Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

БРОМГЕКСИН
Назва: БРОМГЕКСИН
Міжнародна непатентована назва: Bromhexine
Виробник: Харківське державне фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м.Харків, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 8 мг № 10 у контурних чарункових упаковка
Діючі речовини: 1 таблетка містить бромгексину - 8.0 мг
Допоміжні речовини: Целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аеросил, магнію стеарат
Фармакотерапевтична група: Муколітичні препарати
Показання: Трахеїт, гострі та хронічні бронхіти різної етіології, бронхоектази, бронхіальна астма, пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів тощо.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: UA/5500/01/01
Термін дії посвідчення: з 28.11.2006 до 28.11.2011
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату БРОМГЕКСИН
АТ код: R05CB02
Наказ МОЗ: 778 від 28.11.2006


    Інструкція для застосування БРОМГЕКСИН

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    БРОМГЕКСИН

    (BROMHEXINЕ)

    Загальна характеристика:

    міжнародна і хімічна назви: bromhexine; N-(2-аміно-3,5 - дибромфеніл метил)- N- метилциклогексиламіну гідро хлорид;

    основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого кольору з плоскою поверхнею та фаскою;

    склад: 1 таблетка містить 8 мгбромгексину гідро хлориду;

    допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аеросил, магнію стеарат.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Бромгексин. Код АТСR05C B02.

    Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Муколітичний, відхаркувальний засіб із слабкою протикашльовою активністю. Механізм дії зумовлений де полімеризацією і фрагментуванням мукополісахаридів імукопротеїнів бронхолегеневого секрету, що поліпшує його реологічні властивості і полегшує мукоциліарний кліренс. Стимулює утворення сурфактанта, який забезпечує стабільність альвеолярних клітин в процесі дихання і їхній захиствід несприятливих факторів.

    Терапевтичний ефект проявляється звичайно через 1–2доби після початку прийому.

    Фармакокінетика. Швидко і повно всмоктується вшлунково-кишковому тракті. Біодоступність становить 80%, зв’язування з білками плазми – 99%. Підлягає ефекту “першого проходження” крізь печінку. Біотрансформується в печінці шляхом деметилювання і окислення з утворенням активних і неактивних метаболітів. Проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри, надходить в грудне молоко. Період напів виведення становить 1 годину, однак термінальний період напів виведення досягає 15 годин внаслідок повільної зворотної дифузії з тканин. Екскретується нирками. При тривалому застосуванні у високих дозах може спостерігатися кумуляція в організмі.

    При тяжкій печінковій і нирковій недостатності кліренс бромгексину знижується, а при хронічній нирковій недостатності порушується виділення його метаболітів.

    Показання для застосування. Гострі і хронічні захворювання органів дихання, що супроводжуються утрудненням евакуації мокротиння в результаті утворення в’язкого секрету, який важко відкодить: трахеобронхіт, гострий бронхіт, хронічний бронхіт з бронхообструктивним компонентом, бронхіальна астма, муковісцидоз, хронічна пневмонія, пневмоконіоз, туберкульоз легенів. Препарат призначають для прискорення виділення рентгеноконтрастної речовини після бронхографії, а також у передопераційному періоді (санація бронхіального дерева для профілактики накопичення в бронхах в’язкого мокротиння після операції на легенях).

    Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, після їжі. Режим дозування встановлюють індивідуально. Дорослим і дітям віком від 10 років звичайно призначають по 1 таблетці (8 мг бромгексину) 1–2 рази на добу. Дітям:3–5 років по 2 мг (1/4 таблетки); 5-14 років по 4 мг (1/2 таблетки) – 3 рази надобу.

    Тривалість курсу лікування залежить від ефективності і переносимості терапії, звичайно це 7–14 днів.

    Побічна дія. З боку травної системи: нудота, блювання, диспепсичні явища, транзиторне підвищення рівня печінкових трансаміназ в сироватці крові.

    З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення.

    Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж; рідко –ангіо невротичний набряк.

    Протипоказання. Виразкова хвороба (устадії загострення), дитячий вік до 10 років, вагітність, період годування груддю, підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Відносними протипоказаннями є пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки, захворювання бронхів, що супроводжуються надмірним накопиченням бронхіального секрету, тяжкі порушення функції печінки і нирок.

    Передозування. При передозуванні можливі блювання, порушення свідомості, атаксія, диплопія, тахіпное, метаболічний ацидоз легкого ступеня. Лікування: відміна препарату, промивання шлунка у перші 1–2 години після прийому, симптоматична терапія. Специфічного антидоту немає.

    Особливості застосування. З обережністю призначають хворим з виразковою хворобою шлунка і дванадцяти палої кишки, а також при наявності в анамнезі шлункової кровотечі.

    Під час лікування для підсилення секретолітичногоефекту рекомендується вживати достатню кількість рідини.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з протикашльовимипрепаратами, що пригнічують кашльовий центр, призводить до утрудненнявід ходження мокротиння і зниження відхаркувальної дії бромгексину.

    Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну, ампіциліну, амоксициліну) і сульфаніламідів в легеневу тканину.

    При одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що подразнюють слизову шлунково-кишкового тракту, можливе підсилення їхньої подразнювальної дії. Источник

    Умови та термін зберігання. В сухому, захищеному відсвітла місці при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.





    На сайті також шукають: Аспекард, Ланза інструкція, Вальтрекс застосування, Мексиприм побічні дії, Барол 20 протипоказання