Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%
Назва: НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%
Міжнародна непатентована назва: Sodium chloride
Виробник: Дочірнє підприємство "ЧПК-Фарма" ТОВ "Черкаська продовольча компанія", м.Черкаси, Україна
Лікарська форма: Розчин для інфузій
Форма випуску: Розчин для інфузій 0.9% по 200 мл, 400 мл у пляшках
Діючі речовини: 100 мл розчину містять натрію хлориду - 0.9 г
Фармакотерапевтична група: Плазмозамінні та дезінтоксикаційні розчини
Показання: Токсична діспепсія; нестримне блювання; отруєння; гострі втрати крові; шок; тривала діарея; інфекційні захворювання; токсикоінфекції та інші токсичні стани; захворювання печінки та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.01.03/05734
Термін дії посвідчення: з 10.01.2003 до 10.01.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%
АТ код: B05XA03
Наказ МОЗ: 4 від 10.01.2003


    Інструкція для застосування НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0.9%

      ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НАТРІЮ ХЛОРИДУ РОЗЧИН 0,9%

    (SOLUTIO NATRII 0,9%)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Sodium chloride; натрію хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, стерильна, апірогенна рідина,

    солонкувата на смак;

    склад: 100 мл ін фузійного розчину містять натрію хлориду - 0,9 г;

    допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

    Форма випуску. Розчин для інфузій.

    Фармакотерапевтична група. Розчини для внутрішньо венного введення. Розчини електролітів. АТС: В 05Х А 03.

    Фармакологічні властивості. Натрій - основний катіон екстра целюлярної рідини, хлорид -основний аніон екстра целюлярної рідини. Натрій в організмі регулює розподілення рідини, баланс води та електролітів, осмотичний тиск рідини, мембранний потенціал клітин. Натрій разом з іонами хлору та бікарбонату приймає участь у регуляції лужно-кислотного балансу. Фармакокінетика. Препарат утримується у судинному руслі короткий час і дуже швидко переходить доінтерстиціального сектору та внутрішньоклітинно. Через 1 годину в судинах залишається лише близько половини введеного розчину. Дуже швидко солі та рідина починають виводитися нирками, підвищуючи діурез.

    Показання для застосування. Ізотонічна дегідратація, гіповолемічний шок, метаболічний алкалоз із втратою рідини; заповнення втрати рідини і електролітів при хірургічних втручаннях, блюванні, діареї, великих опіках, при неможливості перорального введення необхідної кількості води та електролітів; як розчинник та інфузійне середовище для парентерального застосування інших лікарських засобів. Місцево - промивання ран, катетерів і систем для трансфузії.

    Спосіб застосування та дози.Вводять внутрішньо веннокраплинно, залежно від клінічної ситуації, від 5-10 мл до 3 літрів на добу; вводять підшкірно, перорально; призначають у клізмах по 75-100 мл; промивання ран, очей, слизових оболонок. Дітям внутрішньо венно крапельно по 5-10 мг/кгмаси тіла у поєднанні з 5% розчином глюкози (часто у співвідношенні об'ємів 1:1або 1:1-2 відповідно).

    Побічна дія. Можливі гіпергідратація, гіпернатріємія, гіперхлоремія та підсилення розвитку набряку мозку та легень.

    Протипоказання. Тромбофлебіти, декомпенсовані вади серця, тяжкі захворювання нирок, підвищене зсідання крові, циркуляторні порушення, якіздатні викликати набряк легенів та мозку, гіпернатріємія, застосування кортикостероїдів у великих дозах.

    Передозування. Спостерігається тільки при порушенні правилінфузії. Може привести до хлоридного ацидозу, гіпергідратації, збільшення виведення калію з організму. Потребує відміни препарату.

    Особливості застосування. З обережністю вводять хворим із порушенням видільної функції нирок; при шокових станах і втратах крові одночасно здійснюють гемотрансфузії, переливають плазму і плазмозамінники; при тривалому введенні, особливо у великих об'ємах, контролюють вміст електролітів у плазміта сечі, діурез.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне призначення з кортикостероїдами чи кортикотропіном потребує частого контролю електролітів крові. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 20° С , всухому, захищеному від світла, недоступному для дітей, місці. Після відкриття пляшки розчин можна застосовувати протягом 12 годин, при дотриманні правила септики. Термін придатності препарату становить 3 роки.





    На сайті також шукають: Юмекс, Лоратадин інструкція, Кратал застосування, Кламед побічні дії, Метронідазол протипоказання