Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ДЛЯНОС
Назва: ДЛЯНОС
Міжнародна непатентована назва: Xylomethazoline
Виробник: "Sandoz Pvt. Ltd." для "Novartis Consumer Health", Індія/Швейцарія
Лікарська форма: Краплі в ніс
Форма випуску: Краплі назальні 0,05% по 10 мл у флаконах № 1
Діючі речовини: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду - 0.5 мг
Допоміжні речовини: Бензалконію хлорид, натрію фосфат, динатрію едетат, натрію дигідрофосфату дигідрат, натрію хлорид, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Препарати, які стимулюють альфа- та альфа+бета-адренорецептори
Показання: Гострий і хронічний риніт, алергійний риніт, ларингіт, синусит.
Термін придатності: 3р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/1535/01/01
Термін дії посвідчення: з 07.07.2004 до 07.07.2009
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ДЛЯНОС
АТ код: R01AA07
Наказ МОЗ: 342 від 07.07.2004


    Інструкція для застосування ДЛЯНОС

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

     ДЛЯНОС

    (DLIANOS(R))

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: xylometazoline;2-[[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметил феніл]метил]-4,5-дигідро-1Н-імідазол;

    основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина без кольору, практично беззапаху;

    склад: 1 мл крапель містить ксилометазоліну гідро хлориду 0,5 мг;

    допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію фосфат, динатрію едетат, натрію дигідро фосфату дигідрат, натрію хлорид, вода очищена.

    Форма випуску. Краплі назальні.

    Фармакотерапевтична група. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01A А 07.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Ксилометазолін належить до групи місцевих судинозвужувальних засобів (деконгестантів) з a-адреноміметичною дією, викликає звуження кровоносних судин слизової оболонки носа, усуваючи таким чином набрякі гіперемію слизової оболонки порожнини носа. Полегшує носове дихання при ринітах.

    У терапевтичних концентраціях не подразнює слизову, не спричинює гіперемію. Дія настає через кілька хвилин і триває протягом кількох годин.

    Фармакокінетика. При місцевому застосуванні практично не абсорбується, концентрації у плазмі настільки малі, що їх неможливо визначити сучасними аналітичними методами.

    Показання для застосування. Гострий риніт, у тому числі при застудних захворюваннях і вірусних інфекціях верхніх відділів дихальних шляхів; синусит; євстахіїт; середній отит (при комбінованій терапії – для зменшення набряку слизової оболонки порожнини носа); звуження судин слизової оболонки носа при діагностичних втручаннях (під наглядом лікаря).

    Спосіб застосування та дози. Препарат у формі крапель у ніс 0,05% призначають дітям від 3 місяців до 6 років по 1 - 2 краплі у кожний носовий хід 1 або 2 рази на добу; не слід застосовувати більше 3 разів на добу. Тривалість курсу лікування залежно від показань становить 3-7 днів.

    Побічна дія. Можливі місцеві реакції: відчуття печіння, подразнення і сухість слизової оболонки порожнини носа.

     Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозкової оболонки в анамнезі, атрофічний риніт, виражений атеросклероз, артеріальна гіпертензія, тахікардія, глаукома, гіпертиреоз.

    Передозування. У поодиноких випадках отруєння дітей відмічалися такі симптоми: прискорення пульсу і аритмія, підвищення артеріального тиску і іноді сплутаність свідомості.

    Системні реакціі можливі при передозуванні і зумовленісимпатоміметичною дією: тахікардія, підвищений артеріальний тиск, головний біль, нудота.

    Лікування - симптоматичне.

    Особливості застосування. Не слід застосовувати протягом тривалого часу, наприклад при хронічному риніті (більше 5 днів). З обережністю застосовують при сильних реакціях на симпатоміметичні лікарські засоби (при симптомах безсоння, запаморочення).

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО і трициклічними антидепресантами можливо підвищення артеріального тиску. Інші несумісності не відомі. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30°С. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Гатимак, Кандерм-бг інструкція, Гематоген застосування, Гепарсил побічні дії, Тантум верде протипоказання