Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
Назва: КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
Міжнародна непатентована назва: Calcium gluconate
Виробник: РУП "Борисовський завод медичних препаратів", м.Борисов, Мінська обл., Республіка Білорусь
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0,5 г № 10 у контурних безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію глюконату - 0.5 г
Допоміжні речовини: Кальцію стеарат, крохмаль картопляний, тальк, аеросил
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Гіпопаратиреоз, паренхіматозний гепатит, токсичні ураження печінки, нефрит, еклампсія, гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії, гіпокальціємія різного генезу.
Термін придатності: 5р.
Номер реєстраційного посвідчення: UA/4799/01/01
Термін дії посвідчення: з 20.07.2006 до 20.07.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ
АТ код: A12AA03
Наказ МОЗ: 499 від 20.07.2006


    Інструкція для застосування КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ

    (САLСІІ GLUСONАТІS)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: кальцію глюконат; кальцієва сіль глюконовоїкислоти;

    основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з плоскою поверхнею, рискою і фаскою;

    склад: 1 таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г;

    допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний, тальк, аеросил.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Препарати кальцію. Код АТС А 12А А 03.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Іони кальцію беруть участьу формуванні кісткової тканини і процесі згортання крові, вони необхідні для підтримки стабільної діяльності серця, здійснення процесів передачі нервових імпульсів. Зменшення вмісту іонів кальцію в плазмі крові і тканинах може призвести до розвитку різноманітних патологічних процесів. Гіпокальцієміяпризводить до розвитку тетанії, порушення функцій скелетної та гладкої мускулатури, серцево-судинної системи, порушення системи згортання крові, розвитку остеопорозу.

    Фармакокінетика. З кишечнику кальціюглюконат проникає в кров, де знаходиться в іонізованому та зв’язаному стані. Фізіологічну активність має іонізований кальцій, його депо - кісткова тканина. Виводиться з організму переважно з калом та сечею.

    Показання для застосування. Недостатня функція пара щитовидних залоз, гіпокальціємія різного генезу, гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії; а також як антидот при отруєннях солями магнію, щавлевою кислотою, її розчинними солями, розчинними солями фтористої кислоти; як допоміжнийгемостатичний засіб при легеневих, шлунково-кишкових, носових, маткових кровотечах.

    Спосіб застосування та дози. Кальцію Глюконат у таблетках приймають внутрішньо перед їжею, запиваючи необхідною кількістю води (перед прийомом таблетку слід подрібнити).

    Дорослим призначають у дозі 1 - 3 г (по 2 - 6 таблеток) 2 - 3 рази надобу.

    Дітям від 3 до 4 років – по 1 г (2 таблетки); від 5 до 6 років – по 1 -1,5 г (2 - 3 таблетки); від 7 до 9 років – по 1,5 - 2 г (по 3 - 4 таблетки); від 10 до 14 років – по 2 - 3 г (4 - 6 таблеток), 2 - 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування – 3-5 діб.

    Побічна дія. Нудота, блювання, діарея, брадикардія.

    Протипоказання. Гіпер чутливість до препарату, схильність до тромбозів, гіперкальціємія, тяжка ниркова недостатність, тяжка гіперкальціурія, атеросклероз. Дитячий вік до 3 років.

    Передозування. У разі передозування можливе підвищення вмісту кальцію в крові. При цьому спостерігається сонливість, слабкість, розлади збоку шлунково-кишкового тракту; можливе порушення серцевого ритму. Як антидот застосовують кальцитонін. Симптоматичне лікування.

    Особливості застосування. Хворим з незначною гіперкальціурією, зниженням клуб очкової фільтрації або з нефроуролітіазом в анамнезі препарат необхідно призначати з обережністю і під контролем вмісту кальцію в сечі. Для зниження ризику розвитку нефроуролітіазу рекомендується вживати багато рідини.

    У період вагітності для профілактики кровотечі призначають у 28 тижнів, повторно в 32 тижні та в 36 тижнів. Кожен курс лікування, відповідно, 7 - 10днів.

    У період лактації препарат не призначають або припиняють годування груддю.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилюється ефект при одночасному застосуванні з 10% розчином натрію хлориду. Препарат несумісний з карбонатами, саліцилатами, сульфатами, а також з препаратами кореня солодки. Несумісний із солями свинцю, срібла. При додаванні до порошків кислоти аскорбінової утворюється тверда грудка і змінюється колір (жовтіє). Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15 - 25 0С. Термін придатності - 5 років.





    На сайті також шукають: Тафлотан, Тобрадекс інструкція, Сибазон застосування, Ністатин побічні дії, Азимед протипоказання