Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

АЦЕТИН
Назва: АЦЕТИН
Міжнародна непатентована назва: Acetylcysteine
Виробник: "Synmedic Laboratories", Індія
Лікарська форма: Гранули
Форма випуску: Гранули по 100 мг, 200 мг у пакетиках № 1, № 20
Діючі речовини: 1 пакетик містить ацетилцистеїну - 100.0 мг або 200.0 мг
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Захворювання органів дихання та стани, які супроводжуються утворенням в'язкого та слизово-гнійного мокротиння; видалення в'язкого секрету із дихальних шляхів при постравматичних і післяопераційних станах.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р.10.02/05369
Термін дії посвідчення: з 09.10.2002 до 09.10.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату АЦЕТИН
АТ код: R05CB01
Наказ МОЗ: 390 від 30.10.2002


    Інструкція для застосування АЦЕТИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    АЦЕТИН

    (ACЕTIN)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: ацетил цистеїн,(R)-2-ацетамідо-3-меркаптопропанова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості:білий гранульований порошок;

    склад: 1 пакет препарату містить 100 або 200 мг ацетил цистеїну;

    допоміжні речовини: кислота аскорбінова, натрію сахаринат, цукроза, бета каротин, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію бікарбонат, натріюбензоат .

    Форма випуску. Гранули.

    Фармакотерапевтична група. Препарати, які застосовують при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. АТС R05С В 01.

    Фармакологічні властивості.

    · Фармакодинаміка. Муколітичний засіб. Розріджує мокротиння, збільшує його кількість та полегшує його виділення і у такий спосіб сприяє відхаркуванню. Діяацетил цистеїну пов'язана зі здатністю його сульфгідрильних груп розриватидисульфід ні зв'язки кислих мукополісахаридів мокротиння, що призводить до деполяризації мукопротеїдів і зменшення в'язкості слизу. Зберігає активність за наявності гнійного мокротиння. Має антиоксидантну дію, обумовлену наявністюSH-групи, здатної вступати у взаємодію та нейтралізувати електрофільні окисні токсини. Ацетил цистеїн сприяє підвищенню синтезу глутатіону, що є важливим антиоксидантним фактором внутрішньоклітинного захисту і забезпечує підтримку функціональної активності та морфологічної цілісності клітини.

    · Фармакокінетика. Після внутрішнього застосування добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Значною мірою зазнає ефекту " першого проходження" через печінку, що призводить до зменшення біодоступності. Зв'язується з білками плазми на 50% через 4 год. після внутрішнього застосування. Метаболізується в печінці і, можливо, у кишковій стінці. У плазмі визначається в незміненому вигляді, а також у вигляді метаболітів -N-ацетил цистеїну, N, N-діацетил цистеїну та ефіру цистеїну. Нирковий кліренс становить 30% від загального кліренсу.

    Показання для застосування. Захворювання органів дихання та стани, які супроводжуються утворенням в’язкого та слизово-гнійного мокротиння: гострий і хронічний бронхіт, трахеїт внаслідок бактеріальної та/або вірусної інфекції, пневмонія, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма, ателектаз внаслідок закупорки бронхів слизовою пробкою, синусит (для полегшення видалення секрету), муковісцидоз (у складі комбінованої терапії). Видалення в’язкого секрету із дихальних шляхів при пост травматичних і після операційних станах. Застосовується при передозуванні парацетамолу (не пізніше перших 8 - 15 год).

    Спосіб застосування та дози. Дозу встановлюють індивідуально. У дорослих та дітей, старше 14 років, добова доза Ацетину становить 400 - 600 мг, які приймають 4-6 разів по 100 мг або по 200 мг 2-3 рази на добу; у дітей віком від 6 до 14 років - по 200 мг 2 рази на добу або по 100 мг 4 рази на добу; у дітей віком від 2 до 6 років добова доза Ацетину становить 200 - 300 мг, які слід приймати по 100 мг 2-3 рази на добу. Дітям молодше 2 років застосовувати Ацетинможна після 10 -го дня життя тільки за життєвими показаннями під постійним контролем лікаря. Рекомендована добова доза для немовлят - 100 - 150 мг по 50мг 2-3 рази на добу.

