ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДИКЛОБРЮ
(DICLOBRU)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: диклофенак натрію;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки в оболонці світло-оранжевого кольору; на переломі таблетки мають білий колір;
склад: кожна таблетка містить 50 мгдиклофенаку натрію;
допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кремнію діоксид. Оболонка: целюлози ацетилфталат, полі етиленгліколь, масло касторове, барвникоранжевий.
Форма випуску. Таблетки, покритігастро резистентною оболонкою.
Фармакологічна група. Диклофенак. Не стероїднийпротизапальний засіб.
АТС: М 01А В 05
Фармакологічні властивості.
Має виражені протизапальні, знеболювальні та жарознижувальні властивості. Механізм дії зумовлений інгібуванням синтезупростагландинів, які відіграють основну роль в патогенезі запалення та болю. Диклофенак інгібує синтез простагландинів, блокує фермент циклооксигеназу. Знижує синтез лейкотрієнів, переводячи арахідонову кислоту, що виділяється при запаленні, у депо три гліцеридів. Уповільнює проведення больових імпульсів унервових волокнах.
Диклобрю зменшує біль під час менструацій, який виникає при підвищенні маткової активності та підвищенні концентраціїпростагландинів в менструальній крові.
Фармакокінетика. Диклобрю на 99% зв’язується з білками плазми крові. Добре проникає у тканини, синовіальну рідину та грудне молоко. Період напів виведення становить: 1–2 години, із синовіальної рідини: 3–6 годин. Метаболізується в печінці. Приблизно 65% виводиться у вигляді глюкуроніду та сульфатних сполук з сечею та приблизно 35% з калом та жовчю.
Показання для застосування. Гострі артрити (включаючи напад подагри), ревматоїдний поліартрит (хронічний поліартрит), анкілозивнийспондиліт, та інші запальні захворювання суглобів, хребта і м’яких тканин. Короткий курс призначають при бурситі, тендиніті, після операційному больовому синдромі, симптоматичному лікуванні первинної дисменореї.
Спосіб застосування та дози. Дозу призначають індивідуально залежно від віку хворого та перебігу захворювання. Дорослим призначають по 25 - 50 мг 2-3 рази на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 150 мг. Дітям віком після 6 років та підліткам препарат призначають з розрахунку 2 мг/кг ваги на добу.
Лікування первинної дисменореї починають з появою перших симптомів у дозі 50 –
100 мг на добу та продовжують протягом 2–3 днів. Протягом наступних циклів доза може бути збільшена.
Побічна дія. Іноді можлива нудота, анорексія, головний біль, неприємні відчуття в епігастрії, метеоризм, запор абодіарея, алергічні реакції (особливо у хворих на бронхіальну астму) – свербіж, шкірний висип, еритема, бронхоспазм.
Зрідка при тривалому застосуванні препарату можливі випадки ерозивно – виразкових уражень шлунково–кишкового тракту з або без симптомів кровотечі.
В окремих випадках – анемія, лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз, а також гематурія, протеїнурія, периферичні набряки, нефротичний синдром.
Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату та інших не стероїдних протизапальних засобів. Пептичні еволютивнівиразки чи шлунково-кишкові кровотечі. Тяжкі порушення функції печінки танирок. Перший триместр вагітності та годування груддю. Бронхіальна астма. Дітидо 6 років.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Диклобрюпри одночасному призначенні може зменшувати ефективність діуретиків, викликати підвищення концентрації літію та дигоксину у плазмі крові. При одночасному системному призначенні може підвищувати частоту виникнення побічної дії іншихне стероїдних протизапальних засобів. Підсилює токсичну дію метотрексату тациклоспорину.
Передозування. Клінічні симптоми передозування не описані. Лікування гострого отруєння полягає у зондовомупромиванні шлунка, призначенні сорбентів, симптоматичній терапії таких ускладнень як артеріальна гіпотензія, судорожний синдром, ниркова недостатність, порушення з боку шлунково-кишкового тракту та пригнічення дихання. Оскільки диклофенак зв’язується на 99% з білками плазми, недоцільно стимулювати діурез, проводити діаліз чи гемоперфузію.
Особливості застосування. Таблетки «Диклобрю»зроблені таким чином, щоб діюча речовина вивільнювалася у кишковому тракті, ане в шлунку, тому дуже важливо ковтати таблетки не розжовуючи! Протягом лікування препаратом рекомендовано контролю вати функцію нирок, печінки та склад периферичної крові.
Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Источник
Термін зберігання - 3 років від дати випуску препарату.