Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БЕФОРТЕН
Назва: БЕФОРТЕН | Шукати БЕФОРТЕН в аптеках →
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: АТ "Ендокринні препарати", Литва
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, № 50
Діючі речовини: 1 таблетка містить: вітаміну В1 - 5.0 мг, вітаміну В2 - 2.0 мг, нікотинаміду - 20.0 мг, вітаміну В6 - 2.0 мг
Допоміжні речовини: Лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прегеліфікований, магнію стеарат; шелак, желатин, тальк, сахароза, фарбники: мастеркот коричневий (Mastercote brown), опалукс коричневий (Opalux brown), каолін важкий, титану діоксид, консервант натрію ніпасепт (Nipasept sodium)
Фармакотерапевтична група: Полівітамінні препарати
Показання: Недостатність вітамінів групи В, профілактика гіповітамінозу; стани після резекції шлунка; алкоголізм, хронічні інфекції, гіпертиреоз, опіки, діабетична нейропатія.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1511/01/01
Термін дії посвідчення: з 07.07.2004 до 07.07.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БЕФОРТЕН
АТ код: A11EA
Наказ МОЗ: 342 від 07.07.2004


Інструкція для застосування БЕФОРТЕН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

БЕФОРТЕН

(BEFORTENTM)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: вкриті оболонкою таблетки темно-коричневого кольору;

склад: 1 таблетка містить 5 мг тіаміну гідро хлориду (вітаміну В 1), 2 мг рибофлавіну (вітаміну В 2), 20 мг нікотинаміду, 2 мг піроксидину гідро хлориду (вітаміну В 6);

допоміжни речовини:

для ядра: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прегеліфікований, магнію стеарат;

для покриття таблетки: шелак, желатин, тальк, цукор, фарбникиMastercote brown, Opalux brown, каолін важкий, титану діоксид, консервантNipasept sodium.

Форма випуску.

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Комплекс вітамінів групи В без добавок.

Код АТС А 11ЕА.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Комплексний препарат вітамінів групи В. Під дією АТФ вітамін В 1перетворюється у тіамін пірофосфат, тіамін дифосфат або кокарбоксил азу, що необхідні для метаболізму вуглеводів.

Вітамін В 2 в організмі конвертується мононуклеотидом флавіну іаденіндинуклеотидом флавіну, що необхідні для дихальний функцій тканин. Крімтого, вітамін В 2 активує вітамін В 6, допомагає триптофану перетворитись уніацин.

Нікотинамід є поставною частиною нікотинамід аденіндинуклеотиду інікотинамід аденіндинуклеотиду фосфату. Згадані поєднання беруть участь у дихальних процесах тканин, при глікогенолізі, в метаболізмі жирів, білків, амін окислот і пуринів.

Вітамін В 6 в еритроцитах перетворюється у фосфати піридоксалю іпіридоксаміну, котрі як коферменти беруть участь у багатьох метаболічних реакціях білків, жирів і вуглеводів. Крім того, вітамін В 6 бере участь в утворенні ніацину та серотоніну, в розщепленні глікогену, в утворенні гамма-аміномасляної кислоти і гемоглобіну.

Фармакокінетика.

Вітаміни В 1, В 2, нікотинамід і В 6 добре резорбуються із кишкового тракту. Більша частина вітамінів В 1, В 2 і нікотинаміду резорбується у порожній кишці, а вітамін В 6 – у дванадцяти палій кишці. Найбільша кількість вітаміну В 1(5-15 мг) через день резорбується, якщо його доза, яка відповідає денній нормі, приймається під час їди і розділяється на рівні частки. Резорбція згаданих вітамінів зменшується при вживанні алкоголю чи за наявності синдрому малабсорбції. Вітаміни біотрансформуються в печінці, вони добре розподілюються в організмі і потрапляють у грудне молоко. Невелика кількість вітаміну В 1 накопи чується впечінці, селезінці, в нирках, тканинах серця. Найбільша кількість вітаміну В 6визначається в печінці, менше - в м’язах і мозку. Майже 60% метаболітів вітаміну В 2 поєднується з білками плазми. Весь піридоксалю фосфат, утворений із вітаміну В 6, поєднується з білками плазми. З організму всі ці вітаміни виділяються із сечею через нирки у вигляді метоболітів. При перевищенні дози, яка відповідає денній нормі, із сечею можуть виділятися незмінені вітаміни. Невелика кількість вітаміну В 2 може виділятися з калом. Вітаміни В 2 і В 6 з організму можна вивести гемодіалізом.

