Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

МЕТВІХОЛ®
Назва: МЕТВІХОЛ®
Міжнародна непатентована назва: Comb drug
Виробник: Дженом Біотек Пвт. Лтд., Індія
Лікарська форма: Таблетки, вкриті оболонкою
Форма випуску: Таблетки, вкриті оболонкою, № 30
Діючі речовини: 1 таблетка містить: DL - метіоніну - 200 мг; холіну бітартрату - 200 мг, тіаміну нітрату - 3 мг, рибофлавіну - 3 мг, піридоксину гідрохлориду - 1,5 мг, нікотинаміду - 22,5 мг, D-пантенолу - 4,5 мг, D-біотину - 0,1 мг, фолієвої кислоти - 0,5 мг, ціанокобаламіну - 0,003 мг, ? - токоферолу ацетату (вітаміну Е) - 7,5 мг
Допоміжні речовини: Лактоза, крохмаль кукурудзяний, кальцію фосфат, повідон, маніт, тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, натрію кроскармелоза; оболонка: тальк очищений, шелак, цукроза, желатин, акація (гуміарабік), метилгідроксибензоат, пропілгідроксибензоат, кальцію карбонат, Понсо 4R supra (Пунцовий 4R supra), віск бджолиний, віск карнаубський, титану діоксид
Фармакотерапевтична група: Полівітамінні препарати
Показання: Гіповітамінози; зниження розумової і фізичної активності, стомленність, порушення сну, дратівливість; стани, які супроводжуються підвищеною потребою в вітамінах; м'язові дистрофії; токсикоз вагітних; гострий та хронічний гепатит, алкогольний гепатит і т.
Термін придатності: 1.5 р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/7583/01/01
Термін дії посвідчення: з 15.01.2008 по 15.01.2013
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату МЕТВІХОЛ®
АТ код: A11AB
Наказ МОЗ: 9 від 15.01.2008


    Інструкція для застосування МЕТВІХОЛ®

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    М Е Т В І Х О Л®

    Склад лікарського засобу.

    Діючі речовини:

    1 таблетка, вкрита цукровою оболонкою, містить:

    DL - метіоніну - 200 мг;

    холіну бітартрату - 200 мг,

    тіаміну нітрату - 3 мг,

    рибофлавіну – 3 мг,

    піридоксину гідро хлориду - 1,5 мг,

    нікотинаміду - 22,5 мг,

    D-пантенолу - 4,5 мг,

    D-біотину - 0,1 мг,

    фолієвої кислоти - 0,5 мг,

    ціанокобаламіну - 0,003 мг,

    α – токоферолу ацетату (вітаміну Е) – 7,5 мг;

    допоміжні речовини:

    ядро: лактоза, крохмаль кукурудзяний, кальцію фосфат, повідон, маніт, тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят, магнію стеарат, натрію кроскармелоза;

    оболонка: тальк очищений, шелак, цукроза, желатин, акація (гуміарабік), метилгідроксибензоат, пропілдроксибензоат, кальцію карбонат, Понсо 4R supra (Пунцовий 4R supra), віск бджолиний, віск карнаубський, титану діоксид.


    Лікарська форма.

    Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.


    Таблетки, вкриті цукровою оболонкою, червоного кольору, круглі, двоопуклі.


    Назва і місцезнаходження виробника.

    Дженом Біотек ПВТ. ЛТД.

    504, Делфі, Хіранандані Гарденс, Повай, Мумбаї, 400 076, Індія.


    Фармакотерапевтична група. Вітаміни. Полівітаміни з добавками.

    Код АТС А 11А В.

    Фармакологічні властивості. Метвіхол® – комбінований препарат, дія якого обумовлена ефектами дії вітамінів та амін окислот, що входять до його складу.

