Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ
Назва: КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ
Міжнародна непатентована назва: Calcium gluconate
Виробник: ЗАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м.Київ, Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних чарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить кальцію глюконату - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Препарати кальцію та засоби для профілактики і лікування остеопорозу
Показання: Недостатня функція паращитовидних залоз, посилене виділення кальцію з організму, постклимактеричний остеопороз, системна кортикостероїдна терапія, дефіцит вітаміну D, рахіт, остеомалярія, перелом кісток.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.06.02/04924
Термін дії посвідчення: з 20.06.2002 до 20.06.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ
АТ код: A12AA03
Наказ МОЗ: 223 від 20.06.2002


    Інструкція для застосування КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    КАЛЬЦІЮ ГЛЮКОНАТ-ДАРНИЦЯ

    Склад лікарського засобу:

    Діюча речовина: одна таблетка містить кальцію глюконату 0,5 г в перерахунку на 100 % суху речовину;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат, кремніюдіоксид колоїдний безводний.

    Лікарська форма. Таблетки.

    Фізико-хімічні властивості. Таблетки білого або злегка жовтуватим відтінком кольору, плоско циліндричної форми, з фаскою та рискою.

    Назва і місцезнаходження виробника. ЗАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця”.

    Україна,02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.

    Фармакотерапевтична група. Препарати кальцію.

    Код АТС. А 12А А 03

    Фармакологічні властивості

    В організмі людини втримується 1000–1200 г кальцію, 99 % – включено вкісткову тканину, дентин, емаль зубів, а 1 % являє собою внутрішньоклітинний кальцій, кальцій крові та тканинної рідини. Кальцій є одним з основних елементів у формуванні кісток. Для включення кальцію в кісткову тканину необхідний вітамін D, фосфати, магній, цинк, марганець, аскорбінова кислота. Кальцій бере участь у процесах передачі нервових імпульсів, забезпечує рівновагу між процесами порушення та гальмування в корі головного мозку, бере участь у регуляції скорочення кісткових м’язів і м’яза серця, впливає на кислотно–лужну рівновагу організму, активність ряду ферментів. Кальцій необхідний для функціонування клітинних мембран, роботи ядерного апарата клітини, сприяє стабілізації гладких клітин і гальмує вивільнення гістаміну, зменшуючи тимсамим прояву алергійних реакцій, болючого синдрому та запальних процесів. Він єчинником згортання крові. Бере участь у формуванні імунної відповіді. Кальцій виконує роль фактора внутрішньоклітинної сигналізації. Недостатнє надходження кальцію в організм підсилює виведення кальцію з кісток у кров, викликаючиде мінералізацію кісток і остеопороз. Істотно підвищується потреба в ньому у вагітнихі жінок, що годують.

    Приблизно 1/5–1/3 частина прийнятого внутрішньо препарату всмоктується в тонкому кишечнику. Всмоктування залежить від присутності вітаміну D, рН утонкому кишечнику, особливостей дієти та наявності факторів, здатних зв’язуватиCa2+. Абсорбція Ca2+ зростає при його дефіциті та використанні дієти зі зниженим змістом Ca2+. Близько 20 % виводиться нирками. Інша кількість, близько 80 % виділяється з вмістом кишечника, активно виділяючись стінкою термінального відділу шлунково–кишкового тракту.

    Показання до застосування.

    Захворювання, що супроводжуються гіпокальціємією, підвищенням проникності клітинних мембран (у т. ч. судин), порушенням проведення нервових імпульсів у м’язовій тканині.

    Гіпопаратіреоз (латентна тетанія, остеопороз), порушення обміну вітаміну D: рахіт (спазмофілія, остеомаляція), гіперфосфатемія у хворих з хронічною нирковою недостатністю (ХНН).

    Підвищена потреба в Ca2+ (вагітність, період лактації, період посиленого росту організму), недостатній вміст Ca2+ у їжі, порушення його обміну (у постменопаузному періоді).

