Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
Назва: ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
Міжнародна непатентована назва: Valeriana
Виробник: Одеське ВХФП "Бiостимулятор" у формі ТОВ, м.Одеса, Україна
Лікарська форма: Настоянка
Форма випуску: Настойка по 25 мл або 30 мл у флаконах
Діючі речовини: 100 мл настойки містять коренів з кореневищами валеріани подрібнених - 20.0 г
Допоміжні речовини: Спирт етиловий 70%
Фармакотерапевтична група: Седативні засоби
Показання: Функціональні розлади діяльності нервової системи, серцево-судинної системи; спазми органів кишково-шлункового тракту.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р/97/372/19
Термін дії посвідчення: з 07.07.2003 до 07.07.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА
АТ код: N05CM09
Наказ МОЗ: 241 від 14.05.2004


    Інструкція для застосування ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА

    (Tinctura Valerianae)

    Загальна характеристика:

    основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору зсильним ароматним запахом та пряним, гіркуватим смаком;

    склад: 1 флакон містить настойки коренів з кореневищами валеріани (1:5) – 25мл або 30 мл;

    допоміжна речовина: спирт етиловий 70%.

    Форма випуску. Настойка.

    Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС N05С М 09.

    Фармакологічні властивості. Біологічно-активні речовини, що містяться вкоренях та кореневищах валеріани (ефірна олія, валеріанова кислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), зменшують процеси збудження в центральній нервовій системі, посилюють ефекти інших седативних, снодійних, аналгетичних таспазмолітичних засобів.

    Показання до застосування. Валеріани настойку застосовують при функціональних розладах діяльності центральної нервової системи (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, розлади сну тощо), серцево-судинної системи (нейро-циркуляторні дистонії), а також при спазмах органів шлунково-кишкового тракту.

    Спосіб застосування та дози. Валеріани настойку приймають внутрішньо. Дорослим рекомендується вживати по 20-30 крапель настойки 3-4 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям з 12 років – із розрахунку 1крапля на 1 рік життя.

    Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте удеяких хворих можуть спостерігатися пригнічення емоційних роеакцій, сонливість, зниження працездатності. При індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж тощо).

    Протипоказання. Валеріани настойка протипоказана хворим на депресію та інші розлади, що супроводжуються пригниченням центральної нервової системи, а також при індивідуальній непериносимості будь-якого з компонентів препарату.

    Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується вживати жінкам у період вагітності та годування груддю, дітям до 12 років.

    Передозування. При передозуванні препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запоморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, серцебиття.

    Негайне припинення вживання препарату і вчасно вжиті заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля тощо) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявів передозування).

    Особливості застосування. Під час застосування препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Валеріани настойка має здатність потенціювати дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних таспазмолітичних засобів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі 8-15оС. Термін придатності – 5років.





    На сайті також шукають: Цефасель, Серрата інструкція, Офтан катахром застосування, Осарбон побічні дії, Векта протипоказання