Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ТИМОЛОЛ-БІОФАРМА
Назва: ТИМОЛОЛ-БІОФАРМА
Міжнародна непатентована назва: Timolol
Виробник: ЗАТ "Трудовий колектив Київського підприємства по виробництву бактерiйних препаратiв "Бiофарма", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Краплі очні
Форма випуску: Краплі очні 0.25%, 0.5% по 5 мл, 10 мл у флаконах
Діючі речовини: 1 мл крапель містить тимололу малеату - 2.5 мг або 5.0 мг
Фармакотерапевтична група: Бета-адреноблокатори
Показання: Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, після травми, після асфіксії); гострий напад глаукоми; закритокутова глаукома у комбінації з міотиками, адреноміметиками.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.05.03/06949
Термін дії посвідчення: з 30.05.2003 до 30.05.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ТИМОЛОЛ-БІОФАРМА
АТ код: S01ED01
Наказ МОЗ: 66 від 09.02.2004


    Інструкція для застосування ТИМОЛОЛ-БІОФАРМА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    Тимолол -Біофарма

    (Timolol - Biopharma)

    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назви: timolol;

    (S)-1,1,1-диметилетиламіно-3(4-морфоліно-1,2,5-тіадизол-3-іл)-оксі]-2-пропанолугідро (Z)-бутенодіоат;

    основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин, рН 6,3 - 7,3;

    склад: 1 мл містить тимололу малеату (в перерахуванні на тимолол)– 2,5 мг або 5 мг;

    допоміжні речовини:натрію фосфат двозаміщений, натрію фосфат одно заміщений 2-водний, натрію хлорид, динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти, бензалконію хлорид, вода дляін`єкцій.

    Форма випуску. Краплі очні.

    Фармакотерапевтична група. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Блокатори

    β-адренорецепторів. Код АТС S01E D01.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Неселективний блокатор b1 і b2 -адренорецепторів. При інстиляціях в око знижує внутрішньо очний тиск в основному за рахунок зменшення продукції водянистої вологи. Ефект пов`язаний з пригніченням аденілатциклазної системи циліарної тканини, яка здійснює активний транспорт натрію із крові у внутрішньо очну рідину, що призводить до зниження інтенсивності процесу волого утворення.

      Зниження внутрішньо очного тиску починається через 20 хв після закапування, максимальний ефект - через 1-2 год; тривалість дії від 8 до 24 год.

      Не діє на акомодацію, рефракцію і розмір зіниці.

    Фармакокінетика. Після інстиляції очних крапель час досягнення С max – 1-2 год. Активна речовина потрапляє до кровоносної системи шляхом абсорбції через кон‘юнктиву, слизову оболонку носа і сльозного тракту. Екскренція метаболітів – нирками. У новонароджених і маленьких дітей концентрація активної речовини значно перевищує його С max у плазмі крові дорослих.

    Показання для застосування. Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (увеальна, афакічна, пост травматична), гостре підвищення внутрішньо очного тиску.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 1 року, закапують укон’юнктивальний мішок ураженого ока по 1 краплі 0,25 % розчину 2 рази на день, при недостатній ефективності – по 1 краплі 0,5 % розчину 2 рази на день. При нормалізації внутрішньо очного тиску підтримуюча доза – 1 крапля 0,25 % розчину 1 раз на день. Різниця вираженості дії двох концентрацій становить 10 –15 %.

    Тривалість лікування встановлюють індивідуально залежно від показань та початкового рівня внутрішньо очного тиску.

    Побічна дія. Зменшення сльозовиділення, кон‘юнктивіт, блефарит, поверхнева крапчаста кератопатія і корнеальна анестезія, симптоми слабкого подразнення. У окремих хворих при тривалому застосуванні препарату можливі явищазагальнорезорбтивної дії, характерні для b-блокаторів: брадикардія, аритмія, системна гіпотензія, а також бронхоспазм, задишка, запаморочення.

    Протипоказання. Дистрофічні захворювання рогівки. Бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легенів. Синусова брадикардія, атріовентрикулярна блокада II і III ступеню, серцева недостатність. Індивідуальна непереносимість до будь-якого із компонентів препарату.

    Передозування. При передозуванні препарату можливий розвитокзагальнорезорбтивних ефектів, характерних для b-блокаторів.

    Особливості застосування. При застосуванні очних крапель Тимолол - Біофармавперше, лікування починають з меншої концентрації препарату (0,25%), і лише при недостатній ефективності призначають 0,5% розчин. Не рекомендується застосування препарату у новонароджених і недоношених дітей, у вагітних, ухворих на цукровий діабет; а також одночасно застосовувати з іншимиb-адрено блокаторами. При тривалому застосуванні Тимолол – Біофарма можливо послаблення ефекту (тахіфілаксія).

      Не слід закапувати в очі два адреноблокатори одночасно. Після закапування протягом 30 хвилин необхідно утримуватися відзанять потенціально небезпечними видами діяльності, які потребують підвищеної уваги і гостроти зору. Необхідно дотримуватися обережності при керуванні автомобілем у нічний час.

      При застосуванні препарату слід контролю вати, не рідше 1 разу у 6 місяців, функцію сльозовиділення, цілісність рогівки, поле зору.

      Пацієнтам, які користуються контактними лінзами, слід їх знімати перед введенням препарату. Надівати контактні лінзи рекомендується через 20 – 25 хв після введення препарату.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. З метою досягнення більш вираженої ітривалої гіпотензивної дії Тимолол - Біофарма можна комбінувати з міотиками (пілокарпін), інгібіторами карбоангідрази (дорзоламід), тауфоном. Одночасне застосування тимололу з адреноміме тиками може спричиняти мідріаз.

      Посилює дію периферичних міо релаксантів ( тимолол потрібно відмінити за 48 год до припустимого проведення загального наркозу з їх використанням).

    Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі від 8 0 С до 15 0 С. Источник

    Термін придатності – 2 роки. Після розкриття флакону - 14 діб.





    На сайті також шукають: Алерон, Азотен інструкція, Ритмонорм застосування, Сомаксон побічні дії, Натрію фторид протипоказання