У зв'язку з прийняттям Верховною Радою України "Закону про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині" виникає необхідність створення Центральної організації по контролю за якістю трансплантатів і біоімплантатів, застосування яких дозволено на території України.
В даний час в Україні з'являються препарати сумнівного походження, що створюються особами, які не мають спеціальної підготовки і не дотримуються головних вимог, необхідних при заготівлі і тестуванні призначених для клінічного застосування клітин і тканин. Використання таких препаратів завдає величезної шкоди здоров'ю людей, які погоджуються, часто в критичних станах, на введення не перевірених належним чином біопрепаратів, що в деяких випадках закінчується летально.
Тільки ті клітини і тканини, способи отримання яких захищені патентами, та ті, що пройшли клінічні випробування і мають затверджений МОЗ України Технологічний регламент, можуть бути використані для створення низькотемпературних банків клітин та тканин для клінічного застосування.
Головним завданням Українського Центру по клітинній і тканинній терапії АМНУ буде вирішення питань, що забезпечують високу якість біотрансплантатів та імплантатів, ефективність їхньої дії та безпеку застосування в клінічній практиці.
У зв'язку з перерахованим вище НАКАЗУЄМО:
1. Створити Український Центр по клітинній і тканинній терапії при НАН України, МОЗ України та АМН України.
2. Створити при Українському Центрі по клітинній і тканинній терапії НАН України, МОЗ України, АМН України Сертифікаційну Лабораторію по контролю за якістю клітин і тканин, що призначені для клінічного застосування.
3. Призначити відповідальним за створення Серифікаційної Лабораторії академіка-секретаря відділення молекулярної біології, біохімії, експериментальної та клінічної фізіології НАН України Мацуку Геннадія Харламповича.
Президент НАН України
академік
Міністр охорони здоров'я
України
Президент Академії Медичних
наук України
академік