      Ацетин рекомендується приймати після прийому їжі. Для цього перед застосуванням препарату необхідно розчинити вміст пакету у невеликій кількості води, соку обо холодного чаю (50-100 мл) та випити одержану суспензію. Додаткове застосування води, соків або чаїв після прийняття суспензії посилює муколітичні властивості Ацетину.

    Тривалість лікування залежить від характеру та перебігу захворювання. Як правило, курс лікування становить 1-2 тижні; притрахеобронхіті - 3-4 дні. Лікування хронічних захворювань здійснюють курсами по декілька місяців (до 6 місяців).

    Побічна дія. З боку системи травлення: рідко - печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка.

    Алергічні реакції: рідко – висипання на шкірі, свербіж, кропив’янка, бронхоспазм. Інші: рідко - носові кровотечі, шум у вухах.

    Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та/або дванадцяти палої кишки у фазі загострення, кровохаркання, легенева кровотеча, підвищена чутливість до компонентів препарату.

    Передозування. До цього часу не виявлено випадків тяжких та небезпечних для життя наслідків передозування Ацетину навіть в умовах екстремального передозування.

    Симптомами передозування можуть бути: нудота, блювання, висипання на шкірі, свербіж, набряк судин, бронхоспазм, тахікардія, гіпо- або гіпертензія.

    Лікування: симптоматичне, промивання шлунка з наступним застосуванням активованого вугілля та проти блювотних засобів. Специфічного антидоту немає.

    Особливості застосування. Вагітність та лактація. Адекватних і добре контрольованих клінічних досліджень безпечності застосування ацетил цистеїну при вагітності та у період годування груддю не проведено. При вагітності та у період годування груддю застосовувати Ацетин можна тільки у випадку, якщо передбачувана користь дляматері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

    Обережно застосовують Ацетин у пацієнтів з бронхіальною астмою, захворюваннями печінки, нирок, надниркових залоз. При застосуванні Ацетину у пацієнтів з бронхіальною астмою необхідно забезпечити дренаж мокротиння. У немовлят та дітей до 2-х років Ацетин застосовують тількиза життєвими показаннями у дозі 10 мг/кг під постійним наглядом лікаря. Між застосуванням Ацетину та антибіотиків необхідно дотримуватися інтервалів 1-2год.

    У місцях можливого контакту з розчиномацетил цистеїну необхідно застосовувати деталі, виготовлені з таких матеріалів: скло, пластмаса, алюміній, хромований метал, тантал, срібло або нержавіюча сталь. Після контакту срібло може тьмяніти, але це не впливає на ефективністьацетил цистеїну і не завдає шкоди здоров’ю пацієнта.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Ацетину зпротикашльовими засобами можливе посилення застою мокротиння через пригніченнякашльового рефлексу. При одночасному застосуванні з антибіотиками (у т. ч. тетрацикліном, ампіциліном, амфотерицином B) можлива їх взаємодія з тіоловоюгрупою ацетил цистеїну.

    Ацетил цистеїн знижує гепатотоксичну діюпарацетамолу.

    Антибіотики тетрациклінового ряду (за виняткомдоксицикліну) не рекомендується приймати одночасно з Ацетином. Також не повинні збігатися прийом Ацетину та оральне застосування антибіотиків. Інтервал між їх прийомами має бути не менше 2 год. In vitro помічена несумісність з напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами, цефалоспоринами, аміноглікозидами.

    Одночасний прийом нітрогліцерину та Ацетину може призвести до посилення вазодилятаторного ефекту нітроглицеріну.

    Умови та термін зберігання.

    Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 200С. Источник

    Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Цефекон д, Колдакт інструкція, Сорбекс застосування, Симватин побічні дії, Пепонен протипоказання