Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НАТРІЮ ОКСИБУТИРАТ
Назва: НАТРІЮ ОКСИБУТИРАТ
Міжнародна непатентована назва: Natrii oxybutyras
Виробник: ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 20% по 5 мл, 10 мл в ампулах №5, №10
Діючі речовини: 10 мл розчину містить натрію оксибутірату - 2.0 г
Фармакотерапевтична група: Засоби для неінгаляційного наркозу
Показання: Неінгаляційний наркотичний засіб для однокомпотентного наркозу; інтоксикації та травматичні пошкодження ЦНС; порушення сну; нарколепсія; первинна відкритокутова глаукома.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.08.02/05213
Термін дії посвідчення: з 21.08.2002 до 21.08.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НАТРІЮ ОКСИБУТИРАТ
АТ код: N01AX11
Наказ МОЗ: 320 від 21.08.2002


    Інструкція для застосування НАТРІЮ ОКСИБУТИРАТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НАТРІЮ ОКСИБУТИРАТ

    (Natrii oxybutyras)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Natrii oxybutiras; натрію g-оксибутират;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина зі слабким специфічним запахом;

    склад:1 млрозчину містить 0,2 г натрію оксибутирату (у перерахуванні на 100% речовину);

    допоміжні речовини: вода для ин’єкцій.

    Формавипуска. Розчин для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтичнагрупа. Засобидля загальної анестезії. Код ATC N01A X11.

    Фармакологічні властивості. Фармакокінетика. НатріюOксибутират є натрієвою сіллю g-оксимасляної кислоти (ГОМК). За хімічною будовою та фармакологічними властивостями подібний до g-аміномасляної кислоти (ГАМК), основного гальмівного медіатору центральної нервової системи. Легко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Препарат має елементи ноотропноїактивності і проявляє седативну, снодійну, наркотичну, центральнуміорелаксируючу дії, посилює болезаспокійливу активність наркотичних і ненаркотичних аналгетиків, посилює стійкість організму, в тому числі головного мозку, серця, сітківки ока до гіпоксії, активує окислювальні процеси.

      Фармакодинаміка. Початок наркотичного стану спостерігається через 4-6 хв, потім для поглиблення наркозу вводять додатковоHатрію Oксибутират із розрахунку 40 мг/кг. Хірургічна стадія наркозу настає через 30-40 хв після введення препарату. Тривалість наркозу 2-4 год.

    Показання для застосування. Натрію Oксибутиратвикористовують в анестезіологічній практиці як неінгаляційний наркотичний засібдля однокомпонентного наркозу при не порожнинних мало травматичних операціях зі збереженням спонтанного дихання, для вводного та базисного наркозу в хірургії, акушерстві та гінекології, особливо у хворих, які перебувають у стані гіпоксії, а також у дітей та осіб похилого віку.

      В офтальмологічній практиці Натрію Оксибутират використовують у хворих зпер винною відкритокутовою глаукомою (одночасно зі специфичною терапією) для активації окислювальних процесів у сітківці та поліпшення зору.

    У психіатрічній та неврологічній практиці НатріюОксибутират призначають при інтоксикаціях та травматичних ураженнях ЦНС, хворим, які знаходяться у невротичному та неврозоподібному станах, при невралгії трійчастого нерва, порушеннях сну, нарколепсії (для поліпшення нічного сну).

    Cnocіб застосування та дози. Для наркозу НатріюОксибутират використовують внутрішньо венно, внутрішньом’язево або внутрішньо. Внутрішньо венно вводять дорослим фізично міцним людям із розрахунку 70-120мг/кг маси тіла, а слабким - 50-70 мг/кг. Вводять повільно (1-2 мл за хвилину). Препарат можна також розчинити в 50–100 мл 5%-40% розчину глюкози і вводитивнутрішньо венно крапельно. Через 5-7 хв після початку введення хворі засинають. Можна також вводити Натрію Оксибутират дорослим із розрахунку 35-40 мг/кг всуміші з 4-6 мг/кг тіопентал-натрію.

