ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ВЕРАПЛЕКС
( VERAPLEX)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: Medroxyprogesterone;
основні фізико-хімічні властивості:
таблетки 100 мг: білі круглі таблетки, двоопуклої форми, з написомМРА 100;
таблетки 250 мг: білі круглі таблетки, двоопуклої форми, з рискою інаписом МРА 250; таблетки 500 мг: білі довгасті таблетки, двоопуклої форми, з рискою і написом МРА 500;
склад: 1 таблетка містить медроксипрогестерону ацетату – 100 мг, 250 мг або 500 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, повідон, кросповідон, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Препарати прогестагенів для системного застосування. Код АТС: G03A C06
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Медроксипрогестерон ацетат у 15 разів активніший запрогестерон. Він пригнічує секрецію гонадотропінів гіпофіза, у такий спосіб запобігаючи овуляції у жінок репродуктивного віку. У чоловіківмедроксипрогестерон ацетат інгібує функцію клітин Лейдіга, що призводить до зменшення утворення ендогенного тестостерону. У високих дозах виявляє протипухлинну дію при гормон чутливих злоякісних пухлинах.
Фармакокінетика. Після перорального прийому медроксипрогестерону ацетат швидко абсорбується. Виведення відбувається головним чином гідроксилюванням, глюкуронізацією та нирковим виділенням метаболітів.
Показання для застосування. В онкології - паліативне лікування неоперабельного або метастазую чого раку молочної залози або раку ендометрія.
Спосіб застосування та дози. Рак молочної залози: принаймні 500 мг щоденно. Ракендометрія: 200-500 мг щоденно. Медроксипрогестеронацетатна терапія повинна бути продовжена доти, доки не буде спостерігатися ефект лікування. Результатимедроксипрогестеронацетатної терапії іноді з'являються тільки після 6-10 тижнів лікування. У разі поліпшення стану лікування медроксипрогестерону ацетатом необхідно припинити.
Побічна дія. Утримання рідини в організмі, збільшення ваги, гіпертензія; зміни в менструальному циклі (раптова кровотеча, аменорея); нудота; галакторея, болючість молочних залоз; стомленість, депресія, головний біль, безсоння, запаморочення, роздратованість; печінкова дисфункція; тромбоз, тромбоемболія; анафілаксія й анафілактичні реакції; кропив’янка, еритема, хлоазма; тромбофлебіт, легенева емболія, гірсутизм, прищі, алопеція.
Протипоказання. Тромбофлебіт, тромбоемболічні порушення, мозкова апоплексія або наявність цих хвороб в анамнезі; піхвова кровотеча невідомого походження, хвороба або дисфункція печінки, серйозна кардіальна дисфункція, гіпертензія, алергія до активного інгредієнта або будь-якого компоненту препарату, вагітність та період лактації.
Передозування. При передозуванні препарату про прояви гострої токсичності не повідомлялося. Застосування високих доз протягом тривалого часу призводить до більш частого виникнення побічних ефектів.
Особливості застосування. Застосування високих доз медроксипрогестеронуацетату може призвести до пригнічення функції надниркових залоз, яка може цілком відновитися після припинення терапії. Медроксипрогестерону ацетат повинен застосовуватися з обережністю у пацієнтів з ендокринними порушеннями, такими як діабет або гіпертиреоз. У разі тромбоемболічних ускладнень та піхвової кровотечі застосування лікарського засобу повинне бути припинено негайно. Пацієнти з патологією, що викликає затримку рідини в організмі (астма, мігрень, кардіальна або ниркова дисфункція), повинні з обережністю застосовуватимедроксипрогестерону ацетат. Застосування препарату повинне бути припинено при депресії. У разі розвитку гострої дисфункції зору, екзофтальмозів, диплопії абомігренеподібного головного болю необхідно перевірити зір, щоб запобігти ушкодженню судин.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вероплекс слід обережно застосовувати з препаратами, які можуть викликати набряки, а також з судинорозширювальними засобами.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці, в щільно закритій упаковці, при кімнатній температурі (15-250С). Источник
Термін зберігання – 5 років.