Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

ЛАТРИГІЛ
Назва: ЛАТРИГІЛ
Міжнародна непатентована назва: Lamotrigine
Виробник: "Stada Arzneimittel AG", Німеччина
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки дисперговані по 50 мг № 30 (10х3)
Діючі речовини: 1 таблетка містить: ламотригіну 50 мг
Допоміжні речовини: Кросповідон, калію ацесульфам, манітол, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію стеарилфумарат, ароматизатор апельсиновий
Фармакотерапевтична група: Протисудомні засоби
Показання: Монотерапія та додаткова терапія епілепсії.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/3919/01/02
Термін дії посвідчення: з 07.12.2005 до 07.12.2010
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату ЛАТРИГІЛ
АТ код: N03AX09
Наказ МОЗ: 657 від 01.12.2005


    Інструкція для застосування ЛАТРИГІЛ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    ЛАТРИГІЛ

    (LATRIGIL)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: lamotrigin,6-(2,3-Дихлорфеніл)-1,2,4-тріазин-3,5-діамін;

    основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі, плоскі таблеткиз фаскою та відтиском “25”, “50”, “100” з одного боку;

    cклад: 1 таблетка містить ламотригіну 25 мг; 50мг; 100мг;

    допоміжні речовини: кросповідон, каліюацесульфам, манітол, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію стеарилфумарат, ароматизатор апельсиновий.

    Форма випуску. Таблетки дисперговані.

    Фармакотерапевтична група. Проти епілептичні засоби.

    Код АТС N03A X09.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Ламотригін блокує потенціал залежні натрієві канальці пресинаптичнихмембран нейронів і блокує надлишковий викид глютамінової кислоти (амін окислоти, яка відіграє важливу роль у розвитку епілептичних нападів).

    Фармакокінетика. Після перорального застосування ламотригін швидко та повністю абсорбується зі шлунково – кишкового тракту. Смакс (максимальна концентрація в плазмі) досягається приблизно за 2,5 години. Ламотригін має лінійний фармакокінетичний профіль при вживанні в дозах до 450 мг, тобто найвищої з випробуваних разових доз. Після вживання їжі час досягнення максимальної концентрації збільшується, але абсорбція залишається незмінною. Ступінь зв’язування ламотригіну з білками плазми – близько 55%. Vb (об’ємрозподілу) становить 0,92–1,22 л/кг. Ламотригін піддається інтенсивному метаболізму з утворенням глюкуронидів, може деякою мірою посилювати свій власний метаболізм залежно від дози. Однак нема доказів того, що ламотригінвпливає на фармакокінетику інших проти судомних засобів, які піддаються метаболізму за допомогою системи цитохрому Р450. У дорослих кліренсламотригіну становить у середньому 39±14 мл/хв. Період напів виведенняламотригіну становить у середньому 24–35 годин та залежить від супутнього застосування медикаментів. Ламотригін метаболізується до глюкуронидів, які виводяться з сечею. Менше 10% активної речовини виводиться з сечею в незмінному стані. Близько 2% виводиться з фекаліями. Кліренс ламотригіну, розрахований замасою тіла, вище у дітей, ніж у дорослих. У дітей Т1/2 (час напіврозпаду) зазвичай менший, ніж у дорослих.

    Показання для застосування.

    При моно терапії або додатковій терапії парціальних і генералізованихнападів епілепсії, включаючи тоніко-клонічні напади, а також напади, пов’язанііз синдромом Леннокса-Гасто у дорослих.

    У складі комбінованої терапії парціальних і генералізованих епілептичних нападів, включаючи тоніко-клонічні напади, а також напади, пов’язані із синдромом Леннокса-Гасто у дітей.

    Спосіб застосування та дози.

    Дисперговані таблетки Латригіл застосовують розжовуючи, ковтаючи цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини або перед вживанням розчиняють їху невеликій кількості води (достатній для покриття таблетки водою).

    Після досягнення проти епілептичного ефекту при комбінованій терапіїпроти судомні лікарські засоби, що застосовувались сумісно з Латригілом, можна відмінити і продовжувати лікування Латригілом як моно терапією.

    Моно терапія:

    Дорослим і дітям старше 12 років при моно терапії Латригіл призначають протягом 1 – 2 тижнів у дозі 25 мг на добу, протягом 3 – 4 тижнів по 50 мг надобу. Для досягнення оптимального терапевтичного ефекту дозу слід поступово збільшувати на 50 мг через кожен тиждень. Підтримуюча доза становить 100 – 200мг/доб в 1 – 2 прийоми. В деяких випадках для досягнення терапевтичного ефекту потрібна доза 500 мг/доб.

    Комбінована терапія:

    На фоні терапії вальпроатом натрію сумісно з іншими проти судомнимизасобами або без них Латригіл призначають дорослим протягом 1 – 2 тижнів у дозі 25 мг через день, протягом 3 – 4 тижнів – по 25 мг 1 раз/доб. Для досягнення оптимального терапевтичного ефекту дозу можна збільшувати на 25 – 50 мг через кожні 1 – 2 тижні. Підтримуюча доза становить 100 – 200 мг/доб у 1 – 2 прийоми.

