Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ПЛАТИФІЛІНУ ГІДРОТАРТРАТ
Назва: ПЛАТИФІЛІНУ ГІДРОТАРТРАТ
Міжнародна непатентована назва: Platyphylline
Виробник: ТОВ "Стиролбіофарм", Донецька обл., м. Горлівка, Україна
Лікарська форма: Розчин для ін'єкцій
Форма випуску: Розчин для ін'єкцій 0.2% по 1 мл у шприц-тюбиках № 5, № 10
Діючі речовини: 1 мл розчину містить платифіліну гідротартрату - 2.0 мг
Допоміжні речовини: Вода для ін'єкцій
Фармакотерапевтична група: Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи
Показання: Спазми шлунка, кишечнику, жовчних протоків і жовчного міхура, сечоводів; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхіальна астма; гіпертонічна хвороба, стенокардія; ниркові, печінкові та кишкові коліки.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.02.02/04297
Термін дії посвідчення: з 06.02.2002 до 06.02.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ПЛАТИФІЛІНУ ГІДРОТАРТРАТ
АТ код: A03AX12
Наказ МОЗ: 588 від 01.09.2006


    Інструкція для застосування ПЛАТИФІЛІНУ ГІДРОТАРТРАТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ПЛАТИФІЛІНУ ГІДРОТАРТРАТ

    (Platyphyllinihydrotartras)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: Платифіліну Гідротартрат; 3-етиліден-6-гідрокси-5,6-діметилпергідро-1,8-діоксациклодо-дека[2,3,4-gh] пирролізин-2,7-діон (увигляді гідротартрату);

    основні фізико-хімічні властивості: білий кристалічний порошок, гіркий на смак, легко розчинний у воді (1:5 в гарячій, 1:10 в холодній), слабко розчинний успирті. рН 0,2% розчину - 3,6-4,0; розчин безбарвний;

    склад: 1 мл розчину містить платифіліну гідротартрату - 0,002 г;

    допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

    Форма випуску. Розчин для ін’єкцій у шприц-тюбиках.

    Фармакологічна група. Засоби, які використовують при функціональних розладах з боку травного тракту. Код АТС А 03А Х 14**.

    Фармакологічні властивості. Платифіліну Гідротартрат чинитьхолінолітичну дію. Пригнічує м-холінорецептори та робить їх нечутливими до ацетилхоліну. Платифіліну Гідротартрат має пряму міотропну спазмолітичну (папавериноподібну) дію щодо гладком’язових органів: кишечника, жовчних шляхів, бронхів, очей. Пряма пригнічуюча дія на гладкі м’язи судин виражена менше. Чинить заспокійливу дію на центральну нервову систему, особливо насудиноруховий центр, у зв’язку з чим виникає розширення судин та зниження артеріального тиску.

    Фармакокінетика. При підшкірних ін’єкціях препарат добре всмоктується із підшкірної клітковини. У разі застосування великих дознакопи чується в тканинах центральної нервовох системи (ЦНС) у значних концентраціях. Платифіліну Гідротартрат виводиться через нирки і травний канал.

    Показання для застосування. Платифіліну Гідротартрат як холінолітичний таспазмолітичний засіб призначають головним чином у випадку спазмів гладенькихм’язів органів черевної порожнини (шлунка, кишечника, жовчних протоків та жовчного міхура сечоводів); при виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки, при бронхіальній астмі; при підвищеному тонусі та спазмах кровоносних судин (гіпертонічна хвороба, стенокардія, порушення мозкового кровообігу, ан-

    гіотрофоневрози); при кольках (ниркових, печінкових, кишкових); в офтальмології– для розширення зіниць.

    Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням розкривають контурну упаковку. Не знімаючи ковпачка з голки-насадки, нагвинчують її на шприц-тюбикдо упору, щоб проколоти корпус і забезпечити вільне надходження розчину вголку. Знімають ковпачок з голки, притримуючи шприц-тюбик за насадку. Видаляють повітря, злегка стиснувши пальцями шприц-тюбик, і, не розтискаючи пальців, вводять голку. Видавлюють вміст шприц-тюбика, і, не розтискаючи пальців, вилучають голку.

