Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СУЛЬФАДИМЕТОКСИН
Назва: СУЛЬФАДИМЕТОКСИН
Міжнародна непатентована назва: Sulfadimethoxine
Виробник: ВАТ "ХФЗ "Червона зiрка", м.Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних чарункових, безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить сульфадиметоксину - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до сульфаніламідів мікроорганізмами: ангіна, гайморит, отит, пневмонія, бронхіт, запальні захворювання жовчо- та сечовидільних шляхів, дизентерія, ранові інфекції та ін.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.03.02/04387
Термін дії посвідчення: з 06.03.2002 до 06.03.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СУЛЬФАДИМЕТОКСИН
АТ код: J01ED01
Наказ МОЗ: 85 від 06.03.2002


    Інструкція для застосування СУЛЬФАДИМЕТОКСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    СУЛЬФАДИМЕТОКСИН

    SULFADIMETHOXINUM

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, із плоскою поверхнею, риской і фаскою;

    склад: 1 таблетка містить: сульфадиметоксину 0,5 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальціюстеарат, аеросил, желатин.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Сульфаніламід тривалої дії.

    Код АТС J01E D01.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Має протимікробні властивості. Ефективний відносно грам позитивних (Streptococuss spp.,Staphylococcus spp., S. pneumoniae), грам негативних (Proteus spp., Escherichiacoli, Shigella dysenteriae, Klebsiella pneumoniae) бактерій.

    Механізм дії обумовлений конкуруючим антагонізмом зпарааміно бензойною кислотою, пригніченням дигідроптероатсинтетази, порушенням синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів тапіримідинів.

    Активний відносно вірусу трахоми.

    Не діє на штами бактерій, стійкі до інших сульфаніламідних препаратів.

    Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо відносно повільно всмоктується в шлунково-кишковому тракті. При одноразовому прийомі в терапевтичній дозі (1–2 г) виявляється в крові через 30 хв; однак максимальна концентрація досягається через 8 – 12 годин. Зниження максимальної концентрації в крові відбувається через 24 – 48 годин.

    Проникає через плаценту, але в порівнянні з іншими сульфаніламідами гірше приникає через гематоенцефалічний бар’єр, тому його застосування при гнійних менінгітах недоцільно.

    Виводиться з організму у вигляді метаболітів, головним чином з сечею. Період напів виведення 24–56 годин. Такий періоднапів виведення зумовлює тривалу дію препарату і можливість застосування його 1раз на добу.

    Повільне виведення пов’язане з реабсорбцією препарату у ниркових канальцях, а також його здатністю зв’язуватися білками плазми (14 – 30 %).

    Показання для застосування. Захворювання, спричинені чутливими до сульфаніламідів мікро організмами: ангіна, гайморит, отит, пневмонія, бронхіт, запальні захворювання жовчо- та сечовивідних шляхів, бешиха, ранові інфекції, трахома, гонорея.

    Спосіб застосування та дози. Сульфадиметоксин приймають внутрішньо одинраз на добу після їжі. Дорослим при інфекціях легкого і середнього ступеня тяжкості в перший день призначають 1–2 г, у наступні дні – 0,5–1 г відповідно.

    Дози для дітей з 3 років: у перший день лікування –25 мг/кг маси тіла, у наступні дні – 12,5 мг/кг/добу.

    Для дітей віком від 12 років початкова і підтримуюча дози дорівнюють 1 г й 0,5 г відповідно.

    Після нормалізації температури тіла препарат у підтримуючих дозах застосовують ще протягом 2–3 днів.

    Курс лікування залежно від тяжкості захворювання становить 7 – 14 днів.

    Побічна дія. Головний біль, нудота, блювання, диспептичні явища, алергічні реакції (кропив’янка), лейкопенія, кристалурія, гарячка.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до сульфаніламідів та інших компонентів препарату. Виражені порушення функції нирок, печінки, вагітність, лактація.

    Наявність в анамнезі реакцій на прийом сульфаніламідів (агранулоцит оз, лейкопенія, гемолітична анемія, медикаментозна гарячка, тяжкий дерматит, гепатит).

    Передозування. Можливе посилення зазначених побічних явищ. Знизити дозу або відмінити препарат. Промивання шлунка, активоване вугілля, симптоматична терапія.

    Особливості застосування. З обережністю застосовувати при захворюваннях кровотворної системи, порушеннях функції нирок, печінки, хронічній серцевій недостатності.

    Лікування слід здійснювати, контролюючи функції нирок (мікроскопія осаду сечі), картину периферичної крові.

    Рекомендується лужне пиття у великій кількості.

    При необхідності призначення препарату жінкам, що годують, слід враховувати, що препарат потрапляє у грудне молоко.

    При застосуванні сульфадиметоксину необхідно регулярно проводити аналізи крові й сечі.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з препаратами, що ацидифікують сечу, підвищується імовірність розвитку кристалурії. При сумісному застосуванні з антикоагулянтами непрямої дії, проти судомнимипрепаратами та пероральними гіпоглікемічними засобами посилюється або подовжується їх ефект. Новокаїн чинить виражену анти сульфаніламідну дію. Знижує ефективність бактерицидних антибіотиків. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці при температурі не вище + 25 оС. Термін придатності – 5 років.





    На сайті також шукають: Агнус космоплекс с, Орунгал інструкція, Маалокс застосування, Декатилен побічні дії, Нітрогліцерин протипоказання