Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЦЕФТРИАКСОНУ НАТРІЄВА СІЛЬ
Назва: ЦЕФТРИАКСОНУ НАТРІЄВА СІЛЬ
Міжнародна непатентована назва: Ceftriaxone
Виробник: ВАТ "Красфарма", м.Красноярськ, Російська Федерація
Лікарська форма: Порошок для ін'єкцій
Форма випуску: Порошок порошок для приготування розчину для ін'єкцій по 1,0 г у флаконах № 1, № 50
Діючі речовини: 1 флакон містить цефтриаксону - 1.0 г
Фармакотерапевтична група: Антибіотики групи цефалоспоринів
Показання: Інфекційні захворювання дихальних шляхів, перитоніт, сепсис, менінгіт, інфекційні хвороби нирок та сечовидільних шляхів, запалення жовчного міхура, шлунково-кишкові інфекції, бактеріальні інфекції шкіри, кісток і суглобів та ін.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: Р.12.02/05647
Термін дії посвідчення: з 16.12.2002 до 16.12.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЦЕФТРИАКСОНУ НАТРІЄВА СІЛЬ
АТ код: J01DA13
Наказ МОЗ: 470 від 16.12.2002


    Інструкція для застосування ЦЕФТРИАКСОНУ НАТРІЄВА СІЛЬ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЦЕФТРИАКСОНУ НАТРІЄВА СІЛЬ

    (CEFTRIAXONI NATRIUM)

    Загальна характеристика:

    міжнародна назва: ceftriaxone;

    основні фізико-хімічні властивості: порошок білого або білого з жовтим відтінком кольору; легко розчиняється у воді, розчині натрію хлориду ізотонічного і у 5 % розчині глюкози;

    склад: 1 флакон містить цефтриаксону натрієвої солі - 1г.

    Форма випуску. Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.

    Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини і споріднені речовини. Цефтриаксон. Код АТС J01DA13.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Цефтриаксон - цефалоспориновий антибіотик ІІІпокоління. Має бактерицидну дію, пригнічує синтез клітинної мембрани, in vitro- ріст грам позитивних і грам негативних мікро організмів. Цефтриаксон стійкий відносно беталактамних ферментів (як пеніцилін ази, так і цефалоспоринази, що виробляє більшість грам позитивних і грам негативних бактерій).

    Звичайно ефективний: грам позитивні (епідермальний стафілокок, стрептокок pneumoniae, viridans та bovis) і грам негативні (ентеробактерії, Е.coli, клебсієла, штами протею, морганела, шигела, збудники менінгіту і гонореї, холерний вібріон). Багато штамів перелічених мікро організмів, що у присутності інших антибіотиків, наприклад, пеніциліні в, цефалоспоринів перших поколінь іаміноглікозидів, стійко розмножуються, чутливі до цефтриаксону. Treponemapallidium чутлива до цефтриаксону як in vitro, так і у дослідах на тваринах. За клінічними даними при первинному і вторинному сифілісі відмічають високу ефективність цефтриаксону.

    Фармакокінетика. Біодоступність при внутрішньом’язовому введенні становить 100%. Період напів виведення у здорових дорослих, яких досліджували, становить приблизно 8 годин, у новонароджених - до 8 днів. У дорослих виділяється 50 - 60% цефтриаксону з сечею у незміненому вигляді, і з жовчю - 40- 50 %.

    Показання для застосування. Інфекції, спричинені чутливими до цефтриаксонупатогенними мікро організмами: сепсис, менінгіт, запальні процеси черевної порожнини, кісток, суглобів, з’єднувальної тканини, шкіри, нирок і сечовидільних шляхів, дихальних шляхів, особливо пневмонії, інфекційні процесиу хворих зі зниженою функцією імунної системи, а також інфекції вуха, горла, носа, геніталій, у тому числі гонорея.

    Спосіб застосування та дози. Цефтриаксону натрієва сіль вводиться внутрішньом’язово. Для внутрішньом’язового введення препарат розчиняють у стерильній воді для ін’єкцій у співвідношенні 1г у 3,5 мл води.

    Внутрішньом’язові ін’єкції у верхній зовнішній квадрант великого сідничного м’яза повинні бути глибокими. З метою усунення болючості в місціін’єкцій можливе використання 1% розчину лідокаїну.

    Рекомендовані дози. Дорослим і дітям старше 12 років - добова 1 - 2 г (вводять 1 раз на добу). У тяжких випадках добова доза становить до 4 г (2введення через 12 годин);

    - новонародженим – добова доза 20 - 50 мг/кг маси тіла при одноразовому введенні;

    - немовлятам – добова доза 20 - 75 мг/кг;

    - дітям від 1 до 12 років – добова доза 20 - 75 мг/кг;

    - людям похилого віку призначають у звичайній дозі для дорослих.

    Тривалість лікування залежить від характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу. Звичайно тривалість лікування становить 4 – 14 днів, алепри тяжких інфекційних захворюваннях може знадобитися триваліша терапія, яку визначає лікар.

    Побічна дія. Нудота, блювання, пронос, глосит, гранулоцит опенія, гемолітична анемія, тромбоцит опенії, застійні явища у жовчному міхурі, пропасниця, олігурія, алергічні реакції, у поодиноких випадках анафілактичні реакції. Можуть розвиватися явища подразнення в місці ін’єкції, підвищення температури тіла.

    Протипоказання. Підвищена чутливість до цефалоспоринів і пеніциліні в. Не слід призначати жінкам під час вагітності, особливо у перші тримісяці, і у період лактації, тільки у разі крайньої необхідності.

    Передозування. Надто високі концентрації Цефтриаксону натрієва сільу плазмі можуть бути знижені за допомогою гемодіалізу або перитонеальногодіалізу. Для лікування випадків передозування рекомендовані симптоматичні заходи.

    Особливості застосування. При тривалому застосуванні необхідний періодичний контроль за формулою крові.

    У новонароджених з гіпербілірубінемією і у недоношених новонароджених застосування препарату вимагає великої обережності.

    Розчин Цефтриаксону натрієвої солі не слід змішувати або вводити одночасно з іншими антимікробними препаратами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні препарату в комбінації з антибіотиками - аміноглікозидами може бути взаємне посилення дії, тому необхідний вибір оптимальних доз препаратів.

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25˚ С. Источник

    Термін придатності 2 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.





    На сайті також шукають: Натрію фторид, Наклофен дуо інструкція, Тардиферон застосування, Циклодинон побічні дії, Кардіомагніл протипоказання