    Платифіліну Гідротартрат розчин для ін’єкцій 0,2 % призначають підшкірно. Для купірування гострого виразкового болю, кишкових, печінкових іниркових колік, довго триваючого нападу бронхіальної астми, церебральних та периферичних ангіоспазмів Платифіліну Гідротартрат вводять дорослим по 1-2 мл 0,2 % розчину 1-2 рази на добу. Як спазмолітичний засіб ПлатифілінуГідротартрат призначають дорослим по 1 мл 0,2 % розчину щодобово протягом 1місяця. Вища разова доза для дорослих під шкіру - 0,01 г (10 мг), добова - 0,03г (30 мг).

    Побічна дія.

    З боку серцево-судинної системи: можлива тахікардія.

    З боку травної системи: можливі сухість і роті, атонія кишечнику.

    З боку ЦНС: можливі збудження, запаморочення, розширення зіниць, порушення акомодації.

    З боку сечовидільної системи: можливе утруднення сечовипускання.

    Побічні реакції найбільш можливі при застосуванні ПлатифілінуГідротартрату у великих дозах.

    Протипоказання. Глаукома, недостатня функція печінки та нирок; паралітична непрохідність та атонія кишок; виразковий коліт, міастенія, гіпертрофія передміхурової залози.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Платифіліну Гідротартрат у випадку судинних спазмів можна комбінувати із гіпотензивними та заспокійливими засобами. Препарат подовжує снодійний вплив фенобарбіталу, етаміналу натрію, магнію сульфата, блокує ефекти прозерина. Платифіліну Гідротартрат підвищує ефект призначених усередину Н 2-гістаміноблокаторів, дігоксину та рибофлавіну (сповільнює перистальтику та поліпшує всмоктування). Сумісне застосування ПлатифілінуГідротартрату з адреноміметики (підсилюють мідріаз) та нітратами потенціює підвищення тиску всередині ока. У разі спазмів судин головного мозкуПлатифіліну Гідротартрат сумісний із кофеїном (20 % - 2 мл). ПлатифілінуГідротартрат сумісний також із кордіаміном та діафіліном. Усуває брадікардію, нудоту та блювання, які спричинює морфін; а також брадикардію при прийоміверапамілу.

    Передозування. Клінічні симптоми передозування препарату: сухість уроті, прискорене серцебиття, розширення зіниць з відсутністю реакції на світло, зниження артеріального тиску, утруднення сечовипускання, задишка, судоми, гіперемія, почервоніння шкіри, збудження ЦНС з подальшим пригніченням, порушення свідомості, галюцінації, судомний синдром, дихальна недостатність, парез кишок. Лікування; форсований діурез, введення інгібіторів холін естерази (фізостигміну, галантаміну та прозерину), які послаблюють парез кишок та зменшують тахікардію; при помірному збудженню та невиражених судомах рекомендується застосовувати магнію сульфат, у тяжких випадках -оксибутиратнатрію, кисне лікування, штучну вентиляцію легенів.

    Особливості застосування. З обережністю застосовують у лікуванні пацієнтів зтяжкими захворюваннями серцево-судинної системи, гіпертиреозом, хронічними захворюваннями легенів, міастенією, грижею стравохідного отвору діафрагми, рефлюкс-езофагітом; вагітних і матерів-годувальниць, а також людей похилого віку через небезпеку недіагностованої глаукоми. При тривалому застосуванніПлатифіліну Гідротартрату в літніх людей можливі порушення пам’яті.

    Застосування Платифіліну Гідротартрату в шприц-тюбиках у лікуванні дітей не дозволяється. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С, в захищеному від світла місці. Термін зберігання – 2 роки.





    На сайті також шукають: Хофітол, Тенотен інструкція, Диклофенак застосування, Мономах побічні дії, Агапурин протипоказання