Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
Назва: КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
Міжнародна непатентована назва: Calcium gluconate
Виробник: АТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію глюконату - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Недостатня функція паращитоподібних залоз, алергічні захворювання, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу, при паренхіматозному гепатиті, нефриті, еклампсії; протиотрута при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: Р/98/14/1
Термін дії посвідчення: з 07.07.2003 до 07.07.2008
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
АТ код: A12AA03
Наказ МОЗ: 297 від 07.07.2003


    Інструкція для застосування КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

    (CALCII GLUCONAS)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: сalcium gluconate; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

    основні фізико-хімічні влоастивості: таблетки білого кольору, плоско циліндричні, з рискою і фаскою;

    склад: 1 таблетка містить кальцію глюконату – 0,5 г;

    допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний, тальк, натрію кроскармельоза.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Препарати кальці. Код АТС А 12А А 03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні гладких та поперечносмугастих м’язів, функціонуванні міокарда, у процесах згортання крові; вони необхідні для формування кісткової тканини, функціонування інших систем та органів. Концентрація іонів кальцію вкрові зменшується при багатьох патологічних процесах, виражена гіпокальцієміясприяє виникненню тетанії. Кальцію глюконат, крім усунення гіпокальціємії, зменшує проникність судин, виявляє проти алергічну, протизапальну, кровоспинну дії. На відміну від кальцію хлориду має слабшу місцево подразнювальну дію.

    Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому препарат частково всмоктується, головним чином, у тонкому кишечнику; частково виводиться з організму у незміненому вигляді. Рівномірно розподіляється по всіх органах ітканинах. У крові знаходиться у вільному (іонізованому) та зв’язаному станах. Фізіологічну активність має іонізований кальцій. Його депо є кісткова тканина. Препарат проникає через плацентарний бар’єр, потрапляє у грудне молоко. Виводиться з організму з сечею та калом.

    Показання для застосування. Кальцію глюконат застосовують при недостатній функції пара щитовидних залоз, посиленому виділенні кальцію з організму (зокрема при тривалій відсутності рухомого стану), алергічних захворюваннях, алергічних ускладненнях лікарської терапії, для зменшення проникності судин при патологічних процесах різного генезу, при паренхіматозному гепатиті, токсичних ураженнях печінки, нефриті, еклампсії, гіпокальціємічній формі пароксизмальної міоплегії, при шкірних захворюваннях як кровоспинний засіб, а також як протиотрута при отруєннях солями магнію, щавелевою кислотою, її розчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти.

    Спосіб застосування та дози. Кальцію глюконат у таблетках призначають перед їжею: дорослим у дозі 1 - 3 г на добу (по 2 - 6 таблеток) на 2 - 3 прийоми.

    Дітям таблетки призначають: до 1 року – по 0,5 г, від 2 до 4 років – по 1 г, від 5 до 6 років– по 1 - 1,5 г, від 7 до 9 років – по 1,5 - 2 г, від 10 до 14 років – по 2 - 3г на добу. Приймають 2 - 3 рази на день перед їжею.

    Побічна дія. Побічна дія зустрічається рідко. Можливе виникнення запорів, іноді розвиваються обструктивні процеси у кишечнику, зумовлені утворенням кальцієвих каменів.

    Протипоказання. Протипоказаннями для застосування Кальцію глюконатує підвищена чутливість до препарату, схильність до тромбозів, гіперкальціємія, виражений атеросклероз, тяжка ниркова недостатність.

    Передозування.При передозуванні можливий розвиток гіперкальціємії. При цьому можуть спостерігатися летаргія, анорексія, слабкість, м’язова гіпотонія, нудота, блювання, запори; поліурія з наступною дегідратацією; можливе порушення серцевого ритму. Як антидот застосовуютькальцитонін, який вводять внутрішньо венно із роз рахування 5 – 10 МО на 1 кгмаси тіла на добу.

    Особливості застосування. Пацієнтам з незначною гіперкальціурією, незначно вираженими порушеннями функціями нирок або хворим на сечевокам’яну хворобу ванамнезі препарат слід призначати з обережністю і регулярно контролю вати рівень екскреції кальцію з сечею. Пацієнтам на сечокам’яну хворобу під час лікування рекомендується збільшити об’єм рідини.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кальцію глюконат при одночасному застосуванні зменшує дію кальцієвих блокаторів. При одно часовому застосуванні зтіазидовими діуретиками може призвести до збільшення вмісту кальцію у сироватці крові. При застосуванні разом з фенігідином зменшує його ефект. Препарати кальцію підвищують токсичність хінідину. Кальцію глюконат усуває пригнічення нервовом’язової передачі після застосування антибіотиків, аміноглікозидів. Источник

    Умови татермін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (+15 - +25°С). Термін придатності – 8 років.





    На сайті також шукають: Мезим форте, Спіруліна інструкція, Бетасерк застосування, Сіофор-850 побічні дії, Копацил протипоказання