ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
НАТРІЮАДЕНОЗИНТРИФОСФАТ
(NATRIIADENOSINTRIPHOSPHATIS)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: triphosadenine; аденозин-5’-(тетрагідрогентрифосфат); кислота аденозин-5’-три фосфорна;
основні фізико-хімічні властивості:прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина;
склад: 1 мл розчину містить 0,01 гнатрію аденозинтри фосфату двозаміщеного в перерахунку на 100% кислотуаденозинтрифосфорну;
допоміжні речовини: розчин натрію гідроксиду – до рН 7,0 - 7,3, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е В 10.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Натрію аденозинтрифосфат –сіль кислоти аденозин-5’-три фосфорної (АТФ) – природного метаболіту організму, щобере участь у багатьох життєво важливих біохімічних реакціях. При взаємодії із скорочувальним білком актоміозином АТФ розпадається на аденозиндифосфорнукислоту і неорганічний фосфат з вивільненням енергії, яка потрібна для м’язовоїдіяльності і для багатьох процесів біосинтезу (білка, сечовини і т. ін.).
Сприяє розслабленню гладких м’язів, полегшує передачу нервових імпульсів у вегетативних адренергічних та холінергічнихвузлах і передачу збудження з блукаючого нерва на серце. Чинить проти ішемічну, мембраностабілізуючу та анти аритмічну дію, поліпшує антиоксидантний захист міокарда, підвищує його скорочувальну здатність.
Фармакокінетика. Не досліджена.
Показання для застосування.Коронарна недостатність, після інфарктна кардіоміодистрофія, гостра і хронічна серцево-судинна недостатність, надшлуночкова пароксизмальна тахікардія. Комплексна терапіяоб літеруючих захворювань артерій – “переміжна кульгавість", хвороба Рейно, об літеруючий тромбофлебіт, тромбангіїт (хвороба Бюргера). Комплексна терапіям’язової дистрофії і атрофії, поліомієліту, розсіяного склерозу. Периферичні, змішані та центральні форми спадкової пігментної дегенерації сітківки.
Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим внутрішньом’язово.
Для лікування ішемічної хвороби серця та інших захворювань міокарда, м’язової дистрофії, порушень периферичного кровообігу початкова доза становить 1 мл внутрішньом’язово 1 раз на добу протягом 2 - 3днів, потім – по 1 мл 2 рази на добу або 2 мл 1 раз на добу. Курс лікування –30 - 40 днів. При необхідності курс лікування повторюють з інтервалом 1 - 2місяці.
При спадковій пігментній дегенерації сітківки призначають внутрішньом’язово по 5 мл 2 рази на добу з інтервалом 6 - 8 годин щоденно протягом 15 днів. При необхідності курс лікування повторюють з інтервалом 8 - 12 місяців.
Дози для дітей не встановлено.
Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. При внутрішньом’язовому введенні можливі головний біль, посилення діурезу, тахікардія, алергічні реакції.
При розвитку виражених побічних явищ препарат відміняють.
Протипоказання. Гострий інфаркт міокарда; тяжкі форми брадіаритмій, артеріальна гіпотензія, запальні захворювання легенів, підвищена чутливість до препарату.
Передозування. Випадки передозування препарату не описані.
Особливості застосування. Препарат не можна вводити ввеликих дозах одночасно з серцевими глікозидами.
Дані щодо застосування препарату в період вагітності і лактації відсутні.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Серцевіглікозиди підвищують ризик розвитку побічних ефктів (у т. ч. аритмогенної дії). Источник
Умови та термін зберігання.Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі від +3°С до +5 °С. Термін придатності - 1 рік.