ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КОРДІАМІН
(CORDIAMINUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: nikethamide; діетиламід нікотинової кислоти;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна абозлегка забарвлена рідина, з характерним запахом;
склад: 1 мл розчину містить нікетаміду 0,25 г;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Дихальні аналептики. КодАТС RО 7А В 02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Кордіамін належить до групи аналептичних засобів. Має стимулювальний впливна ЦНС, і особливо на дихальний і судиноруховий центри (при їхньому зниженому тонусі). Механізм дії складається з двох компонентів - центрального і периферичного. Центральний пов’язаний з безпосереднім впливом на судиноруховий центр довгастого мозку, що приводить до його збудження й опосередкованого підвищення системного АТ (особливо при початковому пригніченні даного центру). Периферичний компонент механізму дії пов’язаний зі збудженням хеморецепторівкаротидного синуса, що приводить до збільшення частоти і глибини дихальних рухів. Безпосереднього впливу на серцево-судинну систему не має.
Фармакокінетика.Абсорбція – добра, не залежить від шляху введення. Піддається швидкійбіо трансформації в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Екскретується, в основному, нирками.
Показання для застосування. Колапс, асфіксія, шоковий стан при оперативних втручаннях і в після операційний період, гостре і хронічне порушення кровообігу, зниження тонусу судин, пригнічення дихання при інфекційних хворобах і в період реконвалесценції.
Спосіб застосування та дози. Кордіамін вводять підшкірно, внутрішньом’язово, внутрішньо венно. Підшкірно, внутрішньом’язово і внутрішньо венно дорослим вводять у дозі 1-2 мл, 1-3 рази на день. Дітям підшкірно, залежно від віку, вводять: до 1 року - 0, 1 мл; від 1 до 4 років – 0,15-0,25 мл; 5-6 років – 0,3мл; 7-9 років – 0,5 мл; 10-14 років – 0,8 мл. Внутрішньо венне введення здійснюють повільно.
При інтоксикації наркотиками, аналгетиками, снодійними дорослим внутрішньо венноповільно вводять 3-5 мл препарату (можна вводити також під шкіру й у м’язи).
Вищі дози для дорослих підшкірно: разова – 2 мл, добова – 6 мл.
Вища разова доза для підшкірного і внутрішньо венного введення при отруєнні наркотиками становить 5 мл.
Побічна дія. Занепокоєння, м’язові сіпання (які починаються з кругових м’язів рота), гіперемія шкіри обличчя, свербіж шкірних покривів, блювання, аритмії; інфільтрація і болючість у місці введення, алергійні реакції.
Протипоказання. Гіпер чутливість, схильність до судом, епілепсія, тоніко-клонічні судоми (в анамнезі), порфірія, гіпертермія у дітей.
Передозування. Передозування супроводжується підсиленням побічної дії препарату, можливий розвиток тоніко-клонічних судом.
Особливості застосування. Оскільки підшкірні і внутрішньом’язові ін’єкції Кордіаміну болючі, для зменшення болю, залежно від ситуації, в місце ін’єкції попередньо вводять новокаїн (дорослим – 1 мл 0,5 % розчину, дітям – відповідно до віку).
Оскільки нема даних про безпечність використання препарату для лікування вагітних і жінок, які годують груддю, необхідна обережність при призначенні Кордіаміну цим категоріям пацієнтів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підсилює ефекти психостимуляторів, антидепресантів. Знижує дію наркотичних аналгетиків, снодійних, антипсихотичнихзасобів, анксіолітиків, проти судомних засобів. Ефект знижується ПАСК, похіднимифенотіазину.
Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 оС. Источник
Термін зберігання - 5 років.