ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КАРДУКТАЛ
(CARDUCTAL)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: триметазидин; 1-(2,3,4-Триметокси-бензил) піперазин дигідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, від яскраво-рубіново-червоного до рубіново-червоного кольору, з двоопуклою поверхнею; на поперечному зрізі видно два шари.
склад: 1 таблетка містить триметазидину дигідро хлориду 20 мг;
допоміжні речовини: манітол, крохмаль картопляний, повідон 25, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид Е 171, тальк, твін-80, макрогол 6000, барвник кислотний червоний 2 С.
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Триметазидин. Код АТС C01EB15.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Антигіпоксичний, антиангінальний засіб. Нормалізує енергетичний обмін клітин при гіпоксії та ішемії, запобігаючи зниженню внутрішньоклітинного вмісту АТФ. Забезпечує нормальне функціонування мембранних іонних каналів, трансмембранний перенос іонів калію і натрію та збереження клітинного гомеостазу. При ішемії препарат запобігає зниженню енерг етичних резервів АТФ в клітинах міокарда, сприяє збереженню рівня АТФ і цАМФ в клітинах мозку, підтримує функціональну активність мітохондрій гепатоцитів.
Чинить антигіпоксичну дію відносно клітин міокарда при ішемії. Ефективний при хоріоретинальній ішемії.
У хворих на стенокардію Кардуктал з 15-го дня лікування збільшує коронарний резерв, підвищує толерантність до фізичних навантажень, не впливаючи на ЧСС, знижує частоту нападів стенокардії. На фоні лікування Кардукталом значно зменшується застосування нітрогліцерину.
У пацієнтів із захворюваннями ЛОР-органів Кардуктал покращує результати вестибулярних проб, підвищує гостроту слуху, зменшує шум у вухах, зменшує запаморочення при хворобі Меньєра та запаморочення судинного походження.
У хворих з хоріоретинальними судинними порушеннями препарат сприяє відновленню функціональної активності сітківки.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація діючої речовини у плазмі досягається через 2 год.
Зв'язування з білками плазми становить близько 16 %. Виводиться із організму, в основному, нирками, у незміненому стані. Період напів виведення при разовому прийомі - 6 год.
Показання для застосування. Ішемічна хвороба серця (профілактика нападів стенокардії), хоріоретинальні судинні порушення з ішемічним компонентом; лікування кохлео-вестибулярних порушень ішемічної природи (таких як запаморочення, шум у вухах, порушення слуху).
Спосіб застосування та дози. Для перорального застосування.
Добова доза для дорослих – 3 таблетки на добу у три прийоми. Приймати під час їди. Тривалість лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання.
Побічна дія. Препарат добре переноситься. Рідко можуть відмічатися диспептичні явища (нудота, блювання), алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Вагітність, годування груддю, дитячий вік.
Передозування. Випадків передозування не відмічалось.
Особливості застосування. За необхідністю призначення Кардукталу в період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю, оскільки невідомо, чи виділяється препарат з молоком.
При нирковій недостатності рекомендується проводити моніторинг функціональних показників нирок; за необхідністю доза препарату може бути знижена.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С.
Термін придатності - 3 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. 3 або 6 контурних чарункових упаковок у пачці із картону.
Виробник. ЗАТ «Технолог». Источник
Адреса. 20300, Україна, м. Умань Черкаської обл., вул. Залізняка, 3.