ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ОМЕЗИН
(OMEZINE)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Omeprazolе;(5-метокси-2-[[(4-метокси-3,5-диметил-2-пириділ) метил]сульфаніл]-1Н-бензимедазол);
основні фізико-хімічні властивості: капсули тверді желатинові, з білим або майже білим корпусом і рожевим ковпачком, вміст капсули – білі або майже білі гранули.
склад: 1 капсула містить омепразолу 20 мг;
допоміжні речовини: фталат, манітол, кислоти метакрилової полімер типА, цукор, натрію лаурилсульфат, кальцію карбонат, спирт цетиловий, натріюгідро фосфат двозаміщений.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки. Інгібітори“протонного насоса”. Код АТС А 02В С 01.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Анти секреторний, проти виразковий препарат, інгібітор Н/К-АТФази (протонного насоса). Блокує заключну фазу секреції соляної кислоти в парієтальних клітинах, гальмує як базальну, так і стимульовану пентагастрином секрецію. За рахунок значного і тривалого пониження кислотності шлункового соку сприяє швидкому загоюванню виразкового дефекту.
Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому препарат швидко і повністю всмоктується; приблизно 90-95 % препарату зв’язується з білками плазми крові. Ефект зберігається протягом 24год. і більше. Виділяється нирками у вигляді метаболітів.
Показання для застосування. Пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки, рефлюкс-езофагит, синдромЗоллінгера-Еллісона.
Спосіб застосування та дози. При пептичній виразці – дорослим по 1капсулі внутрішньо зранку натще; курс лікування – 2-4 тижні. При лікуваннірефлюкс-езофагіту – по 1-2 капсули тривалість лікування становить 4-8 тижнів. При синдромі Золлінгера-Еллісона початкова доза становить 60 мг на добу зранку (3 капсули) нетще, при необхідності дозу підвищують до 80 мг (4 капсули) в два прийоми зранку і ввечері до їжі. При резистентності до інших проти виразковихпрепаратів Омезин потрібно призначати в початковій дозі 40 мг на добу 1 раз надобу.
Побічна дія. У поодиноких випадках можливі нудота, діарея, запор, метеоризм, біль у ділянці живота, головний біль, загальна слабкість, шкірний висип.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності і годування груддю. Не рекомендується призначати препарат дітям до 12 років.
Передозування. Омепразол у добовій дозі 360 мг переноситься добре. Специфічного антидоту не існує. Омепразол зв’язується з білками плазми крові, у результаті погано виводиться при діалізі. У випадку передозування здійснюються заходи, направлені на виведення не абсорбованого омепразолу зі шлунково-кишкового тракту, проводять симптоматичне та підтримуюче лікування.
Особливості застосування. При призначенні Омезину хворим на виразку шлунка необхідно виключити можливість злоякісного захворювання, через те що омепразол може маскувати його симптоми і затримувати визначення діагнозу.
Для ерадикації Heliciobacter pylori омепразол призначають у комплексі з антибіотиками, метронідазолом, препаратами вісмуту та іншими лікарськими засобами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Омезин може подовжувати періоднапів виведення і тривалість дії препаратів, які метаболізуються в печінці шляхом окислення (варфарин, діазепам та ін.). Омепразол може перешкоджати засвоєнню лікарських препаратів у тих випадках, коли кислотність шлункового середовища є важливим фактором для їх біодоступності (кетоназолу, складних ефірів, ампіциліну і солей заліза).
Упаковка. Капсули по 20 мг № 10 у блістерах, № 10х 10 в картонній пачці. Источник
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 8 до 25 0С.
Термін придатності – 3 роки.