Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

НІКОРЕТТЕ® З М'ЯТНИМ СМАКОМ
Назва: НІКОРЕТТЕ® З М'ЯТНИМ СМАКОМ | Шукати НІКОРЕТТЕ® З М'ЯТНИМ СМАКОМ в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Nicotine
Виробник: "Pharmacia & Upjohn A.B.", Швеція
Лікарська форма: Гумка жувальна
Форма випуску: Гумка жувальна по 2 мг або по 4 мг № 15х2
Діючі речовини: 1 гумка містить нікотину - 2.0 мг або 4.0 мг
Допоміжні речовини: Основа жувальної гумки, ксиліт, натрію карбонат безводний, олія м'яти перцевої, натрію гідрокарбонат, левоментол, магнію оксид легкий, барвник хіноліновий жовтий, тальк, азот
Фармакотерапевтична група: Психомоторні стимулятори
Показання: Тютюнова залежність: зняття симптомів відміни, що виникають при повній відмові від тютюнопаління, або зменшенні кількості викурених цигарок.
Термін придатності: 2,5р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.12.01/04131
Термін дії посвідчення: з 16.11.2006 до 16.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату НІКОРЕТТЕ® З М'ЯТНИМ СМАКОМ
АТ код: N07BA01
Наказ МОЗ: 758 від 16.11.2006


Інструкція для застосування НІКОРЕТТЕ® З М'ЯТНИМ СМАКОМ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НІКОРЕТТЕ® ЗІ СМАКОММ’ЯТИ

(Nicorette® Mint)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Nicotinum;

основні фізико-хімічні властивості: квадратні подушечки бежевого (жовтого – для дозування 4 мг) кольору розміром приблизно 14 х 14 х 5 мм;

склад: кожна подушечка містить: нікотину – 2 мг або 4 мг;

допоміжні речовини: основа жувальної гумки, ксиліт, натрію карбонат безводний, масло м’яти перечної, натрію гідро карбонат, левоментол, магнію оксид, хіноліновий жовтий (барвник), тальк, азот.

Форма випуску. Жувальна гумка.

Фармакотерапевтична група. Препарат для лікування нікотинової залежності. АТС: N07B A01.

Фармакологічні властивості. Нікоретте® зі Смаком М’яти даєзмогу уникнути розвитку синдрому відміни в осіб, які кинули палити; допомагає уникнути повернення до паління. При цьому концентрація нікотину в крові підвищується повільніше, ніж під час паління, і має нижчі значення.

При застосуванні препарату забезпечується надходження в організм нікотину; при цьому такі інгредієнти тютюнового диму, яксмола, окис вуглецю, в організм не потрапляють. Необхідно мати на увазі, щопацієнт сам вирішує відмовитися від паління, а препарат Нікоретте®зі Смаком М’яти допомагає йому в цьому, зменшуючи фармакологічну залежність від нікотину.

Фармакокінетика. У процесі жування гумки нікотин повільно вивільняється і абсорбується у порожнині рота. Максимальна концентрація у плазмі спостерігається через 30 хв. після початку жування. У порівнянні з палінням, ступінь абсорбції нікотину під час жування нижчий, його концентрація підвищується повільніше і має нижчі значення.

Показання для застосування. Лікування тютюнової залежності: зняття симптомів відміни, що виникають при повній відмові від тютюнопаління, або зменшенні кількості викурених цигарок.

Спосіб застосування і дози. До складу Нікоретте® зі СмакомМ’яти входить нікотин. У процесі жування відбувається поступове вивільнення нікотину, який потім всмоктується через слизову оболонку ротової порожнини. Якщо у пацієнта є бажання кинути палити, така заміна нікотину може допомогти подолати нездужання, роздратованість і бажання запалити.

Нікоретте® зі Смаком М’яти слід жувати повільно, дотримуючись інструкції.