    Внутрішньом’язево Натрію Оксибутират вводять у дозах 120-150 мг/кг (для моно наркозу) або 100 мг/кг у комбинації з барбітуратами (тіопентал-натрієм). Внутрішньо дорослим призначають для наркозу із розрахунку 100-200 мг/кг за 40–60 хв до операції, попередньо розчинивши препарат укип’яченій воді до 5% розчину. Приймають при глаукомі, невротичних станах, для нормалізації сну дорослим по 0,75 г (1 столова ложка 5% розчину) 2-3 рази надобу та 1,5-2,25 г (2-3 столові ложки 5% розчину) на ніч. Звичайний курс лікування - 30 днів.

    Основний наркоз на тлі базисного наркозу НатріюОксибутиратом підтримують кетаміном, тіопентал-натрієм, закисом азоту, фторотаном, ефіром. Для ввідного наркозу дітям призначають препарат у дозі 150мг/кг у 5% розчині глюкози. Внутрішньо венно вводять дітям у дозі 100 мг/кг у 30-50 мл 5% розчину глюкози протягом 5-10 хв. При наркозі із застосуваннямНатрію Оксибутирату попередньо проводять звичайну премедикацію (промедолом, атропіном, дипразином, піпольфеном).

    Для лікувального акушерського наркозу препарат вводять внутрішньо венно повільно в дозі 50-60 мг/кг у 20 мл 40% розчину глюкози протягом 10-15 хв, або приймають внутрішньо у дозі 40-80 мг/кг. Сон або поверхневий наркоз триває 1,5-3 год. При переході до акушерських операцій препарат вводять внутрішньо венно у дозі 60-70 мг/кг, і на цьому тлі здійснюютьінтубаційний наркоз при дробному введенні міо релаксантів.

    Для лікування гіпоксичного набряку мозку НатріюОксибутират використовують у дозі 50-100 мг/кг (у комплексі з іншими заходами). Для зменшення гіпоксичного стану сітківки ока та поліпшення зору при глаукомі призначають внутрішньо по 0,75-1,5 г (1-2 столові ложки 5 % сиропу) 3-4 рази надень курсами по 30 днів 2-3 рази на рік. Перед застосуванням препарат розчиняють у 50 мл води. Доза залежить від ступеню тяжкості захворювання та чутливості хворого.

    Побічна дія. При швидкомувнутрішньо венному введенні можливі збудження, посмикування язика та кінцівок (ці ускладнення усуваються барбітуратами, нейролептиками, промедолом), иноді -зупинка дихання, яка ліквідується примусовою вентиляцією легенів. Може бути блювання; при тривалому застосуванні гіпокаліємія. При виході з наркозу такожможе бути збудження, в тому числі мовне.

    Протипоказання. Препарат протипоказаний пригіпокаліємії, міастенії; обережно призначати при токсикозах вагітних згіпертензивним синдромом. У зв’язку з седативним ефектом при лікуванні глаукоми, неврозів, препарат не призначають хворим вдень, якщо работа вимагає фізичної та психичної реакції.

    Передозування. Введення великих дозНатрію Оксибутирату викликає глибокий наркоз, який супроводжується артеріальноюгіпотензією, брадикардією (до 40–50уд/хв), судомами, блюванням, пригніченням дихання (можлива зупинка дихання), выраженою міорелаксацією зі збереженням очних рефлексів. При виході з наркозу можливе психомоторне збудження. Для усунення цих симптомів застосовують барбітурати, нейролептики, промедол. Для прискорення виходу з наркозу може бути застосований бемегрід.

    Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати в періоди вагітності та лактації. Неслід використовувати вдень у пациєнтів, діяльність яких вимагає швидких психомоторних реакцій.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Потенціює дію аналгетиків та засобів для наркозу.

    Умовита термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла та недоступному длядітей місті при температурі від 15 °С до 25 °С. Источник

    Термін придатності 4 роки.





    На сайті також шукають: Наусиліум, Афобазол інструкція, Застосування препарату Прожестожель, Інструкція з використання Троксевазин, Показання для застосування Ампіокс, Юмекс побічні дії, Актиферин протипоказання, Спосіб застосування та дози препарату Сеган