Нормативна база

Лікарські засоби

Інші розділи

Зворотній зв'язок

СТРЕПТОЦИД
Назва: СТРЕПТОЦИД
Міжнародна непатентована назва: Sulfanilamide
Виробник: ВАТ "Монфарм", м.Монастирище, Черкаська обл., Україна
Лікарська форма: Таблетки
Форма випуску: Таблетки по 0.5 г № 10 у контурних безчарункових упаковках
Діючі речовини: 1 таблетка містить сульфаніламіду (стрептоциду) - 0.5 г
Фармакотерапевтична група: Сульфаніламідні препарати
Показання: Рани, виразки, пролежні, опіки; бешиха, ентероколіти, пієліти, цистити, ангіни, спричинені чутливими до стрептоциду збудниками.
Термін придатності:
Номер реєстраційного посвідчення: П.07.02/05015
Термін дії посвідчення: з 12.07.2002 до 12.07.2007
Термін дії реєстраційного посвідчення закінчився.
Пошук даних про реєстрацію препарату СТРЕПТОЦИД
АТ код: J01EB06
Наказ МОЗ: 253 від 12.07.2002


    Інструкція для застосування СТРЕПТОЦИД

    ІНСТРУКЦІЯ

    для медичного застосування препарату

    СТРЕПТОЦИД

    (Streptocidum)

    Загальна характеристика:

    міжнародна та хімічна назви: sulfanilamidum;4-амінобензол сульфамід;

    основні фізико-хімічні властивості:таблетки білого кольору;

    склад: 1 таблетка містить сульфаніламіду -0,5 г;

    допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальційстеариновокислий.

    Форма випуску. Таблетки.

    Фармакотерапевтична група. Сульфаніламіди недовгої дії. АТС J01E B06.

    Фармакологічні властивості.

    Фармакодинаміка. Препарат порушує утворення у мікро організмах так званих факторів росту – фолієвої, дегідрофолієвої кислот, інших сполук, які містять у своїй молекулі парааміно бензойну кислоту. Внаслідок схожості структур останньої і Стрептоциду сульфаніламід як конкурентний антагоніст кислоти включається в метаболічний ланцюг мікро організмів і порушуєв ньому процеси обміну, що приводить до бактеріостатичного ефекту. Стрептоцид –сульфаніламід недовгої дії, виявляє бактеріостатичний ефект по відношенню до стрептококів, менінгококів, пневмококів, гонококів, протею та інших мікро організмів.

    Фармакокінетика. При прийомі всерединуСтрептоцид швидко всмоктується; найвища концентрація препарату в крові утворюється через 1 - 2 години після прийому; через 4 години він виявляється у спинномозковій рідині. Виводиться переважно (90 - 95%) нирками.

     

    Показання для застосування. Застосовують з метою профілактики та терапії ранових інфекцій (рани, виразки, пролежні), опіків; для лікування бешихи, ентероколітів, пієлітів, циститів, ангін, спричинених чутливими до Стрептоциду збудниками.

    Спосіб застосування та дози. Внутрішньо дорослим - по 0,5 - 1 г 5 - 6 разів на день, всього на добу – 3 - 6 г; дітям від 3 до 5 років– по 0,2 - 0,3 г, від 6 до 12 років – по 0,3 - 0,5 г 5 - 6 разів на день. Тривалість курсу лікування – 3 - 5 днів.

    Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова - 2 г, добова - 7 г.

    Побічна дія. При прийомі Стрептоциду внутрішньо інколи відмічається головний біль, запаморочення, нудота, блювання, можливий розвиток ціанозу. Прийом великої кількості препарату може спричинити зміни в кровотворній системі (лейкопенія, агранулоцит оз), інколи - в нервовій та серцево-судинній системах, а також дерматити, пронос.

    Протипоказання. Гіпер чутливість, хвороби кровотворної системи, нефрози, нефрити, базедова хвороба. Під час вагітності тав період лактації Стрептоцид необхідно вживати під наглядом лікаря. Враховуючи лікарську форму препарату (таблетки) не рекомендується призначати його дітям молодше 3 років.

    Передозування. При передозуванні можлива нудота, блювання, запаморочення, головний біль, ціаноз, тахікардія, парестезія, діарея, холестаз, гематурія, нирковий шок з анурією.

    Лікування. Промивання шлунка 2% розчином натрію гідро карбонату і активованого вугілля, інших ентеросорбентів. Показана велика кількість рідини (розчин натрію гідро карбонату), форсований діурез, гемодіаліз.

    Особливості застосування. При тривалому лікуванніСтрептоцидом слід періодично досліджувати склад периферичної крові. При прийомі препарату треба припинити годування груддю. Призначення препарату в недостатніх дозах або раннє припинення прийому може спричинити підвищення стійкостімікро організмів до сульфаніламідів.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Новокаїн, який містить залишок парааміно бензойної кислоти, та деякі інші лікарські засоби такого ж хімічного характеру можуть справлятианти сульфаніламідний ефект, що необхідно враховувати при призначенні стрептоциду. Источник

    Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання - 5років.





    На сайті також шукають: Гепасол a, Кліон інструкція, Мелаксен застосування, Федин-20 побічні дії, Вугілля активоване протипоказання