    На фоні терапії проти судомними засобами, що індукують печінкові ферменти (наприклад фенітоін, карбамазепін, фенобарбітал і примідон), у поєднанні зіншими проти судомними засобами або без них (за виключенням вальпроату натрію) Латригіл призначають дорослим протягом одного тижня в дозі 50 мг 1 раз/доб. протягом 3 – 4 тижнів – по 100 мг/доб в 2 прийоми. Для досягнення оптимального терапевтичного ефекту дозу можна збільшувати максимум на 100 мг через кожні 1 –2 тижні. Підтримуюча доза становить 200 – 400 мг/доб. в 2 прийоми. Деяким пацієнтам для досягнення терапевтичного ефекту може знадобитися доза 700мг/доб.

    Для пацієнтів, котрі приймають проти судомні препарати, взаємодія яких зламотригіном не відома, слід призначати таку ж схему збільшення доз як і для пацієнтів, котрі приймають ламотригін з вальпроатом натрію.

    Діти віком від 2 до 12 років:

    Дітям віком від 2 до 12 років для досягнення оптимального терапевтичного ефекту необхідно проводити корекцію режиму дозування відповідно до зміни маси тіла дитини.

    На фоні терапії вальпроатом натрію в поєднанні з іншими проти судомнимипрепаратами або без них Латригіл призначають у дозі 0,15 мг/кг протягом 1 – 2тижнів, протягом 3 – 4 тижнів – по 0,3 мг/кг 1 раз/доб. Для досягнення терапевтичного ефекту доза може бути збільшена на 0,3 мг/кг через кожні 1 – 2тижні.

    Підтримуюча доза становить 1 – 5 мг/кг в 1 – 2 прийоми. Максимальна доза становить 200 мг/доб. На фоні терапії проти судомними засобами, які індукують печінкові ферменти (наприклад фенітоін, карбамазепін, фенобарбітал іпримідон), у поєднанні з іншими проти судомними засобами або без них (за виключенням вальпроату натрію) Латригіл призначають протягом 1 – 2 тижнів вдозі 0,6 мг/кг в 2 прийоми, протягом 3 – 4 тижнів – по 1,2 мг/кг в 2 прийоми. Для досягнення терапевтичного ефекту доза може бути збільшена на 1,2 мг/кг через кожні 1 – 2 тижні. Підтримуюча доза становить 5 – 15 мг/кг в 1 – 2 прийоми. Максимальна доза с становить 400 мг/доб.

    Для дітей віком від 2 до 6 років потребується підтримуюча доза, яка відповідає верхній межі вищезазначених рекомендованих доз.

    Хворим із печінковою недостатністю початкові дози, а також дози, які призначені при переході на підтримуючу терапію, і підтримуючі дози слід зменшувати в середньому на 50%, у хворих із помірною печінковою недостатністю іна 75% у пацієнтів з важкою печінковою недостатністю.

    Побічна дія.

    При застосуванні Латригілу як моно терапії можливий розвиток таких побічних ефектів:

    З боку ЦНС: порушення рівноваги, дратівливість, агресивність, тремтіння, збудження, сплутаність свідомості, головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення, сонливість, безсоння.

    Алергічні реакції: шкірний висип, який звичайно має макуло-папульознийхарактер, частіше всього виникає на 4 – 6 тиждень після початку лікування ізникає після відміни препарату; в окремих випадках – синдром Стівенса-Джонсонаі токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайелла). В більшості випадків вказані синдроми зникали після відміни препарату, однак у деяких хворихзалишались рубці і відзначалося декілька летальних випадків.

    При застосуванні Латригілу як допоміжної терапії до стандартнихпроти судомних засобів можливий розвиток таких побічних явищ:

    З боку травного траку: диспептичні явища, нудота, блювання.

    З боку органів зору: диплопія, конюнктивіт.

    З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцит опенія.

    З боку імунної системи: дуже рідко синдром гіпер чутливості.

    З боку кістково – м’язової системи: біль у суглобах, вовчакоподібнийсиндром.

    Протипоказання.

    Гіпер чутливість до ламотригіну або інших складових препарату.

    Гупер чутливість до карбамазепіну або дифеніну (через потенційні перехресні реакції).

    Дитячий вік до 2 років.

    Передозування.

    Симптоми: при одноразовому прийомі ламотригіну в дозах, які в 10 – 20разів перевищують максимальні терапевтичні, спостерігались ністагм, атаксія, порушення свідомості і кома.

    Лікування: за необхідністю госпіталізація, промивання шлунка і застосування активованого вугілля, проведення відповідної симптоматичної терапії.

    Особливості застосування.

    Препарат з обережністю призначають хворим із нирковою недостатністю.

