Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

РАПІТУС
Назва: РАПІТУС
Міжнародна непатентована назва: Levodropropizine
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс Лімітед, Індія
Лікарська форма: Сироп
Форма випуску: Сироп, 30 мг/5 мл по 120 мл у флаконах № 1
Діючі речовини: 5 мл сиропу містять леводропропізину 30 мг
Допоміжні речовини: Натрію сахарин, сахароза, натрію карбоксиметилцелюлоза, натрію метилпарабен, натрію пропілпарабен, кислоти лимонної моногідрат, барвник Понсо 4R (Е124), ароматизатор апельсиновий, суміш фруктова RSV, вода очищена
Фармакотерапевтична група: Ненаркотичні протикашльові препарати
Показання: Симптоматичне лікування сухого непродуктивного кашлю при фарингіті, ларингіті, трахеїті, трахеобронхіті, грипі, бронхіальній астмі, емфіземі легень, хронічному обструктивному бронхіті, при алергічних та інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів, а також при пухлинах легень.
Термін придатності: 2р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/6153/01/01
Термін дії посвідчення: з 22.03.2007 по 22.03.2012
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату РАПІТУС
АТ код: R05DB27
Наказ МОЗ: 140 від 22.03.2007


  Інструкція для застосування РАПІТУС

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування препарату

  РАПІТУС

  (RAPITUS)

  Загальна характеристика:

  основні фізико-хімічні властивості: рідина червонуватого кольору з ароматним запахом;

  склад: 5 мл сиропу містять леводропропізину 30 мг;

  допоміжні речовини: натрію сахарин, сахароза, натрію карбоксим етилцелюлоза, натрію метилпарабен, натрію пропіл парабен, кислоти лимонної моногідрат, барвник Понсо 4R (Е 124), ароматизатор апельсиновий, суміш фруктова RSV, вода очищена.


  Форма випуску. Сироп.


  Фармакотерапевтична група. Протикашльові засоби за винятком комбінованих препаратів,   які містять експекторанти. Код АТС R05D B27.


  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка. Леводропропізин – це протикашльовий засіб переважно периферичної дії, що сприяє зменшенню частоти і інтенсивності кашлю, має бронхолітичний ефект. На відміну від інших протикашльових засобів, до леводропропізину не виникає толерантності або залежності. Його вплив на центральну нервову систему значно менший, ніж у дропропізину. Ефективність леводропропізину обумовлена пригніченням чутливості рецепторів бронхіального дерева. Ефективність препарату доведена в клінічних дослідженнях і становить понад 90%. Леводропропізин діє на рівні нервових рецепторів шляхом інгібування проведення нервового імпульсу по С-волокнам. Пригнічує вивільнення нейропептидів, таких як субстанція Р та інші, а також гістаміну, завдяки чому досягається суттєвий бронхолітичний ефект.

  Фармакокінетика. Леводропропізин швидко всмоктується у травному тракті, максимальна концентрація в плазмі досягається через 1,5 - 2 год після внутрішнього застосування, період напів виведення становить 4 - 5 год.


  Показання для застосування. Симптоматичне лікування сухого непродуктивного кашлю при фарингіті, ларингіті, трахеїті, трахеобронхіті, грипі, бронхіальній астмі, емфіземі легень, хронічному обструктивному бронхіті, при алергічних та інфекційно-запальних захворюваннях дихальних шляхів, а також при пухлинах легень.


  Спосіб застосування та дози. Препарат слід застосовувати за 1 годину до або через 2 години після їжі. Дорослим і дітям старше 12 років по 60 мг (10 мл сиропу) 3 рази на добу з проміжками не менше 6 год.

  Інтервали між прийомами препарату мають становити не менше 6 год. Тривалість курсу лікування – до 7 діб.


  Побічна дія. Втомлюваність, сонливість, порушення свідомості, головний біль, запаморочення, нудота, блювання, біль у животі, печія, діарея, тахікардія, алергічні шкірні реакції у вигляді висипань.


  Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до леводропропізину або інших компонентів препарату; наявність мокротиння, недостатність мукоциліарного кліренса (циліарна дискінезія, синдром Картагенера), тяжкі захворювання нирок або печінки;   вагітність і лактація; дитячий вік до 12 років.


  Передозування.

  Симптоми: тахікардія, сонливість, порушення свідомості, нудота, блювання.

  Лікування: специфічного антидоту не існує. Слід промити шлунок, призначити сорбенти і парентеральне введення плазмозамісних розчинів.


  Особливості застосування. Якщо кашель не зникає протягом 7 діб, слід припинити застосування препарату і призначити додаткове обстеження пацієнта. Обережно застосовувати препарат при наявності патології функції печінки та нирок.

  Вагітність і лактація.

  Немає даних щодо безпеки застосування леводропропізину у вагітних і жінок у період лактації.

  Вплив на здатність керувати транспортом і працювати зі складними механізмами.

  При керуванні транспортом і роботі з потенційно небезпечними механізмами слід зберігати обережність, оскільки можливе виникнення сонливості та зменшення швидкості реакцій.


  Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з седативними препаратами можливе підсилення депресивного впливу леводропропізину на центральну нервову систему.


  Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.


  Умови відпуску. За рецептом.


  Упаковка.  По 120 мл сиропу у флаконі; кожний флакон з мірним ковпачком у картонній упаковці.


  Виробник. МАКЛЕОДС ФАРМАСЬЮТИКАЛС ЛІМІТЕД. Источник


  Адреса. 304-310, Atlanta Arcade, Marol Church Road, Andheri (East), Mumbai – 400059, India.  На сайті також шукають: Джунглі, Фенотропил інструкція, Заноцин застосування, Вазапростан побічні дії, Темодал протипоказання