ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
КОКАРБОКСИЛАЗИ ГІДРОХЛОРИД
(COCARBOXYLASIHYDROCHLORIDUM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: сocarboxylasum;3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-4-метил-5-(4,6,6-тригідрокси-3,5-діокси-4,6-діфосфагекс-1-іл) тіазолій хлорид Р1Р’ – діоксид);
основні фізико-хімічні властивості: пориста маса білого кольору зі слабким специфічним запахом, гігроскопічна, легкорозчинна у воді;
склад: : 1 ампула містить кокарбоксил ази гідро хлориду 0,05 г;
допоміжні речовини: динатрію карбонат.
Форма випуску. Порошок ліофілізований.
Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1.
Код АТС А 11Д А 03**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кокарбоксил аза – кофермент ензимів, які беруть участьу вуглеводному обміні. У комплексі з протеїном та іонами магнію є складовоюкарбоксил ази, яка каталізує декарбоксилювання і карбоксилюванняальфа-кетокислот. Екзогенний вітамін В1 (тіамін) для участі в цих процесах повинен шляхом фосфорилювання метаболізуватися в кокарбоксил азу –готову форму коферменту, яка утворюється із тіаміну при його обміні в організмі. Слід враховувати, що властивості кокарбоксил ази лише частково адекватні властивостям тіаміну: кокарбоксил азу не застосовують для лікування гіпо-та авітамінозу В1.
Фармакокінетика. Після парентерального введення препарат добре всмоктується, виводиться нирками з сечею.
Показання для застосування. Кокарбоксил азу призначають при печінковій та нирковій недостатності, печінковій та діабетичній комі, перед коматозних станах, ацидозі при цукровому діабеті та дихальному ацидозі при хронічній легенево-серцевій недостатності, недостатності коронарного кровообігу, захворюваннях серця, що супроводжуються екстрасистолією, пароксизмальною тахікардією, миготливою аритмією, легких формах розсіяного склерозу, передклампсичних станах і еклампсії, периферичних невритах.
Спосіб застосування та дози. Вводять внутрішньом’язово (іноді внутрішньо венно) після розчинення водою для ін’єкцій (1 ампулу кокарбоксил азигідро хлориду розчиняють 2 мл води) в асептичних умовах. Як правило, кокарбоксил ази гідро хлорид призначають у схемах комплексного лікування. Дорослим внутрішньом’язово вводять по 0,05 – 0,1 г 1 раз на добу. Курс лікування становить 15-30 днів. При необхідності (діабетична кома) препарат можна ввести у тій самій дозі повторно через 1-2 години. У подальшому переходять на підтримуючу дозу – 50 мг 1 раз на добу. Дітям до 3-го місяця життя – 25 мг (0,025 г) 1 раз на добу; від 4 місяців до 7 років – 0,025 – 0,05г 1 раз на добу; 8–18 років – 0,05 - 0,1 г 1 раз на добу. При необхідності зазначена добова доза може бути поділена на 2 введення.
Побічна дія. Алергічні реакції. При внутрішньом´ язовомувведенні – гіперемія, свербіж, набряк у місці ін´ єкції.
Протипоказання. Індивідуальна непереносимість.
Передозування. Алергічні реакції, гіперемія. Симптоматичне лікування, відміна препарату.
Особливості застосування. Необхідно враховувати можливість посилення кардіотонічної дії серцевих глікозидів при призначенні дози останніх. При захворюваннях серця, що супроводжуються миготливою аритмією, небажане внутрішньо венне введення препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кокарбоксил аза посилює кардіотонічну дію серцевих глікозидів та покращує їх переносимість.
Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла місці. Источник
Термін придатності - 3 роки.