ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату:
ТОКОФАРМ
(TOCOPHARM®)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ТОКОФЕРОЛ;
6-ацетокси-2-метил-2-(4,8,12-триметилтридецил)-хроман;
основні фізико-хімічні властивості: м’які, круглі, правильної форми желатинові капсули, колір жовтий, із слабким запахом і смаком соняшникової олії;
склад: одна капсула містить:
α-токоферолу ацетат 0.100 г;
допоміжні речовини: олія соняшникова.
Форма випуску. М’які желатинові капсули.
Фармакотерапевтична група. АТС – А 11Н А 03. Прості препарати вітамінів. Токоферол.
Фармакологічні властивості. α-Токоферолу ацетат –синтетичний препарат вітаміну Е. Відома ціла низка сполук (токоферолів), близьких за хімічною природою та дією. Найактивніший з них - α-токоферол. Вітамін Е - дуже сильний природний антиоксидант, бере участь у біосинтезі гемута білків, проліферації клітин, у тканинному диханні та інших найважливіших процесах клітинного метаболізму. Покращує обмін жирів, діючи на жирні кислотита вітамін А. Впливає на тонус і проникність судин.
α-Токоферол має важливе значення для будування і функціонування мезодермальних клітин, регулює нормальний розвиток та функціонування епітелію статевих залоз та виношування плоду. Підтримує рівновагу між вільним і зв’язаним холестеролом, необхідним для секреції гормонів, що регулюється гіпофізом, у тому числі статевих.
Фармакокінетика. Із травного каналу повільно всмоктується 50% препарату. Максимальний рівень концентрації діючої речовини у крові утворюється через 4 години після прийому лікарського засобу. Для абсорбції обов’язково необхідна наявність жовчних кислот. У процесі всмоктування утворює комплекс з ліпопротеїдами – внутрішньоклітинними носіями вітаміну Е. Надходить, головним чином, у лімфу, потім – у загальний кровотік, де зв’язується переважно з альфа- та бета-ліпопротеїдами, частково – з сироватковим альбуміном. При порушенні обміну білків транспортування утруднюється. Депонується у надниркових залозах, гіпофізі, сім’яниках, жировій та м’язовій тканинах, еритроцитах, печінці. Підлягає метаболізму в печінці і виділяється з організму (у незмінному стані та у вигляді метаболітів) з жовчю (більш ніж 90%) та сечею (майже 6%).
Після прийому кількох доз у сечі знаходять продукт метаболізму вітаміну Е– лактон.
Показання для застосування. Токофарм застосовується при гіповітамінозі, м’язовій дистрофії, дегенеративних змінах зв’язкового апарату (у т. ч. хребта), суглобів та м’язів, пост травматичній та постінфекційнійвторинній міопатії, дерматоміозиті; в стані реконвалесценції після захворювань, що протікали з гарячковим синдромом; при дисменореї, загрозі аборту, клімаксі, гіпофункції статевих залоз у чоловіків; астенічному та неврастенічному синдромах, неврастенії при перевтомі, склеродермії, ревматоїдному артриті, міокардіодистрофії, спазмі периферичних судин, атеросклерозі, гіпертонічній хворобі, серцево-судинній недостатності, стенокардії, захворюваннях печінки, дерматозах, трофічних виразках, червоному вовчаку, псоріазі, гіпотрофії, упохилому віці.
Спосіб застосування та дози. Застосовують дорослим внутрішньо під час або після їжі, не розжовуючи та запиваючи достатньою кількістю рідини.
Для профілактики гіповітамінозу Е у дорослих - до 100 мг на добу.
Для лікування гіповітамінозу Е - від 100 мг до 400мг на добу.
При атеросклеротичних захворюваннях судин як антиоксидант – по 300 мг – 500 мг на добу.
При аменореї - по 0.05 г один раз на добу протягом 2тижнів після настання менструації; при олігоменореї та гіпоплазії матки – вменших дозах.
При безплідності – по 0.01 – 0.05 г на добу або черездобу; при порушеннях сперматогенезу та статевої потенції – по 0.1 – 0.3 г надобу (у сполученні з чоловічими статевими гормонами).
Доза та тривалість лікування визначаються лікарем індивідуально для кожного пацієнта, залежно від діагнозу та тяжкості захворювання. Звичайний курс лікування – 10 – 30 днів. Наступний курс призначається через 2 –3 місяці.
Побічна дія. В поодиноких випадках можеспостерігатись алергічна реакція на α-токоферол – свербіж, почервоніння шкіри та висип ( ці симптоми потребують припинення лікування препаратом). При застосуванні значних доз можливий незначний тимчасовий розлад шлунка, головний біль, запаморочення та порушення зору.
Якщо під час лікування виникнуть будь-які зперерахованих симптомів або інші несприятливі явища, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Протипоказання. Надчутливість до діючої або допоміжних речовин, кардіосклероз, інфаркт міокарда.
Передозування. Передозуванняα-токоферолу проявляється креатинурією, діареєю, викликає біль вепігастрії та зниження працездатності.
Особливості застосування. Звичайно не застосовують Токофарм одночасно з препаратами заліза або коректують дозу обох лікарських засобів.
З обережністю застосовують при тромбофлебіті.
Вагітні та жінки, що годують груддю, можуть приймати препарат тільки за призначенням лікаря.
Водіям транспортних засобів та операторам механізмів бажано приймати Токофарм за призначенням лікаря, оскільки в деяких випадках може виникнути головний біль, запаморочення та порушення зору.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарати, що містять залізо, пригнічують дію вітаміну Е. α-Токоферол посилює ефект стероїдних та не стероїдних протизапальних засобів та серцевихглікозидів, зменшує токсичність серцевих глікозидів, а також вітамінів А та D. Вітамін Е та вітамін А взаємно посилюють дію одне одного. Сукралфат, холестирамін, холестипол та лаксативін зменшують резорбцію вітаміну Е слизовою оболонкою кишечнику.
Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі не вищій за 25oС.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності!
Якщопід час лікування медикамент змінить свій зовнішній вигляд (колір, форму таін.), необхідно припинити застосування препарату з цієї упаковки. Источник
Термін зберігання – 3 роки.