Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДІАЛІПОН
Назва: ДІАЛІПОН
Міжнародна непатентована назва: Tioctic acid
Виробник: ВАТ "Фармак", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Капсули
Форма випуску: Капсули по 300 мг № 10х3, № 10х6 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 капсула містить альфа-ліпоєвої кислоти - 300.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна 101, гідроксипропілметилцелюлоза, аеросил, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Різні вітаміноподібні препарати
Показання: Комплексна терапія діабетичних полінейропатій, захворювань печінки (непатити, цироз); отруєння солями важких металів, грибами, хронічні інтоксикації.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/0794/02/01
Термін дії посвідчення: з 29.09.2004 до 29.09.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДІАЛІПОН
АТ код: A16AX01
Наказ МОЗ: 473 від 29.09.2004


    Інструкція для застосування ДІАЛІПОН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    Діаліпон

    (Dialiponum)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назва: thioctic acid; 5-(1,2-дитіолан-3-іл) валеріанова кислота;

    основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули; корпус ікришечка капсули кольору слонової кістки, вміст капсули – порошкоподібна гранульована суміш жовтого кольору;

    склад: 1 капсула містить 300 мг a-ліпоєвої кислоти;

    допоміжні речовини: лактози моногідрат, мікрокристалічна целюлоза 101, гідроксипропілм етилцелюлоза, аеросил, магнію стеарат.

    Форма випуску. Капсули.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси. Код АТС А 16А Х 01.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. a-ліпоєва кислота синтезується в організмі і виступає як коензим в окислювальномудекарбоксилюванні a-кетокислот; відіграє важливу роль в енергетичному обміні клітини. В амідній формі (ліпоамід) є есенціальним коф актором мультиензимнихкомплексів, що каталізують декарбоксилювання a-кетокислот циклу Кребса.a-ліпоєвій кислоті притаманні антитоксичні та антиоксидантні властивості, вонатакож здатна відновлювати інші антиоксиданти, зокрема при цукровому діабеті. Ухворих на діабет a-ліпоєва кислота знижує резистентність до інсуліну та гальмує розвиток периферичної нейропатії. Сприяє зниженню вмісту глюкози у крові та накопиченню глікогену у печінці. a-ліпоєва кислота впливає на обмін холестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну, поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної, дезінтоксикаційної дії).

    Фармакокінетика. При пероральному прийомі a-ліпоєва кислота швидко імайже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту, метаболізується в основному в печінці шляхом окислювання бічних ланцюгів і кон’югації. Препарат виводиться через нирки (93-97 %), головним чином у формі метаболітів. Періоднапів виведення - 10-20 хв.

    Показання для застосування. Комплексна терапія діабетичнихполінейропатій, захворювань печінки (гепатити, цироз), отруєнь солями важких металів, грибами, хронічних інтоксикацій.

    Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально у дозах 300-600 мг 1 раз на добу. Препарат приймають не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини, під час або після їди. У випадках тяжких порушень чутливості, пов’язаних з діабетичною полінейропатією, лікування бажано починати зпарентерального введення a-ліпоєвої кислоти (Діаліпон розчин для ін’єкцій) протягом 2-4 тижнів. Надалі слід продовжити пероральний прийом препарату у дозі 300-600 мг на добу. Тривалість прийому препарату визначає лікар.

    Побічна дія. Можливі алергічні реакції (шкірний свербіж, еритема, кропив’янка), гіпоглікемія (внаслідок поліпшення утилізації глюкози). В окремих випадках – диспептичні явища (печія, помірні болі в животі), які минають, якщо приймати препарат під час або після їди.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до компонентів препарату, дитячий вік. Оскільки немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату при вагітності та лактації, не рекомендується його призначення в періоди вагітності та годування груддю.

    Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, головний біль. При передозуванні чи підозрі на тяжку побічну дію необхідно негайно припинити застосування препарату. Лікування - симптоматичне.

    Особливості застосування. При лікуванні хворих на цукровий діабет необхідний частий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно скоригувати дози цукрознижувальних засобів для запобігання гіпоглікемії. Пацієнтам, які приймають препарати a-ліпоєвої кислоти, слід утриматись від вживання алкоголю, через те що він знижує терапевтичну активність препарату.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення гіпоглікемічного ефектупри прийомі інсуліну чи пероральних цукрознижувальних засобів. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Термін придатності - 2 роки.





    На сайті також шукають: Медокс, Фторокорт інструкція, Женьшеню настойка застосування, Перитол побічні дії, Мутафлор протипоказання