Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛІЮ ОРОТАТ
Назва: КАЛІЮ ОРОТАТ
Міжнародна непатентована назва: Potassium orotate
Виробник: ЗАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних чарункових, безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить калію оротату - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Різні засоби, які стимулюють метаболічні процеси
Показання: Комплексна терапія захворювань печінки (за виключенням цирозу печінки з асцитом), спичинених гострими і хронічними інтоксикаціями, дисрофії міокарда, аліментарної та аліментарно-інфекційної дистрофії у дітей; прогресуюча м'язова дистрофія.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.01.03/05793
Термін дії посвідчення: з 14.01.2003 до 14.01.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛІЮ ОРОТАТ
АТ код: A14B
Наказ МОЗ: 7 від 14.01.2003


    Інструкція для застосування КАЛІЮ ОРОТАТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КАЛІЮ ОРОТАТ

    (КАLІІ ОRОТАS)

    Загальна характеристика:

    хімічна назва: калієва сіль урацил-4-карбонової (оротової) кислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить калію оротату 0,5 г;

    допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль картопляний, желатин харчовий, кислота стеаринова.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтическая група. Не стероїдні анаболічні засоби. АТС А 14В.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Анаболічний засіб. Здійснює загальний стимулюючий вплив на обмінні процеси. Бере участь у білковому, вуглеводному, ліпідному обмінах.

    Оротовая кислота - один з попередників піримідинових сполук (урацил, тімін, цитозин) у процесі синтезу білків. Участь оротової кислоти у вуглеводному обміні полягає в її впливу на обмін галактози. Як сполуку занаболічним типом дії, оротову кислоту та її солі застосовують для нормалізації порушеного білкового обміну і як стимулятор процесів метаболізму.

    Препарат сприяє посиленню діурезу.

    Фармакокінетика. Препарат абсорбується в травному тракті неповністю, всмоктується близько 10 % вжитої дози. У печінці перетворюється воротидин-5-фосфат. Більше 30 %, дози що всмокталась, виводиться із сечею у вигляді різних метаболітів.

    Показання для застосування. Калію оротат застосовують у комплексній терапії в сполученні з іншими лікарськими засобами (вітамінами, кардіотонічнимипрепаратами та ін.); при захворюваннях печінки, що викликані гострими і хронічними інтоксикаціями (за винятком цирозів печінки з асцитом); при дистрофії та інфаркті міокарда, аліментарній і аліментарно-інфекційній дистрофії у дітей, при анеміях, у період реконвалесценції, при хронічній серцевій недостатності, при аритміях (особливо мерехтливій аритмії та екстрасистолії) і інших станах, що вимагають стимулювання анаболічних процесів, у тому числі при підвищених фізичних навантаженнях.

    Спосіб застосування та дози. Калію оротат призначають внутрішньо за 1годину до їди або через 4 години після їди. Дорослим призначають по 0,5-1,5 г (1 – 3 таблетки) на день (добову дозу приймають у 2-3 прийоми по 0,25-0,5 г). Вокремих випадках, залежно від ефективності препарату, добову дозу для дорослих збільшують до 3 г.

    Дітям при аліментарній і аліментарно-інфекційній дистрофії, анеміях, уперіод реконвалесценції призначають Калію оротат у добовій дозі 10-20 мг (0,01-0,02 г) на кг маси тіла. Зазначену дозу приймають у 2-3 прийоми.

    Звичайно курс лікування складає 3-5 тижнів. При необхідності курс лікування повторюють після місячної перерви.

    Побічна дія. Таблетки Калію оротату звичайно добре переносяться. В окремих випадках спостерігаються алергічні явища, диспепсія, які швидко проходять при відміні препарату. При необхідності у випадках виникнення побічних явищ призначають антигістамінні засоби.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, цирози печінки засцитом.

    Передозування. При застосуванні у високих дозах на тлі дієти знизьким вмістом білка можливий розвиток дистрофії печінки, що потребує відміни препарату.

    Особливості застосування. Перспективною для застосування в кардіологічній практиці є

    комбінація оротової кислоти і магнію.

    Калію оротат не можна використовувати як препарат, що містить калій, для калій замістної терапії.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Ефективність калію оротату підвищується при спільному введенні фолієвої кислоти і ціанокобаламіну. Калію оротат поліпшуєпереносимість серцевих глікозидів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігають при кімнатній температурі не вище 250С, у недоступному для дітей місці. Термін придатності - 4 роки.





    На сайті також шукають: Дермазин, Кеналог інструкція, Застосування препарату Салофальк, Інструкція з використання Осетрон, Показання для застосування Цель т, Норбактин побічні дії, Кодесан протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Логест