УГОДА
між Міністерством охорони здоров'я України та
Міністерством охорони здоров'я
Сирійської Арабської Республіки про співробітництво
в галузі охорони здоров'я та медичних наук
( Угоду затверджено Наказом Міністерства охорони здоров'я
N 377 від 11.08.2003 )
Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство охорони здоров'я Сирійської Арабської Республіки (надалі іменуються "Сторони"),
бажаючи розвивати співробітництво між своїми країнами в галузі охорони здоров'я та медичних наук,
домовились про таке.
Стаття 1
Сторони сприятимуть розвитку і розширенню співробітництва в галузі охорони здоров'я та медичних наук на основі взаємної вигоди, зокрема, по напрямам, що становлять взаємний інтерес.
Стаття 2
Сторони розвиватимуть та розширятимуть співробітництво по наступних напрямах:
- кардіохірургія;
- нейрохірургія;
- акушерство та гінекологія;
- мікрохірургія ока;
- неонатологія;
- ортопедія і травматологія;
- експорт-імпорт медикаментів тощо.
Стаття 3
Сторони співпрацюватимуть по наступних напрямах:
- обмін інформацією в галузі охорони здоров'я, що становить взаємний інтерес;
- обмін спеціалістами з метою навчання та консультацій по пріоритетних напрямах;
- прямі контакти між медичними установами та організаціями обох країн;
- обмін інформацією щодо новітнього обладнання, фармацевтичної продукції;
- інші форми співробітництва в галузі охорони здоров'я та медичної науки, що спільно погоджуються.
Стаття 4
Сторони інформуватимуть одна одну щодо міжнародних конгресів і симпозіумів з проблем охорони здоров'я і медицини, які відбуватимуться в їхніх країнах, та на прохання однієї із Сторін, інша Сторона надсилатиме відповідні матеріали з приводу таких подій.
Стаття 5
Відповідні органи Сторін обмінюватимуться списками медичної літератури та фільмами з питань охорони здоров'я, а також будь-якими іншими письмовими, відео- або аудіоматеріалами з питань медичних знань.
Стаття 6
З метою подальшого розвитку комерційних зв'язків на взаємовигідній основі. Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі медичної та мікробіологічної продукції. В разі необхідності окрема угода визначатиме напрями та умови співробітництва.
Стаття 7
Сторони надаватимуть невідкладну медичну допомогу громадянам держави однієї Сторони під час тимчасового перебування на території держави іншої Сторони згідно із законодавством держави Сторони тимчасового перебування. Інші види медичної допомоги будуть надаватись на комерційній основі.
Стаття 8
З метою підвищення ефективності діяльності в галузі охорони здоров'я Сторони координуватимуть свою роботу в рамках діяльності Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Стаття 9
Всі форми співробітництва, викладені у цій Угоді, відповідатимуть внутрішньому законодавству обох держав.
Стаття 10
Ця Угода набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення дипломатичними шляхами про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.
Ця Угода укладається строком на п'ять років. Дія цієї Угоди автоматично продовжується на наступні 5 років, якщо жодна з Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди. Угода втрачає чинність через 6 місяців з дати отримання однією Стороною такого письмового повідомлення іншої Сторони.
Вчинено у м. Києві 5 червня 2003 р. українською, арабською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей перевага надаватиметься тексту англійською мовою.
За Міністерство охорони здоров'я
України
За Міністерство охорони здоров'я
Сирійської Арабської Республіки
|
|