактації.
Передозування. Симптоми передозування не відомі.
Особливості застосування. При лікуванні необхідно приймати достатню кількість рідини. Не рекомендується застосовувати при вагітності, особливо в I триместрі, на період лікування слід відмовитися від годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначають одночасно з лікарськими засобами, що містять кодеїн, оскільки це утруднює відкашлювання мокротиння. Несумісний з лужними розчинами. Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну) у легеневу тканину.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Источник
Термін придатності - 3 роки.