    DL - метіонін – незамінна амін окислота, необхідна для підтримання росту та азотистої рівноваги організму. Містить метильну групу, яка бере участь у процесі пере метилування. Сприяє синтезу холіну, за рахунок чого відбувається нормалізація синтезу фосфоліпідів з жирів і зменшує відкладання в печінці нейтрального жиру. Чинить ліпот ропну дію, спричиняє гепатопротекторну дію. Метіонін бере участь у синтезі адреналіну, активує дію низки гормонів, ферментів, вітамінів (ціанокобаламіну, аскорбінової і фолієвої кислот). Знешкоджує деякі токсичні речовини шляхом метилування і транс сульфування. Застосовують для лікування і запобігання захворюванням і токсичним ураженням печінки (цироз, ураження бензолом та ін.), при хронічному алкоголізмі, цукровому діабеті, жировій інфільтрації клітин печінки, для лікування дистрофії, при білковій недостатності. При атеросклерозі знижується вміст у крові холестерину і підвищується рівень фосфоліпідів, підвищується значення коефіцієнта фосфоліпіди / холестерин.

    Холіну бітартрат умовно належить до комплексу вітамінів групи В. Холін є джерелом метильних груп, які використовуються для синтезу креатину, метіоніну, адреналіну, стероїдних гормонів. Є речовиною, з якої в організмі утворюється ацетилхолін – один з основних медіаторів нервового збудження. Холін входить до складу фосфоліпіду лецитину, який є складовою частиною клітин організму. Бере участь у процесі синтезу фосфоліпідів у печінці. Холін є ліпот ропною речовиною, запобігає або зменшує жирову дистрофію печінки.   Постачає метильні групи для біохімічних процесів, що відбуваються в організмі. Спричиняє слабку ацетилхоліноподібну дію, у великих дозах може спричиняти збудження М-холінореактивних систем організму.

    Застосовують при захворюваннях печінки. Недостатність холіну може стати причиною порушення функції печінки і нирок.

    Тіаміну   нітрат як кофермент бере участь у регуляції вуглеводного обміну, ліквідації метаболічного ацидозу, окисленні ацетонових тіл. Тіамін стимулює утилізацію глюкози, покращує утворення АТФ, бере участь у регуляції білкового обміну, покращує окисно-відновні процеси в серцевому м’язі. Позитивно впливає на проведення нервових імпульсів у синапсах. Потрібний для нормального функціонування нервової системи, травного тракту.

    Рибофлавін входить до складу флавінових ферментів, виявляє окиснювально-відновлювальні властивості, каталізує процеси клітинного дихання, сприяє нормалізації обміну жирів, бере участь в обміні вуглеводів, амін окислот, заліза. Необхідний для роботи зорового аналізатора, підтримує процес фагоцитозу.

    Піридоксину гідро хлорид як кофермент багатьох ферментів бере участь у регуляції білкового обміну, синтезі пуринів, піримідинів, нуклеїнових кислот, нейромедіаторів. Бере участь у процесі жирового обміну, покращує ліпідний обмін при атеросклерозі. Стимулює кровотворення, необхідне для нормальної функції периферичної і центральної нервової системи.

    Нікотинамід як коензим бере участь у метаболізмі вуглеводів, ліпідів. Нікотинамід ні коферменти (НАД і НАДФ) необхідні для життєдіяльності всіх клітин. Важливою функцією їх є участь у тканинному диханні (перша ланка дихального ланцюга) та енергетичному обміні клітини. Недостатня кількість цієї сполуки виникає при незбалансованій дієті у пацієнтів старшого віку з надмірним розвитком кишкової мікрофлори. Дефіцит нікотинаміду може призвести до гіпохлоргідрії, що впливає на процеси травлення та кишкової абсорбції.

    D-пантенол – аналог пантотенової кислоти (вітаміну В5), легко перетворюється на вихідну сполуку. Ця органічна кислота входить до складу коензиму А, який бере участь у метаболізмі вуглеводів, утворенні АТФ, ліпідів, ацетилхоліну, синтезі гормонів кори наднирникових і статевих залоз, сприяє засвоєнню в організмі продуктів дезамінування амін окислот. При недостатності в організмі пантотенової кислоти порушується всмоктування іонів калію, глюкози з кишечнику, порушується засвоєння вітаміну Е. Збільшення всмоктування калію, підвищення синтезу ацетилхоліну сприяють ліквідації атонії гладеньких м’язів кишечнику, сечового міхура.

