ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АТФ-ЛОНГ
(ATP-LONG)
Загальна характеристика:
хімічна назва: аденозин-5'-трифосфатогістидинато-магній (ІІ) три калієва сіль октагідрат;
основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;
склад: 1 мл розчину містить аденозин-5'-трифосфатогістидинато-магній (ІІ) три калієвої солі октагідрату в перерахунку на 100 % речовину - 20 мг;
допоміжні речовини: 2М розчин лимонної кислоти, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Аденозин.
Код АТС С 01Е В 10.
Фармакологічні властивості. АТФ-ЛОНГ – препарат класу різнолігандних координаційних сполук з макроергічними фосфатами, молекула якого складається з аденозин-5'-три фосфату (АТФ), амін окислоти гістидину, магнію, калію. Завдяки оригінальній структурі молекули препарат має характерну тільки для нього фармакологічну дію, яка не властива окремо кожному з хімічних компонентів (АТФ, гістидин, К+, Mg++).
АТФ-ЛОНГ впливає на метаболічні процеси у міокарді, має анти ішемічну, мембраностабілізуючу дію, анти аритмічний ефект.
АТФ-ЛОНГ нормалізує: енергетичний обмін; активність іон транспортних систем мембран клітин, показники ліпідного складу мембран, активність мембранозв’язаних ферментів, а також покращує антиоксидантну систему захисту міокарда.
Препарат в умовах коронарної недостатності та ішемії здійснює енергозберігаючу дію за рахунок пригнічення активності ферменту 5'-нуклеотидази, який відповідає за швидкість гідролізу енерг етичних субстратів. Запобігає структурно-функціональним ушкодженням плазматичних мембран кардіоміцитів, забезпечуючи зберігання кількісного та якісного складу ліпідів мембран, пригнічуючи активність мембранозв’язаних фосфоліпаз. АТФ-ЛОНГ пригнічує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), тим самим зменшує накопичення в мембранах продуктів гідролізу та пере окиснення фосфоліпідів – жирних кислот, лізофосфоліпідів, для яких характерні виражені детергент ні властивості і здатність спричинювати порушення ритму серця та скорочувальної здатності міокарда в умовах ішемії. В умовах ішемії міокарда підвищується активність Na-, K-АТФаз та Са-АТФази, підвищується кальційзв’язуючий потенціал мембрани.
АТФ-ЛОНГ покращує показники центральної та периферичної гемодинаміки, коронарного кровообігу, підвищує скорочувальну здатність міокарда, функціональний стан лівого шлуночка та серцевий викид, що призводить до підвищення показників фізичної працездатності. В умовах ішемії препарат зменшує споживання міокардом кисню, покращує коронарний кровообіг, активізує функціональний стан серця, що призводить до зменшення частоти нападів стенокардії та задишки під час фізичних навантажень.
АТФ-ЛОНГ нормалізує концентрацію калію та магнію в тканинах, знижує концентрацію сечової кислоти.
Фармакокінетика. При введенні в організм повільно розпадається з утворенням аденозину, гістидину, К+, Mg++.
Показання для застосування.
Ішемічна хвороба серця, в комплексному лікуванні нестабільної стенокардії, стенокардії спокою та напруження;
постінфарктний та міокардичний кардіосклероз;
хронічна серцева недостатність;
інфекційно-алергічний міокардит;
синдром хронічної втоми;
гіперурикемія різного походження;
у хірургічних хворих в передопераційному і після операційному періодах;
Спосіб застосування та дози. АТФ-ЛОНГ дорослим вводять внутрішньом’язово по 1-2 мл (з розрахунку 0,2-0,5 мг на кілограм маси тіла) 1-2 рази на день.
АТФ-ЛОНГ вводять внутрішньо венно у вигляді повільних краплинних інфузій в дозі 1-5 мл препарату (з розрахунку 0,05-0,1 мг/кг/хв) під контролем артеріального тиску. Внутрішньо венне введення препарату можливе тільки в умовах стаціонару. Курс лікування - 10-14 днів.
Побічна дія. При внутрішньом’язовому введенні АТФ-ЛОНГу можливі головний біль, тахікардія, посилення діурезу. При внутрішньо венному - нудота, гіперемія обличчя, відчуття жару, запаморочення, відчуття дискомфорту в грудній клітці, посилення моторики шлунково-кишкового тракту, бронхоспазм. При появі виражених побічних явищ препарат відміняють.
Протипоказання. Кардіогенний та інші види шоку, обструктивні захворювання бронхолегеневого апарату, синоатріальні та АV-блокади. Не слід призначати АТФ-ЛОНГ при гострому інфаркті міокарда та тяжких формах бронхіальної астми.
Передозування. При тривалому введенні можливі алергічні реакції, які потребують десенсибілізуючої терапії. При передозуванні можливий розвиток АV-блокад, син копальний стан, пов’язаний з різким зниженням артеріального тиску, що потребує вводити засоби, які стимулюють α- та α+β-адренорецептори (норадреналіну гідротартрат та інші).
Особливості застосування. Небажано призначення при вираженій артеріальній гіпотензії. Досвід застосування препарату у дітей, вагітних та у жінок, в період лактації відсутній.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не можна вводити одночасно з серцевими глікозидами.
Умови та термін зберігання. Препарат зберігають при температурі від 20С до 80С, у недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 1 рік.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. По 1 або 2 мл в ампули скляні, по 10 ампул в пачку.
Виробник. ВАТ " Біофарма". Источник
Адреса. Україна, 03038, м. Київ, вул. М. Амосова, 9.