    При відміні сумісних проти судомнихпрепаратів і продовження лікування Латригілом як моно терапії або при призначенні інших проти судомних засобів на фоні лікування Латригілом, необхідно враховувати їх вплив на фармакокінетику ламотригіну. Не слід перевищувати рекомендовані дози і змінювати схему збільшення доз Латригілу через ризик виникнення шкірних реакцій. Шкірний висип звичайно відзначається протягом перших 8 тижнів від початку лікування ламотригіном і в більшості випадків його прояви незначні. Збільшення ризику виникнення шкірних висипів пов’язано із застосуванням ламотригіну у високих початкових дозах і порушенням рекомендованої схеми збільшення доз при терапії Латригілом, а також із сумісним застосуванням вальпроату натрію, який збільшує період напів виведенняламотригіну майже в 2 рази. При наявності шкірних висипів слід негайно оглянути пацієнта і відмінити прийом Латригілу, якщо немає підтвердження, що шкірний висип не пов’язаний із вживанням препарату. Шкірний висип є частиною синдромугіпер чутливості, який проявляється різними загальними симптомами, включаючи гарячку, лімфаденопатію, набряк обличчя, зміни в аналізі крові і порушення функції печінки. Ступінь тяжкості синдрому гіпер чутливості може бути різним; у поодиноких випадках відзначається дисеміноване внутрішньо судинне згортання крові і полі органна недостатність. Ранні ознаки гіпер чутливості (наприклад гарячка, лімфаденопатія) можуть з’явитись навіть за відсутності шкірного висипу. В таких випадках пацієнта слід негайно оглянути і відмінити прийомЛатригілу, якщо не встановлено іншої причини прояву цих ознак.

    Латригіл є слабким інгібіторомдигідрофолатредуктази і тому при довготривалій терапії він може впливати наметаболізм фолатів. В деяких випадках тяжкі судомні напади, включаючи епілептичний статус, призводять до розвитку рабдоміолізу, полі органноїдисфункції, дисемінованого внутрішньо судинного згортання крові, іноді з летальним кінцем.

    Подібні стани відзначаються і нафоні терапії Латригілом.

    Жінки, які перорально приймають гормональні контрацептиви на фоні терапії Латригілом, повинні бути під наглядом лікаря щодо змін менструального циклу.

    Застосування в педіатричні практиці: клінічні дані щодо безпеки й ефективності застосування у дітей до 2років відсутні.

    Оскільки перші ознаки шкірних висипіву дітей можуть бути помилково прийняті за інфекцію, слід враховувати можливість розвитку побічних реакцій у дітей, у котрих з’являються висипання та гарячка протягом перших 8 тижнів терапії.

    Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами. Індивідуальна реакція на препарат може змінити здатність реагування на зовнішні подразники, тобто зниження здатності до активної участів дорожньому русі, керуванні машинами та іншими механізмами. Це особливо стосується початку лікування, зміни дозування, переходу на інші ліки або прийому алкоголю під час лікування. Лікування Латригілом вимагає регулярного лікарського спостереження.

    Вагітність та лактація: під час вагітності заборонено прийматиЛатригіл, за винятком тих випадків, якщо Ваш лікар вважає це абсолютно необхідним.

    Метаболічні зміни під час вагітності можуть вплинути на рівеньламотригіну і/чи терапевтичний ефект. Було зафіксовано зниження рівняламотригіну під час вагітності. Якщо Ви вагітні, Ви повинні перебувати під постійним медичним наглядом під час лікування Латригілом. Латригіл є слабким інгібітором дигідрофолатредуктази. Тому призначення фолієвої кислоти під час вагітності може бути корисним.

    Латригіл потрапляє до грудного молока і концентрація в сироватці кровіу дитини може бути такою, як і діапазон ефективних концентрацій у матері. ЯкщоВи годуєте груддю, Вам слід приймати Латригіл тільки після консультації злікарем, який визначить потенційну користь та потенційний ризик для дитини. Якщо Ви годуєте груддю, приймаючи Латригіл, слід обов’язково проводити моніторинг можливих побічних ефектів у дитини.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

    У дітей при прийомі Латригілусумісно з препаратами, які є індукторами ферментів печінки, такими яккарбамазепін і фенітоін, період напів виведення ламотригіну становить близько 7год, при застосуванні з вальпроатом натрію він збільшується приблизно до 40 –50 год.

    У дорослих період напів виведенняламотригіну зменшується приблизно до 14 год при одночасному прийомі ламотригінуі препаратів, що індукують печінкові ферменти, наприклад карбамазепіну іфенітоіну; при застосуванні разом з вальпроатом натрію цей показник збільшується приблизно до 70 год. Ламотригін не впливає на концентрації вплазмі етинілест радіолу і левоноргестрелу при сумісному прийомі гормональних контрацептивів.

    Проти судомні засоби, що індукують печінкові ферменти (у т. ч. фенітоін, карбамазепін, фенобарбітал і примідон), прискорюють метаболізм ламотригіну. Вальпроат натрію сповільнює метаболізмламотригіну, бо конкурентно метаболізується печінковими ферментами.

    Існують повідомлення про запаморочення, атаксію, диплопію, порушення різкості зору і нудоту у пацієнтів, які приймають карбамазепін, після лікування ламотригіном. Ці ефекти звичайно зникають при зниженні дози карбамазепіну. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС. Термін придатності – 2 роки.





    На сайті також шукають: Вазар н, Серміон інструкція, Пертусин застосування, Натрію тіосульфат побічні дії, Суксилеп протипоказання