На півперіод елімінації вітаміну В 2 – близько 66-84 хвилин, нікотинаміду– 45 хвилин, вітаміну В 6 – 15-20 днів.

Показання для застосування.

Препарат застосовують при недостачі в організмі вітамінів В 1, В 2, нікотинаміду і В 6 тадля профілактики гіповітамінозу.

Призначають після резекції шлунка, хворим на алкоголізм, хронічні інфекції, гіпертиреоз, при опіках, при постійному нервовому напруженні та фізичних навантаженнях, при діабетичній нейропатії, порушенні росту, в до- чи після операційний період, при дотриманні редукційних дієт (при цукровому діабеті, урикемії), при захворюваннях печінки, шкіри, під час курсу антибіотико терапії, особам, яким часто проводять гемодіаліз.

Цей комплексний препарат вітамінів групи В можна застосовувати сумісноз іншими препаратами при невриті чи при невралгії різного походження, парестезіях, периферичних паралічах, якщо вони виникають внаслідок недостачі згаданих вітамінів.

Спосіб застосування та дози.

Дорослим і дітям старше 12 років звичайно треба приймати по 1-2 таблетки 3 рази на день. Тривалість курсу лікування 15-20 днів.

Побічна дія.

При застосуванні таблеток комплексу вітамінів В небажана дія виникає рідко, але можуть змінитися колір сечі, виникнути алергічні реакції (висип нашкірі, свербіж, набряк обличчя, губ).

Протипоказання.

Алергія на компоненти Бефортену. Дитячий вік до 12 років.

Передозування.

При передозуванні цього препарату може виникнути анафілактична реакціячи периферійна невропатія. В такому випадку необхідні симптоматичні засоби.

Особливості застосування.

З обережністю препарат слід застосовувати пацієнтам які мають тяжку хворобу печінки або нирок, проблеми із згортанням крові, мають хворобу шлунка і гіпотонію.

Пацієнту необхідна консультація і нагляд лікаря, якщо у нього виникаютьознаки алергічної реакції, довго не зникає почервоніння обличчя, не минає відчуття жару чи дуже знижений кров’яний тиск.

Якщо пацієнту призначені дослідження, він повинен сповістити лікаря, щоприймає комплекс вітамінів В, оскільки можуть бути помилкові результати деяких досліджень.

При застосуванні Бефортену під час вагітності слід проконсультуватись злікарем.

Вітаміни групи В можуть проникати крізь плаценту, але при застосуванні в дозах, які відповідають денній нормі, небезпеки для плода не спричинюють (належать до категорії А). При застосуванні цього препарату в дозах, які відповідають денній нормі, в період годування груддю небажаної дії на немовляне має бути. Інколи вітамін В 6, який приймається в період вагітності великими дозами, може спричинити у немовля синдром залежності від піридоксину.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Можлива негативна взаємодія з алкоголем, з пробенецидом, антидепресантами, циклосерином, етіонамідом, гідралазином, іоні азидом, пеніциламіном, лов астатином, леводопой, препаратами естрогенів, парентеральними контрацептивами, в яких знаходяться естрогени, чи зіншими медикаментами.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в темному, сухому місці, при температурі 8 - 250 С.

Зберігати в недоступному для дітей місці. Источник

Термін зберігання - 3 роки.

Смотрите также: Цены на Бефортен в аптеках


Загрузка...На сайті також шукають: Пектолван ц, Паста теймурова інструкція, Капсикам застосування, Спарфло побічні дії, Азогель протипоказання