МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
№ 259 від 16.08.96
м. Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 1996 р.
за № 646/1671 |
Затверджено
наказом МОЗ України
від 16.08.96 р. № 259 ( див. текст )
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 143 від 15.05.97 )
Порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів
1. Загальні положення
1.1. Порядок ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів розроблено відповідно до законів України "Про лікарські засоби", "Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів".
1.2. Незареєстровані лікарські засоби можуть ввозитись на митну територію України без права комерційної реалізації для:
- проведення доклінічних досліджень і клінічних випробувань;
- реєстрації лікарських засобів в Україні (зразки препаратів у лікарських формах);
- експонування на виставках, ярмарках, конференціях тощо без права реалізації;
- індивідуального використання громадянами;
- у випадках стихійного лиха, катастроф, епідемічного захворювання тощо за окремим рішенням Міністерства охорони здоров'я України.
1.3. Фармакологічний комітет Міністерства охорони здоров'я України (далі - Комітет) аналізує матеріали щодо незареєстрованих лікарських засобів і видає дозвіл в митні органи щодо їх разового ввезення та при необхідності їх медичного використання.
2. Порядок видачі дозволу на разове ввезення незареєстрованих лікарських засобів
2.1. У всіх випадках, зазначених у п.1.2., до Комітету подається лист на ім'я голови Комітету, в якому зазначається мета ввезення незареєстрованого лікарського засобу, його назва (торгова та міжнародна), фармакотерапевтична група, лікарська форма, кількість в одній упаковці, загальна кількість упаковок, фірма-виробник, номер серії випуску, термін придатності, термін зберігання, загальна вартість поставки.
2.2. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою проведення доклінічних досліджень або клінічних випробувань необхідне рішення Комітету про проведення доклінічних або клінічних досліджень з обумовленою кількістю препаратів при наявності письмових угод з відповідними організаціями.
2.3. При разовому ввезенні у вигляді зразків незареєстрованих лікарських засобів в Україну, дозвіл надається при наявності письмової угоди з Комітетом на предмет реєстрації (первинний лист-звернення, контракт).
2.4. При разовому ввезенні у вигляді зразків незареєстрованих лікарських засобів в Україну з метою експонування їх на виставках, ярмарках, конференціях тощо необхідно вказати місце та час екпонування.
2.5. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою індивідуального використання громадянами, в кількості, необхідній на курс лікування, подаються наступні документи:
- довідка лікаря із зазначенням діагнозу захворювання;
- рецепт на даний лікарський препарат згідно з Правилами МОЗ України (підпис і особиста печатка лікаря, підпис відповідальної особи і кругла печатка лікувальної установи).
Для індивідуального використання забороняється пересилати наркотичні, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, а також ліки, що мають обмежений термін придатності та потребують особливих умов зберігання (вакцини, сироватки, імунобіологічні препарати, препарати крові та продукти їх переробки тощо).
2.6. При разовому ввезенні незареєстрованих лікарських засобів з метою медичного використання у випадках стихійного лиха, катастроф, епідемічних захворювань тощо подаються наступні документи:
- лист на ім'я голови Комітету від начальника Управління охорони здоров'я регіону з обгрунтуванням потреби препаратів та з зазначенням назви препарату (торгова та міжнародна), фірми, лікарської форми, кількості в одній упаковці, загальної кількості упаковок, номера серії випуску, терміну придатності, терміну зберігання, вартості поставки;
- реєстраційне посвідчення в країні виробника;
- сертифікат контролю якості на кожну серію із зазначенням кінцевого терміну придатності (не менше 6 міс. на момент надходження ліків);
- інструкція щодо медичного використання на мові оригіналу та перекладу на українську або російську мови.