Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НАТРІЮ ФТОРИД
Назва: НАТРІЮ ФТОРИД
Міжнародна непатентована назва: Sodium fluoride
Виробник: ПАТ "Гріндекс", Латвія
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки для дітей по 2.2 мг з м'ятним смаком № 30 у блістерах
Діючі речовини: 1 таблетка містить натрію фториду - 1.1 мг або 2.2 мг
Фармакотерапевтична група: Препарати, які містять фтор
Показання: Профілактика карієсу зубів у дітей віком від 2-х до 15-ти років
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.06.02/04848
Термін дії посвідчення: з 10.06.2002 до 10.06.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НАТРІЮ ФТОРИД
АТ код: A01AA01
Наказ МОЗ: 205 від 10.06.2002


    Інструкція для застосування НАТРІЮ ФТОРИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    НАТРІЮ ФТОРИД

     (NatriI PHTHORIDUM)

    Загальна характеристика:

    хімічна назва: натрію фторид;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки 1,1 мг: круглі плоско циліндричні таблетки помаранчевого кольору з більш темними вкрапленнями, з фаскою, з апельсиновим смаком;

    склад: 1 таблетка містить 1,1 мг натрію фториду (з апельсиновим смаком);

    допоміжні речовини: маніт, аспартам, кремнію діоксид, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, барвник Sunset Yellow Lake (Е 110), апельсинова смакова добавка.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Проти каріозні профілактичні засоби.

    Фармакологічні властивості. Натрію фторид - ефективний протикаріознийпрофілатичний засіб. Його важливо застосовувати в період утворення й мінералізації зубів, який триває після народження дитини, коли практично припиняється доступ іонів фтору безпосередньо від матері, а також в підлітковому віці. При застосуванні фторвмісних препаратів ще до прорізування зубів іони фтору з плином крові надходять до зачатку зуба і входять до складу емалі. При прорізуванні поверхня таких зубів виявляється стійкішою до шкідливого впливу кислот, які утворюються з вуглеводів, та до мінералізації. Після прорізування зубів фтор зміцнює емаль і гальмує розвиток мікро організмівна поверхні зубів, попереджуючи у такий спосіб псування зубів. Фторвмісні препарати найефективніші, якщо їх приймають регулярно й тривалий час.

    Фармакокінетика. Натрію фторид легко абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Його абсорбція зменшується під впливом солей кальцію, магнію та алюмінію. В організмі фториди накопичуються переважно у кістках і зубах, наявні також у нігтях і волоссі. Виводяться фториди в основному з сечею, меншою мірою- з калом, потом та слиною. Прийом натрію фториду під час їжі або з молоком супроводжується зменшенням всмоктування препарату.

    Показання для застосування. Профілактика карієсу зубів у дітей віком від 2 до 15 років.

    Спосіб застосування та дози. Препарат рекомендується приймати перед сномпісля чищення зубів. Таблетці дають можливість повністю розчинитися у роті. Дітям віком від 2 до 5 років - по 1 таблетці (1,1 мг), з 5-річного віку - по 2таблетки (1,1 мг) на добу. Курс лікування - щонайменше 250 днів на рік, щорокудо 15-річного віку.

    Не перевищуйте вказані дози! У разі передозування терміново зверніться до лікаря!

    Побічна дія. В поодиноких випадках можуть з’явитися алергічні висипи або інші симптоми підвищеної чутливості до препарату.

    Протипоказання. Препарат не рекомендується вживати, якщо концентрація фтору в питній воді перевищує 0,7 мг/л. Тяжкі захворювання печінки, а також порушення функції підшлункової залози.

    Передозування. При гострому передозуванні спостерігають такі симптоми: чорні випорожнення, кров у блювоті, діарея, сонливість, запаморочення, підвищена слинотеча, нудота або блювання, поверхневе дихання, біль або спазми у шлунку, тремтіння, підвищена збудливість, сльозотеча, слабкість. У дітей ці симптоми може викликати прийом 10 або 20 мг натріюфториду.

    Небезпечною для життя дозою натрію фториду вважають: для дітей - 5мг/кг маси тіла, для дорослих - 5 або 10 мг.

    Особливості застосування. Слід простежити за тим, щоб дитина не одержувала фтор додатково, приймаючи одночасно інші медичні засоби (наприклад, вітафтор, фторлак) або з харчовими продуктами (наприклад, збагачувачі харчових продуктів, які містять фтор, фторована кухонна сіль або питна вода).

    Передозування викликає флюороз зубів. Щоб уникнути ускладнень, дитину повинен регулярно оглядати стоматолог, не рідше 1 разу на 3 місяці.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бажано уникати одночасного застосування залюмінію гідроксидом або кальцієвмісними препаратами.

    У разі необхідності ці медикаменти можна приймати за 2 години доприйому натрію фториду.

    Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25° С, внeдocтyпнoмy для дітей мicцi. Источник

    Термін придатності – 5 років. Дотримуватись вказаного на упаковці терміну придатності.





    На сайті також шукають: Макситрол, Пароксетин інструкція, Дигоксин застосування, Іов-венум побічні дії, Левомицетин протипоказання