Дорослі пацієнти, включаючи пацієнтів похилого віку

Залежно від вираженості пристрасті до паління може застосовуватися жувальна гумка з різною концентрацією активної речовини. Як правило, якщо пацієнт випалює 20 або менше за в день, то показана жувальна гумка Нікоретте® зі Смаком М’яти у дозі 2 мг. Якщо пацієнт випалює понад 20 цигарок за день, то для лікування синдрому відміни при вищому рівні нікотину у завзятого курця рекомендується лікарська форма у дозі 4 мг.

Нікоретте® зі СмакомМ’яти слід застосовувати у всіх випадках, коли виникає непереборне бажання палити, відповідно до такої схеми:

1.                 Повільно розжуйте Нікоретте® зі Смаком М’яти до появи різкого смаку

2.                 Покласти Нікоретте® зі Смаком М’яти між яснами та щокою

3.                 Коли смак зникне, знову почніть жувати Нікоретте® зі Смаком М’яти

Повторювати дану схему слід приблизно протягом півгодини. Десь через 30 хв. після початку відповідного використання у гумці не залишається нікотину.

Як правило, ті, хто кидає палити, приймають приблизно 10 подушечок на день. Не слід використовувати більше 1 подушечки одночасно і понад 15 подушечок на день.

Якщо на день необхідно більше 15 подушечок по 2 мг, то рекомендується перейти на дозу 4 мг.

Паління є складною наркотичною залежністю, і хочаНікоретте® зі Смаком М’яти забезпечує пригнічення сильного бажання, чиннкиповедінки та соціальні можуть примусити продовжувати палити. Однак зменшення кількості випалюваних цигарок також є позитивним результатом, оскільки прицьому скорочується надходження в організм смол, подразнювальних речовин, окису вуглецю і канцерогенів. Успіх, пов’язаний зі зменшенням кількості випалюваних цигарок, може стимулювати повну відмову від паління.

Повна відмова від паління

Слід повністю припинити палити.

Гумку слід жувати відповідно до інструкції, щойноз’являється непереборне бажання палити, аби підтримати стан повної відмови від паління.

Щоденно слід приймати достатню кількість подушечок, максимум – 15 штук.

Нікоретте® зі Смаком М’яти необхідно безперервно використовувати у перші 3 місяці після відмови від паління. Потімслід поступово знижувати кількість жувальної гумки. Коли добове споживання гумки знизиться до 1 – 2 подушечок, застосування препарату слід припинити. Однак, завжди слід мати в запасі певну кількість гумки, оскільки раптово можезнову виникнути бажання палити.

Як правило, не рекомендується застосовувати Нікоретте®зі Смаком М’яти понад 12 місяців. Однак, деяким пацієнтам може знадобитисятриваліше лікування, щоб запобігти поверненню до паління або попереднього рівня споживання тютюну.

Зменшення кількості викурених цигарок

Застосовувати між епізодами паління.

Гумку слід жувати відповідно до інструкції, як тількиз’являється непереборне бажання палити, щоб якнайбільше збільшити інтервали між епізодами паління і у такий спосіб знизити добове споживання цигарок.

Щоденно слід застосовувати достатню кількість подушечок, максимум – 15 штук.

Зменшення споживання цигарок слід продовжувати доти, поки не буде досягнуто повної відмови від паління, і тоді можна поступово знижувати споживання жувальної гумки. Коли добове споживання гумки знизиться до 1 – 2 подушечок, застосування препарату слід припинити. Однак, слід завжди матив запасі деяку кількість гумки, оскільки раптово може знову виникнути бажання палити.

Діти

Жувальну гумку з нікотином не слід призначати особам, молодше 18 років, без рекомендації лікаря.

Побічна дія. Встановлено, що Нікоретте® зі СмакомМ’яти у рекомендованих дозах не спричиняє жодних побічних реакцій. Нікотин, що вивільняється із жувальної гумки, може інколи викликати легке подразнення глоткина початку лікування, а також підвищене слиновиділення. При проковтуванні розчиненого нікотину у великій кількості може виникати гикавка.

Побічні ефекти, що відзначалися часто (> 1/100)

головний біль;

  запаморочення;

неприємні відчуття з боку шлунково-кишкового тракту, гикавка, нудота, блювання;

болючість у ротовій порожнині або в горлі, тупийбіль у жувальних м’язах, афтозний стоматит. Жувальна гумка може прилипнути дозубних протезів, а в деяких випадках ушкоджувати їх.

