ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
Гепатромбін Г
(Hepathrombin H)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: жовтувато-біла, напівпрозора гомогенна мазь, схожа на гель, із характерним запахом;
склад: 1 г мазі містить гепарину натрію 65 МО, преднізолону ацетату 2,233 мг, полідоканолу 30 мг;
допоміжні речовини: парафін твердий, парафін рідкий, ланолін зневоднений, кремнію діоксид.
Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Анти гемороїдальні засоби для місцевого застосування. Код АТС С 05А Х 03.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Гепатромбін Г –комбінований лікарський засіб для лікування геморою, який містить гепарин як антикоагулянт, синтетичний глюкокортикоїд преднізолон як протизапальний засіб і полідоканол -сполуку із групи поліетиленгліколей як склерозуючий засіб. Швидко усуває симптоми запалення, біль і свербіж у ділянці анального отвору, прискорює розсмоктування гематом, запобігає виникненню тромбофлебіту гемороїдального сплетення. Гепарин натрію, що входить до складу препарату, справляє місцевуантитромботичну, проти набрякову і протизапальну дію, поліпшує місцевийкровотік. Преднізолону ацетат має протизапальну і проти алергічну дію, зменшує свербіж, відчуття печіння. Полідоканол усуває біль та сприяє склерозуванню вен.
Фармакокінетика. Після місцевого застосування гепарин у відносно малих кількостях поступає у системну циркуляцію. Після абсорбції біотрансформується упечінці (частково ферментом печінкова гепарин аза) і в ретикулоендотеліальнійсистемі. Зв’язування з білками плазми становить 95 %. Період напів виведення становить 60- 90 хв. Виводиться нирками.
Преднізолон всмоктується у малих кількостях, які є недостатніми для системної терапії. Після абсорбції біотрансформується у печінці. Близько 1 % виділяється із сечею у незміненому вигляді. Біологічний період напів виведення становить 18-36 год, а період напів виведення із плазми – 115-212 хв.
Полідоканол виявляє виключно місцеву дію.
Показання для застосування.
Зовнішній та внутрішній геморой як у період запалення, так і з профілактичною метою;
тромбофлебіт вен анального отвору;
нориці, екзема, тріщини та свербіж у ділянці анального отвору;
перед- та після операційне лікування хворих на геморой.
Спосіб застосування та дози. У разі загострення патологічних процесів мазь наносять тонким шаром на ушкоджені ділянки 2 - 4 рази на добу, а після зникнення відчуття болю – 1 раз на добу протягом 7 днів. Для якнайглибшоговведення мазі на тубу надягають аплікатор, вводять його у пряму кишку та легким натисканням на нижню частину туби видавлюють невелику кількість мазі.
Побічна дія. В окремих випадках можливі місцеві алергічні реакції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; вітряна віспа та реакції на введену вакцину; порушення системи коагуляції зі схильністю до кровотечі; туберкульоз, грибкові та інші інфекції пері анальноїділянки; I триместр вагітності.
Передозування. У разі застосування препарату у дозах, більших зарекомендовані, можливо уповільнення процесу регенерації.
Особливості застосування. Препарат не рекомендується застосовувати більше 14днів, а також у дозах вище рекомендованих у зв’язку з підвищенням ризику виникнення системних побічних ефектів, пов’язаних з преднізолоном.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С, у добре закритій тубі і у недоступному для дітей місці. Источник
Термін придатності - 3 роки.