    Посилене виведення Ca2+ (тривалий постільний режим, хронічна діарея, вторинна гіпокальціемія на фоні тривалого прийому діуретиків іпротивепілептичних лікарських засобів, глюкокортикостероїдів (ГКС).

    Кровотечі різної етіології; алергійні захворювання (сироваткова хвороба, кропивниця, пропасний синдром, сверблячка, сверблячі дерматози, реакції на введення лікарських засобів і прийом харчових продуктів, ангіо невротичний набряк); бронхіальна астма, дистрофічні аліментарні набряки, легеневий туберкульоз, свинцеві кольки; еклампсія.

    Отруєння солями Mg2+, щавлевою та фтористою кислотами таїхніми розчинними солями (при взаємодії з кальцію глюконатом утворяться нерозчинні та нетоксичні кальцію оксалат та кальцію фторид).

    Паренхіматозний гепатит, токсичні поразки печінки, нефрити, гіперкаліємічна форма пароксизмальної міоплегії.

    Протипоказання.

    Гіпер чутливість до компонентів препарату. Гіперкальціемія (концентраціяCa2+ не повинна перевищувати 12 мг % або 6 мЕкв/л), вираженагіперкальціурія, нефроуролітіаз (кальцієвий), саркоідоз, одночасний прийом серцевих глікозидів (ризик виникнення аритмій), схильність до тромбозів.

    Особливі застереження.

    Пацієнтам з незначною гіперкальціурією, слабо вираженими порушеннями функції нирок або з сечекам’янною хворобою в анамнезі препарат варто призначати з обережністю та регулярно контролю вати рівень екскреції кальцію із сечею. Пацієнтам, що мають схильність до утворення конкрементів у сечі, рекомендується збільшити обсяг вживання рідини.

    -Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат показаний у період вагітності та годування грудьми.

    -Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. Препарат можна призначати водіям та особам, що працюють із потенційно небезпечними механізмами.

    -Діти. Дітям з 3-х років – 1 г; 5–6 років – 1–1,5 г; 7–9 років – 1,5–2 г;10–14 років – 2–3 г; кратність прийому – 2–3 рази на день.

    Спосіб застосування та дози. Дорослим внутрішньо, перед прийомом їжі абочерез 1–1,5 год після прийому (запиваючи молоком), 1–3 г 2–3 рази на день. Курс лікування залежно від захворювання від декількох днів до декількох місяців.

    Передозування. Проявляється гіперкальціемія. Симптомигіперкальціемії: біль в животі (іноді інтенсивний), нудота, блювання, запор. Поліурія, полідипсія або дегідратація. Слабість, підвищена стомлюваність, анорексія та погане самопочуття. Депресія.

    Лікування. Скасовують препарат. Призначають рясне пиття. У важких випадках проводять ре гідратацію фізіологічним розчином під контролем діурезу тафункції серця. Після відновлення обсягу циркулюючої крові призначаютьфуросемід.

    Побічні ефекти. Нудота, блювання, діарея, біль в епігастральнійобласті, брадикардія.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншіформи взаємодій. Сповільнює абсорбцію тетрациклінів, утворює нерозчинні комплекси за рахунок чого знижується антибактеріальний ефект. Сповільнює усмоктування дигоксина, пероральних препаратів заліза. Інтервал прийому між препаратами заліза таглюконата кальцію повинен бути не менш 2 год. Знижує ефект кальці тонину пригіперкальціемії, знижує біодоступність фенітоіну.

    При одночасному застосуванні з хінідіном можливе вповільненнявнутрішлуночкової провідності та підвищення токсичності хінідіну.

    Знижує ефективність блокаторів повільних кальцієвих каналів. Одночасне призначення препаратів вітаміну Д підвищує біодоступність кальцію.

    Термін придатності. 5 років.

    Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.

    .

    Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. Источник

    Категорія відпуску. Без рецепта.

    Дата останнього перегляду.





    На сайті також шукають: Брал, Метамакс інструкція, Остеокеа застосування, Тетурам побічні дії, Ремерон протипоказання