Побічні ефекти, що відзначалися нечасто (1/100 -1/1000)

Серцебиття, еритема, кропив’янка.

Побічні ефекти, що відзначалися рідко (< 1/1000)

миготлива аритмія;

алергічні реакції, такі як ангіо невротичний набряк.

Деякі із симптомів, що відмічалися, такі як запаморочення, головний біль і розлади сну можуть бути проявами синдрому відміни, спричиненого відмовою від паління. При відмові від паління може також збільшитися частота виникнення афтозного стоматиту. Зв’язок цього симптому з використанням жувальної гумки не доведений.

Однак слід зазначити, що ризик виникнення описаних побічних ефектів нікотину при застосуванні Нікоретте® зі СмакомМ’яти у рекомендованих дозах значно нижчий, ніж при застосуванні нікотину вінших формах, зокрема при палінні.

Протипоказання. Наявність гіпер чутливості до компонентів препарату.

Передозування. Передозування може виникнути у таких випадках:

вживання декількох подушечок одночасно або одна заодною;

одночасне застосування нікотину в інших формах.

Ризик отруєння при проковтуванні жувальної гумкидуже низький, оскільки, якщо не здійснюється жування, то всмоктування відбувається дуже повільно і не повністю.

При передозуванні відмічаються ті ж симптоми, що йпри гострому отруєнні нікотином, а саме: нудота, підвищене слиновиділення, більу ділянці живота, діарея, пітливість, головний біль, запаморочення, порушення слуху і виражена загальна слабкість. При надходженні в організм високих доз довище перелічених симптомів можна віднести гіпотензію, слабкий і неритмічний пульс, утруднене дихання, слабкість, судинний колапс і генералізовані судоми.

Заходи при передозуванні

Слід негайно припинити надходження нікотину і призначити симптоматичне лікування. При необхідності проводять штучне дихання з оксигенотерапією.

Особливості застосування. У курців, які носять зубні протези, можуть виникати труднощі при жуванні Нікоретте® зі Смаком М’яти.

Слід дотримуватись обережності при застосуванніНікоретте® зі Смаком М’яти у пацієнтів з виразковою хворобою шлунката 12-палої кишки у стадії загострення.

Може трапитися перехід від тютюнової до нікотинової залежності, однак, нікотинова залежність становить меншу небезпеку дляздоров’я.

Були зареєстровані такі алергічні реакції, якангіо невротичний набряк і кропив’янка, а також виразковий стоматит.

Дія нікотину на серцево-судинну систему може становити небезпеку для пацієнтів з тяжкими захворюваннями серцево-судинної системи (перші 3 місяці після інфаркту міокарда, нестабільна стенокардія аботяжкі порушення ритму серця). Однак, Нікоретте® зі Смаком М’яти менш небезпечний, ніж тютюнопаління.

Нікоретте® зі Смаком М’яти слід з обережністю призначати пацієнтам з цукровим діабетом, гіпертиреоїдизмом абофеохромоцитомою, оскільки нікотин стимулює вивільнення катехоламінів мозковою речовиною надниркових залоз.

Вагітність

Нікотин проникає в організм плода і впливає на його дихальну активність і кровообіг. Вплив на кровообіг є дозозалежним. Тому вагітним, які курять, завжди слід рекомендувати повністю відмовитися від паління без використання замісної нікотинової терапії. Як показали результати досліджень у межах програми з відмови від паління, продовження паління становить серйознішу небезпеку для плода, ніж застосування препаратів для замісної терапії, що містять нікотин. Застосування жувальної гумки може бути розпочато лише після консультації лікаря.

Нікотин вільно проникає у материнське молоко у кількості, яка може несприятливо впливати на немовля. Источник

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище +25°С, у недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 2,5 роки.

Смотрите также: Цены на Никоретте в аптеках




На сайті також шукають: Драполен, Гордокс інструкція, Тафлотан застосування, Тобрадекс побічні дії, Сибазон протипоказання