ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ГАЛОПЕРИДОЛ
(Haloperidol)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Haloperidolum;
4-(п-Хлорфеніл)-1-[3’-пара-фторбензоїл)-пропіл]-піперидин ол-4, або 4-[4(п-хлорфеніл)-4-оксипіперидин о]-4’-фторбутирофенон;
основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або жовтуватий розчин;
склад: 1 мл розчину містить галоперидолу 5 мг;
допоміжні речовини: кислота молочна, пропіл парабен, метилпарабен, водадля ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Психолітичні засоби. Код АТС: N05А D01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нейролептик групи похідних бутирофенону. Механізмантипсихотропної дії Галоперидолу зумовлений блокадою рецепторів допаміну в центральній нервовій системі. Справляє помірний седативний ефект. Діє як знеболювальний, жарознижувальний, проти судомний, проти блювотний таантигістамінний лікарський засіб. Не впливає на кровообіг, дихання, функцію печінки, гемопоез.
Фармакокінетика. Припарентеральному введенні 92 % активної речовини зв’язується з білками плазми. Галоперидол метаболізується у печінці. Виводиться з організму із сечею, жовчю, піддається печінковій рециркуляції. Тривалість напів виведення становить 13-40год.
Показання для застосування. Психомоторне збудження при різних захворюваннях і станах. (маніакальна фаза психозів, деменція, олігофренія, психопатія, гостра і хронічна шизофренія,
алкоголізм); марення і галюцинації різного походження (при шизофренії, параноїдних станах, гострих психозах); хорея Гентингтона, збудження, агресивність, розлади поведінки у людей літнього віку та дітей; синдром Жиль де ла Туретта; заїкуватість, стійке блювання або гикавка.
Спосіб застосування та дози. Доза препарату встановлюється індивідуально, залежно від віку, клінічної картини іпоперередньої реакції хворого на інші нейролептики. При гострих психозах дорослим вводять 2-10 мг внутрішньом’язово. За необхідності зазначену дозуможна вводити повторно 1-2 рази, з інтервалом 30-40 хв, до отримання бажаного терапевтичного ефекту. Максимальна добова доза становить 40 мг.
У випадку алкогольного психозу Галоперидол вводять внутрішньо венно, у дозі 5-10 мг. За необхідності здійснюють додаткову інфузію препарату у дозі 10-20 мг, зі швидкістю не більше 10 мг за хв.
Дітям старше 5років (виключно для лікування психозів дитячого віку) – 0,1 мг на 1 кг маситіла, 2-3 рази на добу. За необхідності початкову дозу поступово збільшують до отримання терапевтичного ефекту, а потім поступово знижують до мінімальної ефективної підтримуючої дози. Як нейролептичний засіб при тривалому застосуванні звичайно застосовують по 1-3 мг, 3 рази на добу, але не більше 3разів на добу по 10-20 мг.
Побічна дія. Можливі сонливість (на початку терапії); акінезія, тремор, м’язовий гіпертонус та інші симптоми паркінсонізму (в процесідовго тривалої терапії). Ці явища спонтанно зникають при зниженні дози препарату, після тимчасової перерви в лікуванні або призначенняантипаркінсонічних засобів. При довго тривалому застосуванні можливий розвиток пізньої дискінезії. У цьому випадку необхідно поступово знижувати дозуГалоперидолу і призначити хворому інший препарат.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, захворювання нервової системи, що виявляється пірамідними або екстра пірамідними порушеннями, депресія, коматозний стан, вагітність, період лактації, діти до 5 років.
Передозування. При передозуванні спостерігається ригідністьм’язів, загальний або локальний тремор, сонливість, артеріальна гіпотензія, інколи – артеріальна гіпертензія; у дуже тяжких випадках – коматозний стан, пригнічення дихання, шок.
Лікування. Специфічний антидот відсутній. При пригніченні дихання необхідно застосовувати штучну вентиляцію легенів. Для покращання кровообігу внутрішньо венно вводять плазму або розчин альбуміну, атакож норадреналін (адреналін у цих випадках застосовувати категорично забороняється!). Для зменшення екстра пірамідних симптомів потрібнопарентеральне введення протипаркінсонічного засобу (бензтропіну мезилат).
Особливості застосування. Під час прийому Галоперидолу може понижуватися здатність
концентрувати увагу, що слід враховувати при управлінні транспортними засобами або при виконанні роботи, яка потребує особливої уваги.
Під час застосування Галоперидолу забороняється вживання алкоголю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Галоперидолу зантигіпертензивними засобами, антидепресантами, морфіном і його похідними, барбітуратами можливо посилення дії цих лікарських засобів.
При одночасному застосуванні Галоперидолу з непрямими антикоагулянтами можливо послаблення дії останніх.
Умови та термін зберігання.
Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла та місці при температурі від 8 0С до 25 0 С. Источник
Термін придатності – 2 роки.