    D - біотин (вітамін Н) належить до коферментів ізомеризації та розщеплення вуглець-вуглецевих зв’язків, як кофермент каталізує реакції карбоксилування за участю СО2. Біотин бере участь у біосинтезі жирних кислот, перетворенні пірувату в ході реакцій глюконеогенезу. Прояви недостатності біотину можуть розвиватися за умов порушення функціонування нормальної мікрофлори кишечнику (нераціональне використання сульфаніламідів, антибіотиків) і проявляються патологічними змінами шкіри за типом себореї. Дефіцит біотину у людини може зустрічатися при вживанні значної кількості сирого білка курячих яєць.

    Фолієва кислота в організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти, яка як кофермент бере участь у різних метаболічних процесах. Вона необхідна для нормального дозрівання мегалобластів і утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів,   а також в обміні холіну. В період вагітності виконує захисну функцію відносно впливу тератогенних факторів.

    Ціанокобаламін має високу біологічну активність, активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, бере участь у синтезі нуклеїнових кислот, сприяє накопиченню в еритроцитах сполук з сульфгідрильними групами, стимулює еритропоез. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що необхідно для нормобластного еритропоезу. Ціанокобаламін сприяє нормалізації порушених функцій печінки і нервової системи. Активує систему згортання крові. У високих дозах підвищує тромбопластичну активність і активність протромбіну.

    α – Токоферолу ацетат (вітамін Е) має антиоксидантні властивості, гальмує перекисне окиснення ліпідів, бере участь у біосинтезі гему і білків, проліферації клітин, диханні тканин, запобігає гемолізу еритроцитів, перешкоджає проникності капілярів.


    Показання для застосування. Профілактика гіповітамінозів у дорослих. Зниження розумової і фізичної активності, стомленість, порушення здатності до концентрації уваги, порушення сну, дратівливість. Стани, які супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах (період підвищеної розумової і фізичної активності, стресові ситуації, літній вік, період реконвалесценції після тривалих захворювань, хронічний алкоголізм), м’язові дистрофії, токсикоз вагітних, для зменшення побічних реакцій при лікуванні хіміотерапевтичними препаратами, гострий та хронічний гепатит, алкогольний гепатит, жирова інфільтрація печінки, гепатит, спричинений застосуванням ліків, застійні явища у печінці, в комплексному лікуванні серцево-судинних захворювань, при захворюваннях шкіри.


    Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Дитячий вік.


    Належні заходи безпеки при застосуванні.


    Особливі застереження. Препарат недоцільно застосовувати з іншими полівітамінними препаратами.


    Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату жінкам в періоди вагітності та годування груддю можливе з урахуванням співвідношення ризик/користь.


    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранстпортом або іншими механізмами. Метвіхол® не містить у своєму складі спирту, наркотичних речовин і не впливає на здатність керування автомобілем та виконання робіт, що потребують підвищеної уваги.


    Діти. Дітям протипоказаний.


    Спосіб застосування та дози.

    Дорослим призначають по 1 таблетці один раз на добу, під час їди. Курс лікування становить 1 місяць.


    Передозування. Не описані.


    Побічні ефекти. Можливі: відсутність апетиту, нудота, блювання, алергічні реакції.


    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Щоб уникнути передозування, не слід одночасно призначати препарати, що містять вітаміни В1, В2, В6, В12, Е, фолієву кислоту, нікотинамід, метіонін, холін, пантенол, біотин.


    Термін придатності. 1,5 року.

    Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 °С.


    Упаковка. По 30 таблеток в пластиковому флаконі. 1 флакон у картонній коробці. Источник


    Категорія відпуску. Без рецепта.








    На сайті також шукають: Терцеф, Семакс інструкція, Ацц 200 застосування, Циклодинон побічні дії, Гатимак в/в протипоказання